Spalio 20 d. jaunimo centro darbuotoja Gerda išvyko į Kauną, į antrąją jaunimo darbuotojų "Penkių modulių mokymų" dalį apie psichologiją, kurios metu bus ne tik gilinamasi į tai kaip reikia suprasti ir išspręsti jaunuolių problemas, elgseną, o taip pat, kaip jautiesi pats dirbdamas atvirą darbą su jaunimu ir su kokiais emociniais iššūkiais susiduri.
Mokymus organizuoja Jaunimo reikalų departamentas. Antrojo modulio lektorė Brigita Jankauskaitė - Muhri.

  • .

DĖMESIO!

Dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo grėsmės, nuo spalio 15 d. iki lapkričio 2 d. Jaunimas nebus įleidžiamas į centro patalpas. Bendrausime ir draugausime virtualioje erdvėje.

Atsiradus klausimams, visada galite rašyti elektroniniu paštu kelmesjaunimas@gmail.com arba skambinti tel. 842754070.


Informaciją apie veiklas nuotoliniu būdu sekite Facebook bei Instagram paskyrose. 

Saugokite save ir aplinkinius! ❤

  •  .

Spalio 13 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, praktiniame patyrime „Lengvi būdai kaip padidinti atviros jaunimo erdvės aktyvumą“. Mokymus vedė lektorius Tomas Lagūnavičius. Nuotolinio susitikimo metu buvo kalbama apie tai kaip turėtų būti suskirstyta darbo erdvė, kokios veiklos turėtų būti pasiūlytos skirtingo amžiaus jaunimui, taip pat, kaip išlaikyti jaunuolių susidomėjimą. 

  • .

Spalio 6 d. Kelmės jaunimo centre lankėsi socialinis darbuotojas, pedagogas, supervizorius, provokatyvios terapijos specialistas Artūras Malinauskas. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie iššūkius darbo su jaunimu kontekste, įvairių kritinių situacijų sprendimo būdus, kasdieninių problemų pašalimą iš darbinės aplinkos. Individualią konsultaciją organizavo Jaunimo reikalų departamentas.  

  • .

Rugsėjo 17 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo nuotoliniame Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame darbo su jaunimu forume "Ateik. Išgirsk. Dalinkis", kuriame buvo tiesiogiai transliuoti  34 pranešimai aktualiomis darbo su jaunimu temomis. 

  • .

Rugsėjo 15 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengimo darbo grupės susirinkime. 

  • .

Ketvirtadienio popietę jaunimo centro darbuotojos lankėsi Druskininkų jaunimo užimtumo centre bei susitiko su centro direktore Aušra. Ji aprodė puikiąsias centro erdves, papasakojo apie planuojamas veiklas. Ypatingai didelę nuostabą sukėlė lauko erdvė, pritaikyta aktyviam jaunuolių laisvalaikiui, gausybė pasirinkimų kaip praleisti laisvalaikį, taip pat, didelės patalpos, kurios yra tinkamos bet kokių veiklų organizavimui ir jaunimo kokybiško laiko praleidimui.

foto

  • .

Rugpjūčio 19 - 20 d. Jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Moterų informacijos centro organizuotuose mokymuose "Lytis ir švietimas: lyčių stereotipai švietime, profesiniame orientavime ir darbo rinkoje"
Per šias dvi dienas buvo diskutuojama apie lyčių skirtumus visuomenėje, lyčių nelygybės apraiškas darbo rinkoje. Kokios problemos jaunuoliams kyla pasirenkant profesiją, taip pat, apie smurtą lyties pagrindu santykiuose tarp vaikų ir jaunimo. Mokymų metu buvo atliekamos įvairios praktinės užduotys, kurių metu buvo analizuojamos konkrečios situacijos ir jų sprendimų būdai.
Mokymus vedė socialinių mokslų daktarė, lektorė Giedrė Purvaneckienė bei Moterų informacijos centro teisininkė, lektorė Rugilė Butkevičiūtė.

foto

  • .

STARTUOJA NAUJAS FIZINIO AKTYVUMO VEIKLŲ, SKATINANČIŲ FIZINIO AKTYVUMO PLĖTRĄ, PROJEKTAS
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba nuo rugpjūčio mėnesio vykdo ilgalaikį projektą „Judėsiu – sau padėsiu“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Bendra projekto trukmė – 23 mėnesiai, projekto vertė - 25898,50 Eur.
Projekto partneriai: Raseinių kūno kultūros ir sporto centras, Raseinių rajono kultūros centras, Kelmės kultūros centras.
Projektu „Judėsiu - sau padėsiu“ siekiama spręsti jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės ir emocinės sveikatos problemas, susijusias su nepakankamu fiziniu aktyvumu, mažinti jaunimo nusikalstamumo ir narkotinės elgsenos apraiškas, gebėjimų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje stoką, stiprinti kartų sanglaudą. Projekto tikslas -ugdyti jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių sąmoningumą, plėtoti jų sveikos gyvensenos įgūdžius, kompleksiškai taikant įvairias fizinio aktyvumo formas.
Įgyvendinant projektą bus vykdomi reguliarūs stalo teniso bei biliardo užsiėmimai jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms, jėgos treniruotės jaunimui sporto klube, plaukimo pamokos baseine jaunimui, linijinių šokių, šiaurietiško vaikščiojimo, jogos, diskgolfo ir aerobikos vandenyje užsiėmimai senjorams. Vyresnio amžiaus žmonės turės galimybę parungtyniauti net keturiose jiems skirtose spartakiadose „Kol judu, tol gyvenu“. Organizuojant vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo veiklas talkins jaunimo atstovai savanoriai. Jaunimas varžysis stalo teniso ir biliardo turnyruose.
Projektas prasidėjo rugpjūčio 8 d. vykusiu bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, kuriame dalyvavo per 200 įvairaus amžiaus bėgikų – nuo vaikų iki senjorų. Ši spalvota šventė buvo suorganizuota kartu su Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba, VšĮ „Atrask Raseinius“,  Raseinių rajono visuomenės sveikatos biuru, Raseinių rajono kultūros centru. Organizatoriams talkino net 34 jaunuoliai savanoriai. Štai keletas jų minčių apie patirtas emocijas po bendro darbo: „Tiesiog noriu jums labai labai padėkoti ir pasidžiaugti, kad per tokį trumpą laiką jūs visi tapot man kaip šeima. Niekada nebuvau turėjusi tokios jaukios ir nuoširdžios draugystės, kaip su jumis. Man tai labai daug reiškia“; „Labai smagu pradėti bendrauti su naujais žmonėmis, atnaujinti savo draugų ratą“; „Atrodo seniai turėjau tuos draugus, bet kažkaip nebuvau tokia laiminga, kaip su jumis“; „Anksčiau man buvo, kad bijojau, kad žmonės manęs nepriims tokio, koks esu, o dabar, na, kai atradau tokių draugų, kaip jūs, pradėjau pasitikėti savimi. Ir tada bendrauji su žmogum laisvai, ir nori jį pažinti geriau, na, tai tarsi išpakuoti saldainį ir jį paragauti“.
Taigi, kviečiame jaunimą ir senjorus pasirinkti jiems patinkančią fizinę veiklą ir aktyviai leisti laisvalaikį. Detalesnė informacija apie numatomus užsiėmimus bus skelbiama Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos (RRŠPT) tinklapyje www.rspt.lt, RRŠPT Facebook paskyroje, Raseinių atviro jaunimo centro Facebook paskyroje. Kilus klausimams, skambinkite Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkėms Valdonei Balčaitienei, mob. +370 674 76160, Saulei Sitavičienei, mob. +370 601 74142.

ft
ft

Nuotraukų konkursas "Mano vasaros akimirka" Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje.

foto

Nuostabi ir saulėta diena praleista Kelmės specialiojoje mokykloje švenčiant Tarptautinę jaunimo dieną! Jauni, laimingi ir gražūs.

t

Rugpjūčio 6 d. dalyvavome Kelmės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengime. Susitikimo metu buvo pristatyti gyventojų bei verslo subjektų ir organizacijų nuomonės atlikto tyrimo rezultatai. Antroje susitikimo dalyje vyko išplėstinis strateginio plėtros plano rengimo proceso koordinavimo darbo grupių posėdis. 

ft

Ketvirtadienį jaunimo centre minėjome tarptautinę dešrainių dieną! Ta proga, drauge su jaunimu gaminome dešrainius ir smagiai leidome popietę kartu. Pilvai pilni, visi laimingi!

fotoo

Trečiadienį svečiuose lankėsi Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centro vaikai. Kelias valandas žaidėme įvairius žaidimus ir leidome laiką drauge!

FOTO

Ketvirtadienio popietę jaunimo centre vyko mini stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo 8 vaikinai: Gedvydas, Paulius, Nojus, Airidas, Martynas, Kevinas, Mantvydas ir Nedas. Finale susitiko ir dėl pirmos vietos žaidė Mantvydas ir Kevinas. Geriausiu tapo - Mantvydas, kuriam atiteko valgomas KJC prizas. 

foto6

Mini stalo teniso turnyras Kelmės jaunimo centro lankytojams!
Liepos 9 d. 14:00 val. Kviečiame jaunimą iki 29 m. dalyvauti stalo teniso turnyre! 
Turnyre kviečiame dalyvauti tik mėgėjus. Registruotis galima susisiekiant su jaunimo darbuotojomis.

foto10

Kelmės jaunimo centre įgyvendinto projekto "Istorijos refleksija gatvės meno projekte" rezultatai jau puošia vidinę centro sieną!

foto11

Liepos pradžioje jaunimo darbuotoja Gerda dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotuose nuotoliniuose mokymuose apie skaitmeninį darbą su jaunimu. Mokymus vedė  VšĮ "Nectarus" ekspertai L. Ragauskas ir N. Kriaučiūnas. Mokymų metu buvo nagrinėjami skaitmeninio darbo su jaunimu ypatumai, siekiama atrasti platesnį skaitmeninio darbo su jaunimu kontekstą, susipažinti su gerosiomis praktikomis ir patirtimis dirbant skaitmeninį darbą su jaunimu. 

foto9

Konceptualaus gatvės meno dirbtuvės Kelmės jaunimo centre

 

Birželio 29 d. Kelmės jaunimo centre vyko projektas „Istorijos refleksija gatvės meno projekte“ – jaunuoliai buvo kviečiami dalyvauti dialoge, reflektuoti savo ir kitų patirtį, kurios Lietuvos istorinės asmenybės jiems įsiminė labiausiai.

Jau antrus metus į Kelmės jaunimo centrą atvyksta VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos vadovas Audrius Laurutis, kuris šįkart net 9 valandas kartu su Kelmės miesto ir rajono jaunuoliais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai susipažino su gatvės meno – graffiti – subtilybėmis, istorija, Banksy stilistikos pavyzdžiais, kūrybinio darbo eiga, išklausė patarimų, kaip pasiruošti trafaretus paveikslams purkšti. Jaunuoliai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą – pagalvoti, kaip juos įkvepianti Lietuvos istorijos ar kultūros asmenybė atrodytų šiandien, būdama tarp jaunimo, kokią žinutę ji skleistų, ar socialiniai tinklai darytų įtaką jų išvaizdai ir pasirinkimams. Dirbtuvių dalyviai turėjo susirasti jiems patinkančias nuotraukas, kurias sumontavus kompiuterinėmis programomis buvo kuriamas trafaretas ir ruošiamas paveikslo turinys. Paruošti eskizai buvo išpurkšti ant plokščių, jas jaunuoliai išmargino individualiai savo mėgstamomis spalvomis, atspalviais.

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunuoliai individualiai arba poromis sukūrė 6 darbus, kuriuose buvo galima pamatyti kunigaikštį Gediminą, Čiurlionį, prezidentę Dalią Grybauskaitę, Eimuntą Nekrošių ir kt.

Šis projektas padėjo Kelmės krašto jaunuoliams prisiminti Lietuvos istorines asmenybes, pagalvoti, kokie žmonės juos įkvepia ir kaip šios istorinės asmenybės atrodytų gyvendamos šiuo metu arba būdamos tarp šiuolaikinio jaunimo. Įgyvendinus projektą ir išmokus šio konceptualaus gatvės meno stiliaus, idėją bus galima plėtoti, toliau kurti grafičius. Visi sukurti paveikslai bus eksponuojami Kelmės jaunimo centre. 

Projektas „Istorijos refleksija gatvės meno projekte“ buvo finansuotas iš Lietuvos kultūros tarybos lėšų, jį įgyvendino VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija.

foto2
foto5
foto 3
foto6
foto

Atsinaujinusios Kelmės jaunimo centro patalpos!
Kviečiame apsilankyti adresu J. Janonio g. 11, Kelmė

2
1
4

Kelmės jaunimo centro lankytojų dėmesiui! 

Birželio 2 - 5 d. veiklos patalpose vyks nuo 12 iki 15 val. 

Primename, kad vis dar yra karantinas, ir būnant centro patalpose, veidus privaloma dengti kaukėmis bei laikytis visų nustatytų reikalavimų, kurie yra pateikti  įėjus į jaunimo centrą. 

Bus stebimas ir ribojamas lankytojų srautas. 

Individualios konsultacijos 1:1 vyks kaip jau įprasta - nuotoliniu būdu bei patalpose, iš anksto susitarus.

Veiklos ir susitikimai lauke galimi kiekvieną darbo dieną, iš anksto susitarus laiką ir vietą. 

foto

Facebook socialiniame tinkle vykusiame konkurse dalyvavo 18 asmenų. Puodelį su KJC logo burtų keliu laimėjo centro lankytojas A. Mušauskis. 

konkursas

Kaip ir kasmet, artėjant gegužės 31 d. - Pasaulinei dienai be tabako, Kelmės jaunimas dalina informacines, prevencines skrajutes apie tabako sukeliamą žalą ir skatina rūkančiuosius geriau į rankas pasiimti obuolį, o ne cigaretę. 
Lankstinukais pasirūpino Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skrajutes nešiojo Kelmės jaunimo centras ir Kelmės MOPT jaunųjų maltiečių savanoriai.

akcija

Kiekvienais metais gegužės 31 d. yra minima Pasaulinė diena be tabako! 2020 m. tema yra skirta atkreipti jaunimo dėmesį ir atskleisti tabako pramonės įmonių taikomas ir į jaunimą orientuotas taktikas.  Tabako pramonė, siekdama paskatinti jaunus asmenis vartoti tabako gaminius, naudoja įvairias strategijas - nuo prekės dizaino iki rinkodaros kampanijų.  Apie tabako sukeliamą žalą ir įmonių manipuliaciją jaunimu - daugiau informacijos rasite Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje. 

foto

KELMĖS JAUNIMO CENTRO LANKYTOJŲ DĖMESIUI!

Vis dar labai pamažu, tačiau jau galime plačiau atverti jaunimo centro duris! Naujos rekomendacijos iš Jaunimo reikalų departamento jau gautos, liko tik šiek tiek pasiruošti, kad būtų užtikrintas lankytojų ir darbuotojų saugumas. Veiklos jaunimo centro patalpose bus atnaujintos nuo birželio 2 d.. Lankytojai apie laukiančius pokyčius, taisykles bei reikalavimus bus informuoti greitu metu. 


KJC

Jaunimo centro darbuotojos gegužės mėn. 22 d. dalyvavo  Jaunimo savanoriškos tarnybos organizuojamame priimančių organizacijų nuotoliniame susitikime. Susitikimo metu buvo kalbama apie JST programą, iššūkius, priimančių organizacijų vaidmenį bei darbą su savanoriais. Nuotolinį susitikimą vedė programos „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ koordinatorė Milda Lukoševičiūtė.

susitikimas su JST

Kviečiame pamėgti naująją Kelmės jaunimo centro paskyrą, esančią socialiniame tinkle Facebook. Ją rasite paieškos laukelyje įvedę - Kelmės jaunimo centras.

KJC

Gegužės 8 ir 12 d. Jaunimo centro darbuotojos Gerda ir Austėja dalyvavo nuotoliniuose Jaunimo reikalų departamento organizuotuose mokymuose apie individualų jaunų žmonių konsultavimą nuotolinėje erdvėje. Abi dienas mokymai vyko po 6 akademines valandas. Mokymus vedė lektorius Nerijus Januškevičius. 

nuotoliniai mokymai

Mieli KJC lankytojai, deja, vis dar negalime susitikti ir kartu leisti laiko jaunimo centre. Saugokime save ir kitus. Be reikalo nevaikščiokime po miestą, parduotuves. Dėvėkime apsaugines kaukes ar kitaip prisidenkime veidus, užsidėkime ir pirštines. Dezinfekuokime rankas, valykime paviršius. Laikykimės reikiamo atstumo. Išnaudokime visas interneto galimybes ir nuotoliniu būdu draugaukime socialiniuose tinkluose. 

Visada galite mums parašyti per instagram paskyrą - Kelmės jaunimo centras, el. paštu - kelmesjaunimas@gmail.com, facebook paskyrose - Austėja Bagd, Gerda Paliulienė, snapchat - b.auste.
Pasiilgome!  Susitiksime po karantino!

karantinas

DĖMESIO KELMĖS JAUNIMO CENTRO LANKYTOJAMS!
Nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. dėl COVID-19 viruso grėsmės ir saugant visų mūsų sveikatą 
į jaunimo centrą nebus įleidžiami jokie lankytojai! ATNAUJINTA - KARANTINAS LIETUVOJE PRATĘSIAMAS IKI GEGUŽĖS 31 D.

Kovo 12 d. dalyvavome savivaldybėje organizuotame susitikime, kuriame buvo pristatytas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamas projektas „JUDAM“.

Projekto tikslas - mažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio 15-29 m. amžiaus jaunimo skaičių, įgyvendinant intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į jauno asmens poreikius ir galimybes.

Dalyvauti projekte gali niekur  nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 m. jaunimas (800 jaunų žmonių) ir 50 bedarbių jaunuolių, kurie dalyvaus savanoriškoje veikloje.

Daugiau informacijos apie projektą puslapyje www.jaunimogarantijos.lt
susitikimas

Kovo 5 d. popietę Kelmės jaunimo centras skambėjo merginų balsais. Net 16 jaunimo centro lankytojų susirinko drauge praleisti laiko  - pabendrauti, išgerti arbatos bei susipažinti su makiažo subtilybėmis.  Šis merginų susitikimas vyko norint paminėti kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną. 

kovo 8

IŠKILUS TECHNINIAMS NESKLANDUMAMS, KELMĖS JAUNIMO CENTRO PASKYRA FACEBOOK PLATFORMOJE YRA LAIKINAI UŽBLOKUOTA. VISA KASDIENINĖ INFORMACIJA BUS KELIAMA ČIA, INSTAGRAM PLATFORMOJE BEI JAUNIMO CENTRO DARBUOTOJŲ PASKYROSE:

INSTAGRAM  - Kelmės jaunimo centras
FACEBOOK - Austėja Bagd
FACEBOOK - Gerda Paliulienė

Makiažo pamokėlė jaunimo centro lankytojoms, skirta paminėti kovo 8 d. - Tarptautinę moters dieną.

Makiažo pamokėlė

Valstybinių švenčių proga pasipuošėme jaunimo centro langus.

vasario 16

Vasario 6 d. minint saugesnio interneto dieną, jaunimo centre lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilma Ancikevičienė, kuri jaunuoliams pasakojo ir su jais diskutavo apie nepilnamečių teisinę atsakomybę, taip pat, rodė specialiai policijos sukurtą vaizdinę medžiagą apie internete tykančius pavojus. 

susitikimas apie saugų internetą

Sausio 30 d. Kelmės jaunimo centre vyko biliardo turnyras, kuriame dalyvavo 12 žaidėjų. Nugalėtojais tapo jaunimo centro lankytojai Erikas Z., Mantvydas S. ir Edgaras M. Pirmų trijų vietų laimėtojams buvo įteiktos saldžios dovanos. 

biliardo turnyras

Sausio 30 d. 16:00 val.  Biliardo turnyras jaunimui!

Biliardo turnyras jaunimui!

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Vienybės ir atminimo žvakutės, prisimenant 1991 m. sausio 13-ąją.  Atmintis ir susikaupimas pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius bei kovojusius už laisvę lietuvius. 


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.