Kelmės kultūros centro sukurta šešėlių kompozicija ,,Vienybė. Kova. Laisvė”, skirta paminėti Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. 

Nuoroda į įrašą

 • .

Laisvės gynėjams atminti - visuotinė pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija”.

 • .

Sausio 12 d. vakarą jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Laisvės gynėjų dienai skirtame nuotoliniame renginyje ,,Ar per 30 laisvės metų išlikome laisvi?”. Diskusijoje dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Egidijus Ūksas ir Kelmės ,,Aukuro” pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Artūras
Valonis. Susitikimo metu buvo kalbama apie tai, kokią reikšmę jaunimui turi Sausio 13-oji, kaip per šį laikotarpį pakito lietuvių gyvenimas, ar vis dar galime jaustis laisvais. Diskusija buvo skirta Kelmės krašto jaunimui.

 • .

Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilma Ancikevičienė įspėja kaip reikia saugiai elgtis ant ledo!  
Didesnio formato nuotrauką galite rasti čia: 

FACEBOOK

 • .

Skelbiame Facebook konkurso nugalėtoją!  Burtų keliu išrinkta, laimingąja tapo Judita Simanauskytė! Sveikiname laimėjus termo puodelį su jaunimo centro logotipu! 
Dėkojame visiems dalyvavusiems, kiekviena Jūsų įkelta nuotrauka ar net video koliažas buvo kupina šilumos ir šventinio džiaugsmo! Linkime, kad šie metai būtų sėkmingi ir turiningi! 

 • .

Akimirka iš nuotolinio susitikimo su centro lankytojais ZOOM pltaformoje. 

 • .

Sveiki! Šiais metais šventės buvo kitokios visiems, be didelio draugų rato ir susitikimų su artimaisiais. Kaip Jums sekasi? Ar pasiruošę 2021 metų iššūkiams? O kaip praėjo Jūsų šventės? Pasiilgome jūsų! Kadangi negalime vis dar susitikti realiai, todėl kviečiame Jus pabendrauti, pasikalbėti rūpimais klausimais bei žinoma pasimatyti su šiemet dar nematytais draugais.  Virtualus pokalbis su Gerda ir Austėja vyks Zoom platformoje rytoj, sausio 5 d., 17 val.  Lauksime visų KJC draugų!


Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/6433851898?pwd=SGFWejZhQXFGd0JsUVRmbGt4dTA5dz09
Meeting ID: 643 385 1898
Passcode: 5yH3zb

 • .

Primename, kad Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje vis dar vyksta konkursas, kurio metu galite laimėti termo puodelį su KJC logotipu. Konkursas vyksta iki sausio 6 d. :)

 • .

Mielieji jaunimo centro lankytojai, sveikiname Jus artėjančių švenčių proga! Norėtume Jums palinkėti išlikti tokiems pat nuostabiems, kad išsipildytų visos Jūsų svajonės. Būkite laimingi ir mylimi! 
Ta proga norėtume vienam Jūsų padovanoti termo puodelį su KJC logo.  Jums tereikia Kelmės jaunimo centro paskyroje, po konkurso nuotrauka, komentaruose įkelti vieną savo darytą nuotrauką, kurios tema - Kalėdos! Tai gali būti Jūsų namuose esančios eglutės nuotrauka, nuotrauka iš archyvų su geriausiu draugu, mieste esančios eglės nuotrauka, viskas pagal Jūsų vaizduotę! 
Po visų švenčių, sausio 6 d., burtų keliu išrinksime vieną žmogų, kuriam ir įteiksime termo puodelį! 
Ramių ir jaukių švenčių,
Gerda ir Austėja! ❤❤❤

 • .

Gruodžio 16 d. Gerda ir Austėja dalyvavo Gargždų atviro jaunimo centro organizuotuose nuotoliniuose mokymuose - praktiniame užsiėmime "Pažink savo stresą", kurio metu buvo diskutuojama dėl ko kyla stresas ir nerimas, kokiais būdais reikėtų jį sumažinti bei kokius psichologinius įrankius naudoti siekiant įgyti atsparumą stresui.
Pagrindinė streso atsiradimo priežastis - mintys. Labai svarbu gebėti valdyti mintis, suprasti, kad mes jas valdome, o ne mintys mus. Jei vis dėlto atsitinka, jog nerimastingos mintys užvaldo ir kyla panika, svarbu gebėti grįžti į save, į dabartį, pasinaudoti savo jusle ir pajausti aplink save esančius objektus, garsus, kvapus, mintis nukreipti kitur bei neužmiršti kvėpuoti bei susitelkti į kvėpavimą. Taip pat, jei jaučiate stiprų nerimą skaičiuokite, skaičiuokite nuo 100 atgaline tvarka ir pajausite, jog nerimas mažėja.  
Labai svarbu valdyti stresą ir nerimą, nes iš jo kyla įvairios pasekmės, tokios kaip fiziniai pojūčiai - kūno įtampa, įvairūs skausmai, odos problemos, miego sutrikimai, emocinės problemos - padidėjęs nerimas, irzlumas, apatija. Mąstymo problemos - daug laiko praleidžiama galvojant, sunku išskirti kas svarbiausia, sunku mąstyti bei elgesio sutrikimai - pykčio priepuoliai, sunku mokytis, sunku apsistoti ties viena veikla. 
Susitikimą vedė psichologė, kognityvinės - elgesio terapijos praktikė, lektorė, sertifikuota Mindfulness trenerė Gina Levickienė.


 • .

Gruodžio 16 d. dalyvavome nuotoliniame Europos solidarumo korpuso pristatyme, sužinojome kas yra nauja Europos Sąjungos programose, kokios galimybės yra suteikiamos jauniems žmonėms, siekiant prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo, nuo ko reikia pradėti norint dalyvauti šiose programose. 

Susitikimą vedė Eurodesk Lietuva programos vadovė Neringa Sendriūtė.

 • .

Gruodžio 14 d. Austėja dalyvavo nuotoliniuose mokymuose „Dailės terapija jaunimui — ne dailės pamoka“, kuriuos vedė dailės terapijos specialistė Vaida Virbalaitė. Susitikimo metu buvo pasakojama kas yra dailės terapija, koks yra šio metodo eigos procesas, kuo jis yra naudingas jaunuoliams, taip pat, kokiais metodais reikia įtraukti bei pritraukti juos dalyvauti dailės terapijos procese. Susitikimo metu buvo atliekama ir praktinė užduotis, kurios metu kiekvienas turėjo nupiešti save kaip indą. Po šios užduoties, vyko piešinių aptarimas bei refleksija.

 • .

Jaunimo centro darbuotoja Gerda sėkmingai pabaigė net keturis mėnesius trukusius jaunimo darbuotojams skirtus penkių modulių mokymus, kuriuos organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. „Per 168 ak. val. mokymams skirto laiko, išmokau labai daug naujų dalykų, metodų, teorijos, susipažinau su įvairiausias žmonėmis, išgirdau labai daug patirčių, gyvenimiškų situacijų, su kuriomis susiduria jaunimo darbuotojai. Tikiu, kad šie mokymai man padėjo įgyti naujų kompetencijų, pastiprinti jau turimas žinias, padrąsino veikti, kurti bei tikslingai dirbti jaunimo labui“, sakė Gerda.

 • .

Dėmesio! 
Dėl šalyje sugriežtinų karantino sąlygų visos veiklos ir toliau bus vykdomos tik nuotoliniu būdu. Norint susisiekti su jaunimo darbuotojomis, visuomet galite rašyti elektroniniu paštu kelmesjaunimas@gmail.com arba per jaunimo centro socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyras. Norint su jaunimo darbuotojomis pasikalbėti gyvai, t.y. telefono skambučiu, darbuotojų asmeninius telefono numerius gausite iš anksto parašę aukščiau nurodytais kontaktais. 


Primename, kad karantinas šalyje yra paskelbtas iki š. m. gruodžio 31 d. Visi užsiėmimai (individualios konsultacijos bei grupinės veiklos) vyksta tik virtualioje erdvėje. Visa informacija yra keliama socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram


Būkite sveiki ir saugūs!

 • .

Lygiai prieš metus smagiai ir trankiai šventėme jaunimo centro 10-ąjį gimtadienį! Na, o šiemet 11 pasitinkame beveik tuščiomis, be kasdienio šurmulio, garsios muzikos, kamuoliukų sprygsėjimo ir jūsų emocijų! Tikėkimės jau greit galėsime atverti KJC duris! Mes Jūsų jau pasiilgom, o Jūs?

Austėja ir Gerda

 • .

Lapkričio 25 d. Austėja dalyvavo atrankoje į Kelmės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą. Slapto balsavimo metu, surinkusi daugiausiai balsų, Austėja buvo išrinkta eiti jaunimo reikalų tarybos nario pareigas.

 • .

Lapkričio 16 - 18 d.  Gerda dalyvavo jau trečiame Jaunimo reikalų departamento organizuojamų 5 modulių mokymų susitikime apie socialinį darbą. Šįkart mokymai vyko nuotoliniu būdu.  Susitikimo metu mokymų dalyviai daug dėmesio skyrė savęs pažinimui ir savianalizei, įvairių situacijų analizei, aptarimui bei jų panaudojimui tolimesniame darbe su jaunimu.

 • .

Kviečiame 14-29 m. jaunuolius iš visos Lietuvos registruotis į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą. 
Numatoma Tarnybos pradžia - 2021 m. sausio mėnuo. 
Registracija atvira iki 2020 m. gruodžio 7 d. 18:00 val.  

Registracijos anketą rasite čia: https://jst.jrd.lt/newCandidate

 • .

"Jaunystės požiūriu gyvenimas yra begalinė ateitis; senatvės – labai trumpa praeitis" A. Šopenhaueris.
Šįkart jaunimo centro akcija "Uždek žvakelę" buvo kiek mažesnė, be centro lankytojų. Sutvarkėme apleistus kapus ir uždegėme žvakutes mirusiems atminti. 

 • .

Labas rytas, Jaunime. Nuo šiandien, spalio 26 d. turime karantiną Kelmėje bei Jūsų, moksleivių, atostogas. Ką tai reiškia? Kad reikia būti kuo daugiau namuose, be reikalo nesibūriuoti ir stengtis "neparnešti" viruso savo šeimos nariams. Kadangi dažniausiai girdime frazę "nėra ką veikti", siūlome Jums susitikti online, kur pasikalbėsime, aptarsime naujausius įvykius, pažaisim, pasidalinsime mėgstamais serialais ir t.t.  
Planuojame virtualius susitikimus daryti 3 kartus į savaitę (kol būsim priversti būti namuose). Visi norintys dalyvauti virtualiuose susitikimuose, turi parašyti asmenines žinutes.

Individualios konsultacijos. Kas tai? Jau turbūt beveik visi žinote kas tai, bet priminsime dar kartą. Šiuo metu tai gali būti  asmeniškas pokalbis su darbuotoju 1:1, susiskambinimas, susirašinėjimas. Mes, jaunimo darbuotojos, esame tam, kad galėtumėme padėti išspręsti Jūsų gyvenimiškas situacijas, padėti, paaiškinti kaip reikia elgtis iškilus asmeninėms ar socialinėms problemoms. Visa pokalbio metu sužinota informacija lieka tarp pokalbio dalyvių, jei tai nepažeidžia LR įstatymų bei nesukelia fizinio pavojaus. Žinoma, individualios konsultacijos nėra skirtos spręsti vien tik problemas, jei jaučiatės vieniši, ar norite linksmai paplepėti, visuomet skambinkite ar rašykite, konsultacijoms skirtu laiku. 

Individualios konsultacijos taip pat yra skirtos ir lankytojų tėvams bei artimiesiems, kurių metu mes galime patarti bei padėti išspręsti Jūsų problemas bei iššūkius kylančius santykyje su jaunuoliais. 


Būkite sveiki ir saugūs. Austėja ir Gerda.

 • .

Spalio 20 d. jaunimo centro darbuotoja Gerda išvyko į Kauną, į antrąją jaunimo darbuotojų "Penkių modulių mokymų" dalį apie psichologiją, kurios metu bus ne tik gilinamasi į tai kaip reikia suprasti ir išspręsti jaunuolių problemas, elgseną, o taip pat, kaip jautiesi pats dirbdamas atvirą darbą su jaunimu ir su kokiais emociniais iššūkiais susiduri.
Mokymus organizuoja Jaunimo reikalų departamentas. Antrojo modulio lektorė Brigita Jankauskaitė - Muhri.

 • .

DĖMESIO!

Dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo grėsmės, nuo spalio 15 d. iki lapkričio 2 d. Jaunimas nebus įleidžiamas į centro patalpas. Bendrausime ir draugausime virtualioje erdvėje.

Atsiradus klausimams, visada galite rašyti elektroniniu paštu kelmesjaunimas@gmail.com arba skambinti tel. 842754070.


Informaciją apie veiklas nuotoliniu būdu sekite Facebook bei Instagram paskyrose. 

Saugokite save ir aplinkinius! ❤

 •  .

Spalio 13 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, praktiniame patyrime „Lengvi būdai kaip padidinti atviros jaunimo erdvės aktyvumą“. Mokymus vedė lektorius Tomas Lagūnavičius. Nuotolinio susitikimo metu buvo kalbama apie tai kaip turėtų būti suskirstyta darbo erdvė, kokios veiklos turėtų būti pasiūlytos skirtingo amžiaus jaunimui, taip pat, kaip išlaikyti jaunuolių susidomėjimą. 

 • .

Spalio 6 d. Kelmės jaunimo centre lankėsi socialinis darbuotojas, pedagogas, supervizorius, provokatyvios terapijos specialistas Artūras Malinauskas. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie iššūkius darbo su jaunimu kontekste, įvairių kritinių situacijų sprendimo būdus, kasdieninių problemų pašalimą iš darbinės aplinkos. Individualią konsultaciją organizavo Jaunimo reikalų departamentas.  

 • .

Rugsėjo 17 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo nuotoliniame Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame darbo su jaunimu forume "Ateik. Išgirsk. Dalinkis", kuriame buvo tiesiogiai transliuoti  34 pranešimai aktualiomis darbo su jaunimu temomis. 

 • .

Rugsėjo 15 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengimo darbo grupės susirinkime. 

 • .

Ketvirtadienio popietę jaunimo centro darbuotojos lankėsi Druskininkų jaunimo užimtumo centre bei susitiko su centro direktore Aušra. Ji aprodė puikiąsias centro erdves, papasakojo apie planuojamas veiklas. Ypatingai didelę nuostabą sukėlė lauko erdvė, pritaikyta aktyviam jaunuolių laisvalaikiui, gausybė pasirinkimų kaip praleisti laisvalaikį, taip pat, didelės patalpos, kurios yra tinkamos bet kokių veiklų organizavimui ir jaunimo kokybiško laiko praleidimui.

foto

 • .

Rugpjūčio 19 - 20 d. Jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Moterų informacijos centro organizuotuose mokymuose "Lytis ir švietimas: lyčių stereotipai švietime, profesiniame orientavime ir darbo rinkoje"
Per šias dvi dienas buvo diskutuojama apie lyčių skirtumus visuomenėje, lyčių nelygybės apraiškas darbo rinkoje. Kokios problemos jaunuoliams kyla pasirenkant profesiją, taip pat, apie smurtą lyties pagrindu santykiuose tarp vaikų ir jaunimo. Mokymų metu buvo atliekamos įvairios praktinės užduotys, kurių metu buvo analizuojamos konkrečios situacijos ir jų sprendimų būdai.
Mokymus vedė socialinių mokslų daktarė, lektorė Giedrė Purvaneckienė bei Moterų informacijos centro teisininkė, lektorė Rugilė Butkevičiūtė.

foto

 • .

STARTUOJA NAUJAS FIZINIO AKTYVUMO VEIKLŲ, SKATINANČIŲ FIZINIO AKTYVUMO PLĖTRĄ, PROJEKTAS
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba nuo rugpjūčio mėnesio vykdo ilgalaikį projektą „Judėsiu – sau padėsiu“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Bendra projekto trukmė – 23 mėnesiai, projekto vertė - 25898,50 Eur.
Projekto partneriai: Raseinių kūno kultūros ir sporto centras, Raseinių rajono kultūros centras, Kelmės kultūros centras.
Projektu „Judėsiu - sau padėsiu“ siekiama spręsti jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės ir emocinės sveikatos problemas, susijusias su nepakankamu fiziniu aktyvumu, mažinti jaunimo nusikalstamumo ir narkotinės elgsenos apraiškas, gebėjimų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje stoką, stiprinti kartų sanglaudą. Projekto tikslas -ugdyti jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių sąmoningumą, plėtoti jų sveikos gyvensenos įgūdžius, kompleksiškai taikant įvairias fizinio aktyvumo formas.
Įgyvendinant projektą bus vykdomi reguliarūs stalo teniso bei biliardo užsiėmimai jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms, jėgos treniruotės jaunimui sporto klube, plaukimo pamokos baseine jaunimui, linijinių šokių, šiaurietiško vaikščiojimo, jogos, diskgolfo ir aerobikos vandenyje užsiėmimai senjorams. Vyresnio amžiaus žmonės turės galimybę parungtyniauti net keturiose jiems skirtose spartakiadose „Kol judu, tol gyvenu“. Organizuojant vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo veiklas talkins jaunimo atstovai savanoriai. Jaunimas varžysis stalo teniso ir biliardo turnyruose.
Projektas prasidėjo rugpjūčio 8 d. vykusiu bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, kuriame dalyvavo per 200 įvairaus amžiaus bėgikų – nuo vaikų iki senjorų. Ši spalvota šventė buvo suorganizuota kartu su Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba, VšĮ „Atrask Raseinius“,  Raseinių rajono visuomenės sveikatos biuru, Raseinių rajono kultūros centru. Organizatoriams talkino net 34 jaunuoliai savanoriai. Štai keletas jų minčių apie patirtas emocijas po bendro darbo: „Tiesiog noriu jums labai labai padėkoti ir pasidžiaugti, kad per tokį trumpą laiką jūs visi tapot man kaip šeima. Niekada nebuvau turėjusi tokios jaukios ir nuoširdžios draugystės, kaip su jumis. Man tai labai daug reiškia“; „Labai smagu pradėti bendrauti su naujais žmonėmis, atnaujinti savo draugų ratą“; „Atrodo seniai turėjau tuos draugus, bet kažkaip nebuvau tokia laiminga, kaip su jumis“; „Anksčiau man buvo, kad bijojau, kad žmonės manęs nepriims tokio, koks esu, o dabar, na, kai atradau tokių draugų, kaip jūs, pradėjau pasitikėti savimi. Ir tada bendrauji su žmogum laisvai, ir nori jį pažinti geriau, na, tai tarsi išpakuoti saldainį ir jį paragauti“.
Taigi, kviečiame jaunimą ir senjorus pasirinkti jiems patinkančią fizinę veiklą ir aktyviai leisti laisvalaikį. Detalesnė informacija apie numatomus užsiėmimus bus skelbiama Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos (RRŠPT) tinklapyje www.rspt.lt, RRŠPT Facebook paskyroje, Raseinių atviro jaunimo centro Facebook paskyroje. Kilus klausimams, skambinkite Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkėms Valdonei Balčaitienei, mob. +370 674 76160, Saulei Sitavičienei, mob. +370 601 74142.

ft
ft

Nuotraukų konkursas "Mano vasaros akimirka" Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje.

foto

Nuostabi ir saulėta diena praleista Kelmės specialiojoje mokykloje švenčiant Tarptautinę jaunimo dieną! Jauni, laimingi ir gražūs.

t

Rugpjūčio 6 d. dalyvavome Kelmės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengime. Susitikimo metu buvo pristatyti gyventojų bei verslo subjektų ir organizacijų nuomonės atlikto tyrimo rezultatai. Antroje susitikimo dalyje vyko išplėstinis strateginio plėtros plano rengimo proceso koordinavimo darbo grupių posėdis. 

ft

Ketvirtadienį jaunimo centre minėjome tarptautinę dešrainių dieną! Ta proga, drauge su jaunimu gaminome dešrainius ir smagiai leidome popietę kartu. Pilvai pilni, visi laimingi!

fotoo

Trečiadienį svečiuose lankėsi Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centro vaikai. Kelias valandas žaidėme įvairius žaidimus ir leidome laiką drauge!

FOTO

Ketvirtadienio popietę jaunimo centre vyko mini stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo 8 vaikinai: Gedvydas, Paulius, Nojus, Airidas, Martynas, Kevinas, Mantvydas ir Nedas. Finale susitiko ir dėl pirmos vietos žaidė Mantvydas ir Kevinas. Geriausiu tapo - Mantvydas, kuriam atiteko valgomas KJC prizas. 

foto6

Mini stalo teniso turnyras Kelmės jaunimo centro lankytojams!
Liepos 9 d. 14:00 val. Kviečiame jaunimą iki 29 m. dalyvauti stalo teniso turnyre! 
Turnyre kviečiame dalyvauti tik mėgėjus. Registruotis galima susisiekiant su jaunimo darbuotojomis.

foto10

Kelmės jaunimo centre įgyvendinto projekto "Istorijos refleksija gatvės meno projekte" rezultatai jau puošia vidinę centro sieną!

foto11

Liepos pradžioje jaunimo darbuotoja Gerda dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotuose nuotoliniuose mokymuose apie skaitmeninį darbą su jaunimu. Mokymus vedė  VšĮ "Nectarus" ekspertai L. Ragauskas ir N. Kriaučiūnas. Mokymų metu buvo nagrinėjami skaitmeninio darbo su jaunimu ypatumai, siekiama atrasti platesnį skaitmeninio darbo su jaunimu kontekstą, susipažinti su gerosiomis praktikomis ir patirtimis dirbant skaitmeninį darbą su jaunimu. 

foto9

Konceptualaus gatvės meno dirbtuvės Kelmės jaunimo centre

 

Birželio 29 d. Kelmės jaunimo centre vyko projektas „Istorijos refleksija gatvės meno projekte“ – jaunuoliai buvo kviečiami dalyvauti dialoge, reflektuoti savo ir kitų patirtį, kurios Lietuvos istorinės asmenybės jiems įsiminė labiausiai.

Jau antrus metus į Kelmės jaunimo centrą atvyksta VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos vadovas Audrius Laurutis, kuris šįkart net 9 valandas kartu su Kelmės miesto ir rajono jaunuoliais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai susipažino su gatvės meno – graffiti – subtilybėmis, istorija, Banksy stilistikos pavyzdžiais, kūrybinio darbo eiga, išklausė patarimų, kaip pasiruošti trafaretus paveikslams purkšti. Jaunuoliai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą – pagalvoti, kaip juos įkvepianti Lietuvos istorijos ar kultūros asmenybė atrodytų šiandien, būdama tarp jaunimo, kokią žinutę ji skleistų, ar socialiniai tinklai darytų įtaką jų išvaizdai ir pasirinkimams. Dirbtuvių dalyviai turėjo susirasti jiems patinkančias nuotraukas, kurias sumontavus kompiuterinėmis programomis buvo kuriamas trafaretas ir ruošiamas paveikslo turinys. Paruošti eskizai buvo išpurkšti ant plokščių, jas jaunuoliai išmargino individualiai savo mėgstamomis spalvomis, atspalviais.

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunuoliai individualiai arba poromis sukūrė 6 darbus, kuriuose buvo galima pamatyti kunigaikštį Gediminą, Čiurlionį, prezidentę Dalią Grybauskaitę, Eimuntą Nekrošių ir kt.

Šis projektas padėjo Kelmės krašto jaunuoliams prisiminti Lietuvos istorines asmenybes, pagalvoti, kokie žmonės juos įkvepia ir kaip šios istorinės asmenybės atrodytų gyvendamos šiuo metu arba būdamos tarp šiuolaikinio jaunimo. Įgyvendinus projektą ir išmokus šio konceptualaus gatvės meno stiliaus, idėją bus galima plėtoti, toliau kurti grafičius. Visi sukurti paveikslai bus eksponuojami Kelmės jaunimo centre. 

Projektas „Istorijos refleksija gatvės meno projekte“ buvo finansuotas iš Lietuvos kultūros tarybos lėšų, jį įgyvendino VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija.

foto2
foto5
foto 3
foto6
foto

Atsinaujinusios Kelmės jaunimo centro patalpos!
Kviečiame apsilankyti adresu J. Janonio g. 11, Kelmė

2
1
4

Kelmės jaunimo centro lankytojų dėmesiui! 

Birželio 2 - 5 d. veiklos patalpose vyks nuo 12 iki 15 val. 

Primename, kad vis dar yra karantinas, ir būnant centro patalpose, veidus privaloma dengti kaukėmis bei laikytis visų nustatytų reikalavimų, kurie yra pateikti  įėjus į jaunimo centrą. 

Bus stebimas ir ribojamas lankytojų srautas. 

Individualios konsultacijos 1:1 vyks kaip jau įprasta - nuotoliniu būdu bei patalpose, iš anksto susitarus.

Veiklos ir susitikimai lauke galimi kiekvieną darbo dieną, iš anksto susitarus laiką ir vietą. 

foto

Facebook socialiniame tinkle vykusiame konkurse dalyvavo 18 asmenų. Puodelį su KJC logo burtų keliu laimėjo centro lankytojas A. Mušauskis. 

konkursas

Kaip ir kasmet, artėjant gegužės 31 d. - Pasaulinei dienai be tabako, Kelmės jaunimas dalina informacines, prevencines skrajutes apie tabako sukeliamą žalą ir skatina rūkančiuosius geriau į rankas pasiimti obuolį, o ne cigaretę. 
Lankstinukais pasirūpino Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skrajutes nešiojo Kelmės jaunimo centras ir Kelmės MOPT jaunųjų maltiečių savanoriai.

akcija

Kiekvienais metais gegužės 31 d. yra minima Pasaulinė diena be tabako! 2020 m. tema yra skirta atkreipti jaunimo dėmesį ir atskleisti tabako pramonės įmonių taikomas ir į jaunimą orientuotas taktikas.  Tabako pramonė, siekdama paskatinti jaunus asmenis vartoti tabako gaminius, naudoja įvairias strategijas - nuo prekės dizaino iki rinkodaros kampanijų.  Apie tabako sukeliamą žalą ir įmonių manipuliaciją jaunimu - daugiau informacijos rasite Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje. 

foto

KELMĖS JAUNIMO CENTRO LANKYTOJŲ DĖMESIUI!

Vis dar labai pamažu, tačiau jau galime plačiau atverti jaunimo centro duris! Naujos rekomendacijos iš Jaunimo reikalų departamento jau gautos, liko tik šiek tiek pasiruošti, kad būtų užtikrintas lankytojų ir darbuotojų saugumas. Veiklos jaunimo centro patalpose bus atnaujintos nuo birželio 2 d.. Lankytojai apie laukiančius pokyčius, taisykles bei reikalavimus bus informuoti greitu metu. 


KJC

Jaunimo centro darbuotojos gegužės mėn. 22 d. dalyvavo  Jaunimo savanoriškos tarnybos organizuojamame priimančių organizacijų nuotoliniame susitikime. Susitikimo metu buvo kalbama apie JST programą, iššūkius, priimančių organizacijų vaidmenį bei darbą su savanoriais. Nuotolinį susitikimą vedė programos „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ koordinatorė Milda Lukoševičiūtė.

susitikimas su JST

Kviečiame pamėgti naująją Kelmės jaunimo centro paskyrą, esančią socialiniame tinkle Facebook. Ją rasite paieškos laukelyje įvedę - Kelmės jaunimo centras.

KJC

Gegužės 8 ir 12 d. Jaunimo centro darbuotojos Gerda ir Austėja dalyvavo nuotoliniuose Jaunimo reikalų departamento organizuotuose mokymuose apie individualų jaunų žmonių konsultavimą nuotolinėje erdvėje. Abi dienas mokymai vyko po 6 akademines valandas. Mokymus vedė lektorius Nerijus Januškevičius. 

nuotoliniai mokymai

Mieli KJC lankytojai, deja, vis dar negalime susitikti ir kartu leisti laiko jaunimo centre. Saugokime save ir kitus. Be reikalo nevaikščiokime po miestą, parduotuves. Dėvėkime apsaugines kaukes ar kitaip prisidenkime veidus, užsidėkime ir pirštines. Dezinfekuokime rankas, valykime paviršius. Laikykimės reikiamo atstumo. Išnaudokime visas interneto galimybes ir nuotoliniu būdu draugaukime socialiniuose tinkluose. 

Visada galite mums parašyti per instagram paskyrą - Kelmės jaunimo centras, el. paštu - kelmesjaunimas@gmail.com, facebook paskyrose - Austėja Bagd, Gerda Paliulienė, snapchat - b.auste.
Pasiilgome!  Susitiksime po karantino!

karantinas

DĖMESIO KELMĖS JAUNIMO CENTRO LANKYTOJAMS!
Nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. dėl COVID-19 viruso grėsmės ir saugant visų mūsų sveikatą 
į jaunimo centrą nebus įleidžiami jokie lankytojai! ATNAUJINTA - KARANTINAS LIETUVOJE PRATĘSIAMAS IKI GEGUŽĖS 31 D.

Kovo 12 d. dalyvavome savivaldybėje organizuotame susitikime, kuriame buvo pristatytas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamas projektas „JUDAM“.

Projekto tikslas - mažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio 15-29 m. amžiaus jaunimo skaičių, įgyvendinant intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į jauno asmens poreikius ir galimybes.

Dalyvauti projekte gali niekur  nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 m. jaunimas (800 jaunų žmonių) ir 50 bedarbių jaunuolių, kurie dalyvaus savanoriškoje veikloje.

Daugiau informacijos apie projektą puslapyje www.jaunimogarantijos.lt
susitikimas

Kovo 5 d. popietę Kelmės jaunimo centras skambėjo merginų balsais. Net 16 jaunimo centro lankytojų susirinko drauge praleisti laiko  - pabendrauti, išgerti arbatos bei susipažinti su makiažo subtilybėmis.  Šis merginų susitikimas vyko norint paminėti kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną. 

kovo 8

IŠKILUS TECHNINIAMS NESKLANDUMAMS, KELMĖS JAUNIMO CENTRO PASKYRA FACEBOOK PLATFORMOJE YRA LAIKINAI UŽBLOKUOTA. VISA KASDIENINĖ INFORMACIJA BUS KELIAMA ČIA, INSTAGRAM PLATFORMOJE BEI JAUNIMO CENTRO DARBUOTOJŲ PASKYROSE:

INSTAGRAM  - Kelmės jaunimo centras
FACEBOOK - Austėja Bagd
FACEBOOK - Gerda Paliulienė

Makiažo pamokėlė jaunimo centro lankytojoms, skirta paminėti kovo 8 d. - Tarptautinę moters dieną.

Makiažo pamokėlė

Valstybinių švenčių proga pasipuošėme jaunimo centro langus.

vasario 16

Vasario 6 d. minint saugesnio interneto dieną, jaunimo centre lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilma Ancikevičienė, kuri jaunuoliams pasakojo ir su jais diskutavo apie nepilnamečių teisinę atsakomybę, taip pat, rodė specialiai policijos sukurtą vaizdinę medžiagą apie internete tykančius pavojus. 

susitikimas apie saugų internetą

Sausio 30 d. Kelmės jaunimo centre vyko biliardo turnyras, kuriame dalyvavo 12 žaidėjų. Nugalėtojais tapo jaunimo centro lankytojai Erikas Z., Mantvydas S. ir Edgaras M. Pirmų trijų vietų laimėtojams buvo įteiktos saldžios dovanos. 

biliardo turnyras

Sausio 30 d. 16:00 val.  Biliardo turnyras jaunimui!

Biliardo turnyras jaunimui!

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Vienybės ir atminimo žvakutės, prisimenant 1991 m. sausio 13-ąją.  Atmintis ir susikaupimas pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius bei kovojusius už laisvę lietuvius. 


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.