Apie mus

   Kelmės kultūros centro jaunimo centras (toliau jaunimo centras) – tai 2009 metais atsidariusi erdvė, kurioje kiekvienas gali ne tik save realizuoti, bet burtis, turiningai praleisti laisvalaikį, užsiimti menine veikla. Jaunimui čia suteikta apsisprendimo laisvė, kad galėtų jaustis nevaržomi ir užsiimtų juos dominančia veikla. 
    Jaunimo centras nuo kitų jaunimo organizacijų skiriasi tuo, jog čia dirbama taikant atviro darbo su jaunimu principus ir metodus. Jaunimas nėra diskriminuojamas, o į jaunimo centrą priimami visi, kurie to nori. 
   Jaunimo centro išskirtinis bruožas – visi užsiėmimai, renginiai nemokami. Lankytojai nėra registruojami. Pagrindinis jaunimo centro tikslas – supažindinti su jaunimo problemomis ir stengtis jas spręsti, bendradarbiaujant ir dirbant kartu su kitomis organizacijomis bei jaunimu. Taip pat svarbu suteikti prasmingos veiklos ir saugaus, turiningo laisvalaikio galimybes savirealizacijos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms, palengvinti jų integraciją į aktyvų visuomenės gyvenimą.
     Šiuo metu jaunimo centre yra žaidžiami įvairūs stalo žaidimai, stalo tenisas ir smiginis, biliardas, organizuojami įvairūs renginiai, diskusijos, žiūrimi filmai ir t.t.
    Jaunimo centre jaunam žmogui yra suteikiama galimybė ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir nevaržomai bendrauti. Ateiti gali jaunimas nuo 14 iki 29 m. Dažniausiai čia renkasi 16-18 m. jauni žmonės. Čia – tolerancija ir pagarba kitam jaunuoliui, nėra socialinio žmogaus vertinimo (nesvarbu, ar jis yra rizikos grupės asmuo, ar jaunuolis, atėjęs tiesiai iš gatvės, globos namų). Jaunimą reikia drąsinti, suteikti jam pasitikėjimą ne tik savimi, bet ir savo jėgomis.
      Mūsų nuostata jaunuolio atžvilgiu nėra priešiška. Stengiamės bendravimo ir bendros veiklos keliu paskatinti gyvenimiškų vertybių puoselėjimą. Neauklėjame ir nemoralizuojame, nebaudžiame ir neatliekame mokytojo funkcijų. Tačiau yra ir keletas pagrindinių taisyklių, kurių pažeidimų, netoleruojame. Tai – alkoholis, narkotikai, cigaretės. Per mėnesį suskaičiuojame per 600 apsilankymų, kurie -priklausomi nuo sezono.  

Bendradarbiavimas su kitomis organizacijomis

    Jaunimo centro veikla neapsiriboja vien idėjomis, kurias sugalvojame patys bei jaunimas. Mielai priimame įvairias organizacijas, kurios nori prisijungti prie mūsų centro, drauge planuoti renginius, veiklą, užsiėmimus.
    Mūsų tikslas – padėti jaunimui įgyvendinti jo poreikius, suburiant įvairias kitas organizacijas bendram tikslui. Tik susijungus ir panaudojus turimas žinias ir kompetenciją, kartu galima daug greičiau ir kokybiškiau įgyvendinti idėją.
         Jaunimo centras turi kompetenciją siųsti jaunuolį ir į tam tikras institucijas, kurios jam gali padėti iškilus problemai. Jaunimo centras bendradarbiauja įstaigomis: Kelmės rajono policijos komisariatas, Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių teritorinės darbo biržos Kelmės skyrius, Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras, Kelmės rajono savivaldybės administracijos specialistai ir kt.


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.