Lapkričio 30 d. Gerda ir Austėja dalyvavo Raseinių rajono Švietimo pagalbos tarnybos organizuojamame II modulio seminare "Vertybėmis grįstas sprendimų priėmimas ir konfliktų sprendimas".

 • .

Ketvirtadienį laiką leidome Radviliškio jaunimo centre! Ačiū Mindaugui ir Justinai už draugystę! Lauksime Jūsų Kelmėj! ❤


 • .

INFORMACIJA JAUNIMUI!
NORI SAVANORIAUTI?
Skelbiama registracija į Jaunimo savanoriškos tarnybos programos 2022 m. I pusmečio programos vietas.
Savanoriauti gali jei tau yra 14–29 m.
Savanorystės atlikimo vietas gali rinktis pats. Mielai priimsime savanorius ir pas mus atvirame jaunimo centre. Jei susidomėjai, parašyk mums arba iškart registruokis sistemoje.
Registracija vyksta nuo š. m. lapkričio 15 d. iki š. m. gruodžio 15 d. 18.00 val.
Daugiau informacijos ir registracija čia: https://jrd.lt/savanoryste/jst

 • .

Lapkričio 15 d. Gerda ir Austėja dalyvavo Raseinių rajono Švietimo pagalbos tarnybos organizuojamuose mokymuose "Pasichohigiena jaunimo darbuotojo darbe: kaip išlaikyti ir puoselėti savo ir jaunuolių psichinę sveikatą".
Pirmajame mokymų modulyje buvo kalbėta apie psichohigienos sąsajas su emociniu intelektu, psichine žmogaus sveikata. Atliktas Myers - Briggs asmenybės testas, įvairios praktinės savęs pažinimo užduotys bei aptarti savivertės stiprinimo būdai. 

 • .

Pagaliau galime pasidalinti įgyvendinto projekto "Šiuolaikinio jaunimo keliu" akimirkomis.
Viena jų -  konceptualaus meno kūrybinės dirbtuvės su profesionaliu menininku Evaldu Jasiūnu. Šių kūrybinių dirbtuvių metu jaunimas buvo įtrauktas į idėjų, vizualinio pateikimo, maketo kūrimą ir sienos išpiešimą. Įgyvendinus šią projekto veiklą, Kelmės atviro jaunimo centro fasadinė siena buvo išpiešta pagal Antuano de Sent Egziuperi novelės „Mažasis princas“ motyvus.
Taip pat,  atvirame jaunimo centre vyko Stencil Art trafaretinio meno kūrybinės dirbtuvės su „Kūrybos ir inovacijų laboratorijos“ vadovu Audriumi Lauručiu. Šių kūrybinių dirbtuvių metu jaunuoliai vizualizavo ir suprojektavo tris trafaretus, kurie buvo sukurti remiantis anksčiau minėtos novelės motyvais. Jaunuoliai buvo kviečiami pažvelgti kaip atrodytų šios knygos pagrindiniai veikėjai Mažasis Princas bei Lapė, jei jie gyventų dabartyje ir lankytųsi jaunimo centre. Sukurti ir paruošti trafaretai buvo išpurkšti ant laukinės jaunimo centro sienos. Šia veikla buvo siekiama ugdyti jaunų asmenų kultūrinį ir meninį suvokimą, plėsti kultūrinį akiratį analizuojant bei išbandant šiuolaikines meno formas.
Galutiniame kūrybinių dirbtuvių rezultate sujungus Stencil Art ir konceptualaus meno dirbtuvių rezultatus, buvo sukurtas vienas jaunuolių ir profesionalių menininkų kūrybinis darbas, kurį galima apžiūrėti prie Kelmės atviro jaunimo centro, adresu J. Janonio g. 11E.  
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybė.

 • .

Spalio 29 d. vyko akcija "Už tuos kurie...", ta proga darėme gerus darbus - tvarkėme Kelmės kapinėse esančius užmirštus kapelius ir uždegėme atminimo žvakutes. 

 • .

Spalio 20 d. dalyvavome nuotoliniame, atvirame Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės komisijos posėdyje, kuriame buvo diskutuojama apie prevencinių priemonių poreikį, aptartos pagrindinės problemos ir galimybės aktyvinti prevenciją įtraukiant jaunuolių šeimos narius bei kvalifikuotų specialistų paskaitas ir mokymus.

 • .

Spalio 18-ąją yra minima Kovos su prekyba žmonėmis diena. Ta proga jaunimo centre vyko prevencinis renginys „Prekybos žmonėmis pinklės - kas tai ir kaip į jas nepakliūti?“, kurį organizavo ir jaunuoliams apie tykančias grėsmes ir jų prevenciją pasakojo bendruomenės pareigūnė Vilma. Susitikimo metu, buvo rodomi ir informatyvūs filmukai apie prekybos žmonėmis pavyzdžius ir galimas pasekmes. Jaunuoliams taip pat buvo išdalinti ir informatyvūs lankstinukai.

 • .

Įgyvendinant Jaunimo reikalų departamento finansuojamą projektą "Iškeisk virtualų pasaulį į realų", dvi dienas pas mus lankėsi VšĮ "Juoda avis", kuri Kelmės rajone su jaunais asmenimis dirbantiems asmenims vedė interaktyvius,  patyriminius mokymus "Emocinio intelekto lavinimas profesinėje veikloje. 16 ak. val. mokymų programa parengta remiantis praktiniu Sokrato ir savianalizės metodų taikymu. 

Mokymų metu buvo ugdomi reflektavimo ir savianalizės įgūdžiai, lavinamos emocinio intelekto kompetencijos.


Mokymai palietė ir sujudino visų dalyvavusių jausmus ir širdis. ❤
Ačiū lektorėms Laurai ir Sigitai! ❤

 • .

Rudenį pradedame su projekto "Šiuolaikinio jaunimo keliu" dalimi - konceptualaus meno ir stencil art dirbtuvėmis. Turėsime keletą susitikimų su menininkais Evaldu Jasiūnu bei Audriumi Lauručiu. Na, o rezultatai bus matomi iš tolo! Norite prisidėti bei dalyvauti smagiuose užsiėmimuose? Parašykit mums! Viskas nemokamai ir nesudėtingai!

Daugiau informacijos gausite atėję pas mus į jaunimo centrą! 
 :)

 • .

Kelmės atviras jaunimo centras kvietė visus „Pasikultūrinti!”
 
Rugpjūčio 20 d. Kelmės kultūros centro vidiniame kiemelyje vyko ryški, profesionali ir linksma jaunimui skirta šventė „Pasikultūrinikime!”. Tai Kelmės atviro jaunimo centro įgyvendinamo projekto „Šiuolaikinio jaunimo keliu“ dalis. Jos tikslas - skatinti jaunimo kūrybiškumą, ugdyti komunikacinius, meninius gebėjimus, kūrybinę saviraišką, plėsti kultūrinį akiratį.
 
Šventės „Pasikultūrinkime” metu jaunimui buvo siūloma dalyvauti kūrybinėse–edukacinėse gatvės meno dirbtuvėse, kurioms vadovavo profesionalus menininkas iš kūrybos studijos „Gyva grafika“. Visi norintys galėjo išbandyti aeorozilnių dažų purškimo ant trafaretų subtilybes, taip pat pasipuošti  ir išsipurkšti savo atsineštus drabužius ar įvairius daiktus. Jaunieji šventės svečiai prisidėjo ir prie fotografijų sienelės kūrimo bei išmargino ją įvairiausiomis spalvomis.
Siekiant sudominti ir įtraukti kuo įvairesnį, mažai kultūrinėje veikloje dalyvaujantį jaunimą, buvo siūloma pasiklausyti trijų diskusijų (pasikalbėjimų). Šventėje dalyvavo ir apie savo populiarumą, išaugusį socialiniuose tinkluose, pasakojo nuomonės formuotoja, straipsnius internetiniuose portaluose rašanti autorė Agnė Kulitaitė. Apie jauno žmogaus motyvaciją, pasirinkimus, toleranciją, viešojo kalbėjimo meną bei savęs pristatymą pasakojo aktorius, dėstytojas, grupės „120” narys Dovydas Laukys. Taip pat, apie aktorystę bei filmavimosi televiziniuose serialuose užkulisius pasakojo aktoriai, „Moterys meluoja geriau“ žvaigždės Goda Petkutė ir Arnas Ašmonas.
Muzikinius kūrinius šventės svečiams dovanojo kelmiškių įkurta roko grupė „Pack of Nails“. Šventės kulminacija tapo profesionalios muzikos grupės „Saulės kliošas“ koncertas bei putų šou jauniesiems renginio dalyviams.
Šventės metu visi norintys galėjo pasinaudoti fotografijų būdele ir nemokamai atsispausdinti sau patinkančias fotografijas bei išbandyti virtualios realybės 5D simuliatorių.
 
Projektas finansuojamas iš Lietuvos kultūros tarybos ir Kelmės rajono savivaldybės lėšų.

 • .

#PASIKULTŪRINKIME? Taip! Kelmės jaunimo centras kartu su draugais rugpjūčio 20 d. kviečia Kelmės krašto jaunimą bei tuos, kurių širdys dar jaunos į aktyvų, linksmą, profesionalų, šiuolaikinį, muzikalų, intelektualų ir šiek tiek pašėlusį renginį.

Kas jūsų laukia?
13.00 val. Šventės atidarymas.
13.15–16.00 val. Gatvės meno edukacinės-kūrybinės dirbtuvės su kūrybos studija „Gyva grafika“.
16.00–16.30 val. Diskusija su socialinių tinklų žvaigžde, nuomonės formuotoja Agne Kulitaite ir verslininku Benediktu Gyliu.
16.40–17.10 val. Diskusija su aktoriumi, grupės „120“ grupės nariu Dovydu Laukiu.
17.20–17.50 val. Diskusija ir improvizaciniai žaidimai su serialo „Moterys meluoja geriau“ žvaigždėmis, aktoriais Goda Petkute ir Arnu Ašmonu.
18.10–18.55 val. Grupės „Pack of Nails“ koncertinė programa.
19.15–20.45 val. Šventės uždarymas, grupės „SAULĖS KLIOŠAS“ koncertinė programa ir putų šou.
Renginio metu vyks fotografijų sienelės kūrimas, veiks virtualios realybės ir dartbolo žaidimų erdvė, taip pat veiks nemokamas momentinis nuotraukų spausdinimas. Visi norintys gauti nuotraukas turės savo Instagram profilyje įkelti nuotraukas ir uždėti grotažymę #PASIKULTŪRINKIME.
Visos šventės veiklos, žaidimai ir koncertai NEMOKAMI!
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybė.
P. S. Šventė vyks Kelmės kultūros centro vykdomo Profesionalaus meno festivalio „Vasaros spalvos" metu. Todėl „Pasikultūrinkime!“ bus nuspalvinta geltonais atspalviais. Kviečiame visus savo aprangoje turėti bent šiek tiek geltonos spalvos. O geltoniausius ir išskirtiniausius šventės svečius apdovanosime simboliniais prizais!
Šalyje galiojant ekstremaliai situacijai renginio dalyviai privalo laikytis nustatytų asmens apsaugos reikalavimų.
Būtina registracija į renginį. Trumpą anketą galite užpildyti iš anksto online arba renginio dieną, prie įėjimo. 
Daugiau informacijos apie duomenų rinkimą ir registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą.
https://forms.gle/Q1W3bD3tiVbbkPvR9


 • .

Naujienos jau greitai!

 • .

Kraujo donorystės akcija Kelmės jaunimo centre! Jei šįkart negalėjote atvykti, Nacionalinis kraujo centras vėl pas mus lankysis rugpjūčio 17 d

 • .
Liepos 27 d. turėjome daug svečių. Visi centro turimi žaidimai ir daiktai buvo išbandyti mūsų draugų iš Kelmės specialiosios mokyklos.

 • .
Kviečiame padovanoti kraujo. Privaloma išankstinė registracija telefonu +37069814903

 • .

Šiandien jaunimo centre turėjome svečių - Kelmės maltiečių vaikų dienos centro vaikus. Labai smagiai leidome laiką, žaidėme žaidimus, bendravome ir vaišinomės pica. Kaip smagu turėti draugų, kurie aplanko.

 • .

Liepos 8 d. dalyvaujame Jaunimo politikos ir darbo su jaunimu konferencijoje Klaipėdoje, kurioje iš visos Lietuvos susirinko jaunimo reikalų koordinatoriai, jaunimo darbuotojai ir su jaunimo politika susiję asmenys. 
Daugiau mūsų įspūdžių galite rasti instagrame - kelmesjaunimocentras :)

 • .

Jei dar yra tokių, kurie mūsų nepažįsta, kviečiame pasižvalgyti po Kelmės atvirą jaunimo centrą! Va taip jaukiai mes gyvename! ❤

Kelmės atviro jaunimo centro video

 • .

Birželio 18 d. dalyvavome nuotoliniame Kelmės rajono savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos narių ir su vaikais bei jaunimu dirbančių organizacijų susitikime, kurio metu turėjome galimybę pristatyti savo siūlomas veiklas bei ateities planus, taip pat, buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės skirti vaikams minimalios priežiūros priemones ir koordinuotai teikiamas paslaugas.

 • .

Kelmės jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame jaunimo darbuotojų sertifikavimo sistemos procese. Po beveik metų laiko kvalifikacijos ir profesinių kompetencijų kėlimo bei savirefleksijos procesų, Gerda ir Austėja tapo sertifikuotomis jaunimo darbuotojomis, šiuo metu vienintelėmis visame Kelmės rajone.
Ši sertifikavimo sistema apibrėžia su jaunimu dirbančio specialisto kvalifikacijos pripažinimo bei asmeninių kompetencijų kėlimo procedūras. Jaunimo darbuotojų sertifikavimu siekiama kokybiškų darbo su jaunimu paslaugų užtikrinimo ir palaikymo. Todėl sertifikavimo tikslas: nuosekliai apibrėžti jos dalyvius, vykdytojus, etapus, esminius metodus, siekiant sukurti kokybišką darbo su jaunimu sistemą Lietuvoje įtvirtinant jaunimo darbuotojo pareigybę. 
„Jaunimo darbuotojas - tai suaugęs asmuo, dirbantis su jaunais žmonėmis jų laisvalaikiu, siekiantis asmeninio ir socialinio jaunų žmonių tobulėjimo tiek per individualų darbą su atskirais asmenimis, tiek dirbdamas su grupėmis ar bendruomenėmis bei turintis šiam darbui reikalingų profesinių kompetencijų, kurios yra pripažįstamos nustatyta tvarka".

 • .

Birželio 15 d. jaunimo centre ir vėl netrūko šurmulio, net 60 kelmiškių atėjo padovanoti kraujo! 
Už sklandų kraujo paėmimą buvo atsakingi  Nacionalinio kraujo centro darbuotojai iš Panevėžio!

 • .

Birželio 7 - 8 d. Kelmės jaunimo centras organizavo mokymus "Refleksija ir savirefleksija darbe su jaunimu", kuriuos vedė konsultantas, edukologas, supervizorius, patirtinio mokymo vadovas Nerijus Januškevičius. Šie mokymai tai viena iš jaunimo centro įgyvendinamo projekto "Iškeisk virtualų pasaulį į realų" veiklų, kurį finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Dviejų dienų mokymuose dalyvavo 10 Kelmės rajone su jaunimu dirbančių asmenų. Mokymų tikslas - stiprinti reflektavimo įgūdžius ir pritaikyti juos darbinėje veikloje. 1-ąją dieną buvo susipažinta su refleksijos teorija bei kalbėta apie save, charakterio bruožus, elgesį tam tikrais atvejais skirtingose situacijose. Aptarta refleksijos galia ugdyme ir kaip ją panaudoti praktikoje. 2-ąją dieną buvo labai aktyviai diskutuota ir nagrinėta apie refleksijos svarbą mūsų gyvenime. Refleksija naudinga dirbant su jaunimu ir ne tik, tai labai geras būdas gebėti įsivertinti save, savo darbo metodus bei suprasti savo reakcijas į iškilusius sunkumus. Aptartos kelios situacijos, jos išanalizuotos remiantis asmeninėmis patirtimis ir turimais pavyzdžiais, kurie naudojami darbo aplinkoje. 
❤❤
Ačiū visiems dalyvavusiems, ypač Nerijui. Smagu po tiek laiko susitikti gyvuose mokymuose, o ne žiūrėti per kompiuterio ekraną.

 • .

Nacionalinis kraujo centras kviečia padovanoti kraujo!❤ 

Birželio 15 d. nuo 10 val. Kelmės jaunimo centre.
Išankstinė registracija telefonu 865028690.

 • .

Birželio 1-oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena! Šiandien ir mes turėjome galimybę pradžiuginti vaikus, sukelti jų veiduose šypsenas ir drauge aktyviai pajudėti.
Draugystės parke dalyvavome Kelmės specialiosios mokyklos ir jų draugų organizuotoje jaukioje, šiltoje ir linksmoje vaikams skirtoje šventėje. Matėme šaunių muzikinių pasirodymų, šokome, žaidėme, sportavome bei nešėme didžiulį aitvarą!


"Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę."


Nuotraukos Vaclovo Liubino ir Kelmės jaunimo centro.

 • .

Gegužės 31 d. - pasaulinė diena be tabako.
Jau tradicija tapo šią dieną nešioti prevencines skrajutes apie tabako sukeliamą žalą bei skatinti žmones į rankas pasiimti obuolį, o ne cigaretę.
Lankstinukais pasirūpino Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

 • .

Jaunimo darbuotoja Gerda gegužės 27 - 28 d. dalyvavo  Jaunimo reikalų departamento organizuotuose antidiskriminacijos, tolerancijos, pagarbos vienas kitam mokymuose, kuriuos vedė Lina Januškevičiūtė ir Akvilė Giniotaitė. 
Dalis mokymų temų buvo skirtos atpažinti įvairias nepagarbaus elgesio formas ir gebėti tinkamai elgtis konkrečiose situacijose. Suvokti, kaip formuojasi stereotipai apie pažeidžiamas visuomenės grupes bei atpažinti savo pačių turimus įsitikinimus apie šias grupes. Nemažai buvo diskutuota apie tai, ką reiškia būti tolerantišku žmogumi kitam, susipažinta su šiuolaikinėmis tolerancijos ugdymo idėjomis, metodais ir programomis. Išbandyta kaip įvairiose situacijose reikia tinkamai pasirinkti metodus ugdant jaunimo toleranciją visuomenės mažumoms.
Daug laiko skirta praktinėms užduotims, padedančioms geriau pažinti save ir kitus, leidžiančioms įsisąmoninti ir dalintis savo patirtimi, formuotis tolerancijos ugdytojo įgūdžiams.

 • .

Gegužės 25 d. -  Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena.  Kartu su Lietuvos probacijos Šiaulių regiono skyriaus specialistėmis, Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne bei jaunaisiais policijos rėmėjais vykdėme akciją "Mes Jūsų neužmiršome!" - Kelmės miesto centre ant medelių rišome žydrus ir rausvus kaspinėlius, taip siekiant atkreipti dėmesį į kasmet augantį dingusių vaikų skaičių.

 • .

Ir mes pagaminome po aitvarą! Akcija „Gerumo lašelis“ yra skirta onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Birželio 1-ąją, vaikų gynimo dieną, visi maži ir dideli, yra kviečiami pakelti į orą savo pasigamintus aitvarus. ❤

 • .

Gegužės 20 d. Zoom pokalbis su jaunimu. Šiandien teletiltas vyko tarp Kelmės, Tauragės ir Norvegijos! Džiugu, kad buvę lankytojai vis dar neužmiršta jaunimo centro!

 • .

ZOOM pokalbis jaunimui su Gerda ir Austėja, ketvirtadienį nuo 15:00 val. 

Prisijungimo nuoroda:

 https://us04web.zoom.us/j/4836830128?pwd=RWZUdGJNZFE3bWN3ejQ1WEsyR2oxUT09 Meeting ID: 483 683 0128 Passcode: icF4Gn

 • .

Gegužės 13 d. dalyvavome Jaunimo reikalų departamento organizuotame su jaunimu dirbančių darbuotojų tinklo susitikime! Jame buvo įteikti jaunimo darbuotojų sertifikatai (apie kuriuos papasakosim vėliau), taip pat, aptartos svarbios datos, įvykiai, konkursai. Susitikimo pranešėjai kalbėjo įvairiomis jaunimo darbuotojams aktualiomis temomis - prevencijos įrankiai, vaikų ir paauglių psichikos sveikatos iššūkiai ir kt. 

 • .

Trečiadienį, jaunimo reikalų tarybos posėdyje buvo svarstomos savivaldybės jaunimo projektų finansavimui pateiktos paraiškos. Šiemet, pareiškėjų buvo prašoma atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo stiprinimą jaunų žmonių aplinkoje, aktyvaus laisvalaikio ir bendravimo įgūdžių stiprinimą.  Konkursui buvo pateiktos 6 jaunimo organizacijų paraiškos, iš jų 5, atitikusios reikalavimus, gavo finansavimą ir galės aktyvinti Kelmės krašto jaunimą.

 • .

Kiekvienas lašelis kraujo gali išgelbėti kito gyvybę! Būkite pilietiški ir prisidėkite prie kraujo donorystės akcijos. ❤️ Donorystė = savanorystė

 • .

Labas! Padaryk gerą darbą, padovanok kraujo! ❤
Kelmės jaunimo centre, antradienį, nuo 10:00 val.
Būtina išankstinė registracija tel. nr. 865028690

 • .

Nori savanoriauti pas mus jaunimo centre? 
--> susipažintum kaip vyksta atviras darbas su jaunimu;
--> prisidėtum prie jaunimui skirto renginio organizavimo;
--> susirastum naujų draugų;
--> ugdytum komunikacinius gebėjimus;
--> iš arčiau susipažintum kaip vyksta projektų rašymai;

--> dalyvautum įvairiose smagiose veiklose;
--> iš arčiau pamatytum ir prisidėtum prie Kelmės kultūrinio gyvenimo!
Jei kyla klausimų, parašyk mums! Arba iškart registruokis JST puslapyje.


⭐⭐⭐


Skelbiama registraciją į Jaunimo savanoriškos tarnybos vietas 2021 m. II pusmečiui.
--> Kas gali savanoriauti? 14 - 29 m.
--> Kada gali registruotis? Nuo gegužės 5 d. iki birželio 7 d. 18:00 val.
--> Kur registruotis?

https://jst.jrd.lt/newCandidate
--> Kada pradėti savanoriauti? Jau nuo liepos mėnesio.


https://www.youtube.com/watch?v=iTcyfXnLvRM

 • .

Gegužės 4 d. Pirmasis savarankiškas Austėjos intervizijų grupelės susitikimas, kurį moderavo grupės narė Raimonda.
Susitikimo metu aptarėme  naujų lankytojų pritraukimo būdus (esant naujai susikūrusiam centrui), jaunimo vasaros stovyklų organizavimo patarimai ir idėjos, taip pat, kalbėjome apie būdus kaip kovoti su elektroninių cigarečių rūkymu jaunimo centrų patalpose - ribos tarp jaunuolio ir darbuotojo bei taisyklių laikymasis.

 • .

Balandžio 29 d.  su jaunimo centro lankytojomis aplankėme nuostabiąją AJJU lauko galeriją!  Rekomenduojame visiems išeiti pasivaikščioti ir užsukti pasigrožėti! 

 • .

Labas! Ir vėl ketvirtadienis! Kadangi toks gražus oras, šiandien zoom keičiam į pasivaikščiojimą lauke! Gal nežinojot, bet visai netoli KJC, laukuose išdygo nuostabi Seselskų šeimos galerija. 
Kas pasiilgot mūsų ir gyvų pasimatymų, susitinkam prie KJC 14:30 val. Užtruksim visai neilgai.

 • .

Balandžio 28 d. Austėja dalyvavo 4-ame platformos "Potencialas" mokymų ciklo susitikime "Matyk save iš šono ir nebijok kalbėti" su Aivaru Vaiginiu. Susitikimo metu buvo galima išgirsti teorinių ir praktinių patarimų apie viešąjį kalbėjimą, kaip tinkamai pasiruošti viešam kalbėjimui prieš auditoriją, kaip pasitikėti savim ir sudominti klausytoją.

 • .

Balandžio 27 d. dalyvavome nuotoliniame renginyje "Kaip kalbėti(s) su jaunimu apie lytiškumo ugdymą". Klausėmės paskaitos - Lytiškumo ugdymas - šalia, bet dar visai toli?, kurią vedė lytiškumo ugdymo lektorė, mokymų vadovė všĮ "Įvairovės ir edukacijos namai" Lina Januškevičiūtė.

 • .

Balandžio 22 d. akimirkos iš zoom pokalbio. Aptarėme pamokų lankomumą, pažymių vidurkius, ko reikėtų imtis, norint pagerinti galutinius įvertinimus, taip pat, pasikalbėjome apie laisvalaikį ir kasdienius reikalus. 

 • .

Labas! ZOOM jau rytoj! Susimatom 15:00 val. Lauksime Jūsų visų! ❤
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4836830128?pwd=blFOU1ZsbzRNVEt0cEl5NExaZG9Vdz09
Meeting ID: 483 683 0128
Passcode: 08vbd5

 • .

Balandžio 20 d. po ilgos pertraukos sulaukėme svečių! Pas mus atvyko draugai iš Raseinių atviro jaunimo centro. Pabendravome, pasidalinome džiaugsmais ir sunkumais, prisiplanavome bendrų veiklų. Pasibaigus karantinui imsimės bendradarbiavimo!  ❤

 • .

Balandžio 15 d. ZOOM pokalbis su jaunuoliais. Aptarėme jaunimo lankomus sporto užsiėmimus, laisvalaikį po pamokų. Pasidalinome apie tai, kokios mūsų visų nuotaikos ir artimiausi planai. 

 • .

Su pozityvu, gera nuotaika ir viltimi jau greitai susitikti su žiūrovais.

Kelmės kultūros centras sveikina Jus su Pasauline Kultūros diena! 

https://youtu.be/KfgTHmpXzZY

 • .

Balandžio 14 d. Austėja dalyvavo 2-ame mokymų ciklo susitikime „Lyderis = vadovas. Nebūtinai!“ kartu Mantu Zakarka ir Mantu Bartuševičiumi.
#chooseklaipeda 


 • .

Labas! Informacija apie ZOOM susitikimą!

Praeito pokalbio metu atsirado minčių, kad įprasti mūsų susitikimai vyksta per vėlai. Todėl atsižvelgiant į jūsų poreikius, rytoj darysim ZOOM pasimatymą eksperimentiniu metu - nuo 15:00 val.! Lauksime!


Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4836830128?pwd=blFOU1ZsbzRNVEt0cEl5NExaZG9Vdz09
Meeting ID: 483 683 0128
Passcode: 08vbd5

 • .

Balandžio 8 d. Jaunimo centre svečiavosi Nacionalinis kraujo centras. Kelmiškiai dosniai aukoja savo kraują ❤

 • .

Balandžio 7 d. Austėja dalyvavo nuotoliniame „Potencialo“* mokymų ciklo renginyje „Kaip pasikraut motyvacijos“ kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Giedriumi Savicku!
Mokymų dalį vedė su jaunimu dirbanti lektorė Inga Kulikauskė.

* „Potencialas“ - „Europos jaunimo sostinės 2021“ platforma.

 • .

Jaunime, ačiū, kad prisijungiat! Visuomet sugebat pralinksminti ir nusišypsoti! Džiaugiamės turėdami tokius fainus KJC draugus ❤

 • .

Labas! Susitinkam ŠIANDIEN (Balandžio 7 d.) paplepėti Zoom. Jūs klausiat tikrai šiandien? Mes atsakom -  taip, šįkart pasimatom trečiadienį nuo 17 val.


P. S. kas dar nežino, aktyvus prisijungimas ir dalyvavimas, vasarą taps gerais dalykais.


Pasikarotojam. 
Kas? ZOOM
Kada? Šiandien, trečiadienį, 17 val.
Su kuo? Su Gerda ir Austėja bei gera nuotaika.
Lauksim!


Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4836830128?pwd=blFOU1ZsbzRNVEt0cEl5NExaZG9Vdz09
Meeting ID: 483 683 0128
Passcode: 08vbd5

 • .

Kviečiame padovanoti kraujo! Balandžio 8 d. Kelmės jaunimo centre. Lauksime jūsų nuo 10 val. 
Privaloma registracija skambinant numeriu +37065028690.

 • .

Balandžio 6 d. įvyko paskutinis Gerdos intervizijų grupelės susitikimas, kurį moderavo ir vedė Artūras Malinauskas. Šio susitikimo metu buvo pasidalinta dviem įdomiais ir kartu sudėtingais atvejais, aptarta veiksmų eiga ir ieškota geriausių sprendimų, kurie išspręstų problemas bei susidariusią įtampą darbe.
Po šių susitikimų buvo nuspręsta, kad susiformavusi intervizijų grupelė savo darbą tęs savarankiškai, reguliariai rinksis į susitikimus kiekvieną mėnesį, dirbs atvejo analizės metodu. 
Šiuos susitikimus inicijavo ir organizavo Jaunimo reikalų departamentas.

 • .

Nuotraukų konkursas Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje!


Mielieji Kelmės jaunimo centro draugai, jaukaus ir ramaus šventinio Velykų savaitgalio!  
O kad būtų smagiau, skelbiame nuotraukų konkursą! Komentaruose kelkite savo puoštų margučių nuotraukas, o mes, iškart po Velykų, vienam iš jūsų duosime dovanų! 

 • .

Kraujo donorystės akcija ir vėl Kelmės jaunimo centre.
Kviečiame paaukoti kraujo jau balandžio 8 d. nuo 10:00 val. 
BŪTINA REGISTRACIJA! Paskambinkite šiuo numeriu 865028690.

 • .

Balandžio 1 d. ZOOM pokalbis su jaunimu. 

Džiaugiamės gausiu prisijungusiųjų skaičiumi! ❤

 • .

Kovo 31 d. įvyko paskutinis Austėjos intervizijų grupelės susitikimas, kurį moderavo ir vedė Nerijus Januškevičius. Susitikimo metu dar kartą aptarėme intervizijos struktūrą, koks yra moderatoriaus vaidmuo ir atsakomybės. Pasiryžome, kad ir toliau tęsime grupės darbą bei reguliariai susitiksime atvejų analizei bei pokalbiams.
Šiuos susitikimus inicijavo ir suorganizavo Jaunimo reikalų departamentas.

 • .

Kovo 26 d. turėjome JRD ir SPPD konsultaciją skirtą atvirų jaunimo erdvių atstovams, kurie šiais metais gavo finansavimą veikloms.  Susitikimo su Gintare ir Justina metu buvo mokoma kaip reikia dirbti su sopas sistema, kokie reikalavimai ir procesai reikalingi sklandžiam projektų įgyvendinimui.

 • .

Kovo 25 d. zoom susitikimo akimirka. 
"Kai kas vaikščiojo lauke. Kai kas bendravo su savo šuniukais. O kitus susitikom bevaikščiojant lauke. Paaiškėjo, kad mūsų zoom laikas nėra visai tinkamas, nes tuo metu vyksta įvairios treniruotės.  Tai bandysim derinti laiką, kad kuo daugiau pavyktų jūsų prikviesti pabendrauti. O gal susimatom lauke? ❤" Austėja ir Gerda

 • .

„Labas, be galo greit bėga laikas! Kaip visuomet, ketvirtadieniais, nuo 17 val. lauksim Jūsų zoome.
P. S. Tie, kurie yra aktyvūs, renka "karmos taškus", kurie vasarą konvertuosis į dalyvavimą šauniose veiklose.“
Prisijungimo nuoroda! 
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/4836830128?pwd=blFOU1ZsbzRNVEt0cEl5NExaZG9Vdz09
Meeting ID: 483 683 0128
Passcode: 08vbd5

Lauksime Jūsų!

 • .

Ir vėl turime gerų žinių! Sužinojome, jog dar vienas mūsų projektas gaus finansavimą!
Šįkart pasisekė su projektu "Šiuolaikinio jaunimo keliu". Lietuvos kultūros taryba skyrė 6100 eur. Nusimato dar daugiau veiklų ir smagumų! 

 • .

Kovo 22 d. dalyvavome susitikime su Jaunimo reikalų departamento vykdomo projekto JUDAM koordinatorėmis Šiaulių regione Gintare Januševičiene ir Jūrate Sabaite. Jo metu buvo aptartos projekto siūlomos paslaugos NEET jaunuoliams, jau pasiekti rezultatai bei tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.

 • .

Kovo 19 d. Vyko jaunimo reikalų tarybos posėdis, kurio metu buvo diskutuojama apie jaunimo finansavimo konkurso prioritetines temas bei konkurso paraiškų teikimo terminą.  Nuspręsta, jog šiais metais teikdami paraiškas pareiškėjai turėtų atsižvelgti į aktyvaus laisvalaikio bei fizinio aktyvumo skatinimo prioritetus. Finansavimo konkurso nuostatai ir formos bus paskelbti balandžio pirmoje pusėje.
Taip pat, posėdžio metu buvo svarstoma dėl jaunimo dienų organizavimo Kelmės krašto jaunimui. Dėl esamos pandeminės situacijos vienas iš siūlymų šiuos renginius ir veiklas daryti rudens pradžioje.

 • .

Kovo 18 d. ZOOM pokalbis su lankytojais. Per gerą valandą aptarėme ką įdomaus ir smagaus planuojame veikti vasarą, neužmiršome ir karantino temos, kasdieninių rūpesčių. Vienas kitų jau labai pasiilgome ir tikimės greit sugrįžti į įprastą bendravimą. 

 • .

Kovo 17 d.  Gerda dalyvavo jaunimo darbuotojų antrajame intervizijų grupės susitikime, kurį organizuoja Jaunimo reikalų departamentas. Intervizijas moderavo provokatyvios terapijos specialistas, supervizorius, socialinis darbuotojas ir pedagogas Artūras Malinauskas. 
Antrojo susitikimo metu  buvo diskutuojama su kokiais dideliais iššūkiais savo darbe susiduria jaunimo darbuotojai. Nagrinėti ir diskutuoti 2 atvejai, kurie gali daryti įtaką ar net pakeisti mūsų kasdienybę. Buvo prisiminta kokios yra jaunimo darbuotojų pareigos vykdant atvirą darbą su jaunimu, siekiant, kad jauni žmonės taptų savarankiški bei būtų atsakingi už savo veiksmus ir pareigas. Prieita bendra nuomonė, kad labai svarbu nubrėžti asmenines ribas nuo pat pradžios ir jų stengtis jų laikytis bet kurioje situacijoje, be to, mūsų kaip darbuotojų asmeninis saugumas turėtų būti labai svarbus faktorius dirbant šį darbą (p.s. labai didelė dalis jaunimo darbuotojų jaučiasi nesaugiai dirbdami savo darbą).


 • .

Individualios konsultacijos, tai lengvai prieinama ir visiškai nemokama galimybė būti išklausytam. Nesvarbu, ar gyvenimas spalvotas, ar pilkas, mums įdomu, koks jis tau. Trumpas ,,labas” - puiki pradžia.
Kiekvieną darbo dieną nuo 09 - 20 val. visada galite rašyti ar paskambinti mums - Gerdai ir Austėjai. Reikalingas tik pirmasis žingsnis - labas. 

 • .

ZOOM pokalbis su jaunimu, kovo 18 d., ketvirtadienį, 17:00 val.

Norint prisijungti spausti čia --> ZOOM
arba programėlėje suvesti šiuos duomenis:

Meeting ID: 764 0606 0755
Passcode: nGPN91

 • .

Projektas „Iškeisk virtualų pasaulį į realų“

Nuolatinis, besaikis buvimas virtualioje erdvėje ypatingai žaloja jaunuolių suvokimą apie juos supančią aplinką, riboja gebėjimą džiaugtis, išreikšti natūralias emocijas bei eksperimentuoti realiame gyvenime. Dėl šių priežasčių Kelmės kultūros centro Kelmės jaunimo centro skyrius nuo šių metų balandžio mėnesio pabaigos iki pat metų galo įgyvendins projektą „Iškeisk virtualų pasaulį į realų“, kuris bus finansuojamas iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtų lėšų. Tikimasi, jog visos siūlomos veiklos ir užsiėmimai padės Kelmės krašto jaunuoliams atsiriboti nuo įtraukiančio virtualaus pasaulio bei leis jiems integruotis, socializuotis ir reabilituotis realioje aplinkoje. Jaunimas bus skatinamas įsitraukti į aktyvias veiklas, išbandyti save jų poreikius atliepiančiose veiklose, atrasti naujus pomėgius, o gal ir naujus draugus. Išvykų metu bus gerinami jaunuolių komunikaciniai įgūdžiai.  
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu 14–29 m. amžiaus Kelmės krašto jaunimas bus nepertraukiamai individualiai konsultuojamas ir informuojamas jiems rūpimais klausimais, bus skatinamas laisvai reikšti mintis, įgis savarankiškumo sprendžiant kasdienius sunkumus. Individualias ir grupines konsultacijas nepertraukiamai vykdys sertifikuotos jaunimo darbuotojos.  
II ketvirtyje jaunuoliams bus pasiūlyta išvyka į Druskininkų jaunimo užimtumo centrą, kur jaunuoliai galės susipažinti su jų vykdomomis veiklomis, pabendrauti su naujais žmonėmis, dalyvauti bendruose užsiėmimuose. Išvykos metu bus aplankytos ir rajone esančios lankytinos vietos. Taip pat Kelmės rajone su jaunimu dirbantiems asmenims bus pasiūlyta dalyvauti dviejų dienų refleksijos ir savirefleksijos mokymuose. Šiais mokymais bus siekiama supažindinti rajone esančius su jaunimu dirbančius asmenis su refleksijos ir savirefleksijos naudojimo metodais dirbant atvirą darbą su jaunimu.
III ketvirtyje jaunimui bus siūloma dalyvauti vienos dienos stovykloje-baidarių žygyje Dubysos upe, patyriminio ugdymo veiklose ir piknike su įvairiais žaidimais. Šios projekto veiklos tikslas atitraukti jaunimą nuo virtualaus pasaulio, padėti atrasti kitas laisvalaikio praleidimo formas, susirasti naujų draugų, išmokti komandinio darbo, pasitikėjimo savimi bei draugu, įsiklausymo į vienas kito poreikius kebliose situacijose. Jaunimui bus sukuriama saugi erdvė išbandyti save plaukiant baidarėmis, dalyvaujant sporto rungtyse bei ruošiant pikniką. 
IV ketvirtyje bus vykdoma išvyka į jaunimui skirtą festivalį Kaune „Studfestas“. Tai karjeros festivalis, sujungiantis mokslą, karjerą, muziką ir pramogas, kurio metu yra siekiama savęs neatrandančiam, mažiau motyvuotam jaunimui kuo inovatyviau papasakoti apie gyvenimo kelio pasirinkimą baigus mokyklą, renkantis studijas. Taip pat bus kviečiama vykti į atvirąjį jaunimo centrą Radviliškyje ir aplankyti rajono lankytinus objektus. Šiuo susitikimu sieksime užmegzti naujus ryšius, dalyvauti bendrose veiklose, dalintis gerąja patirtimi. Paskutinį metų ketvirtį rajone su jaunimu dirbančių asmenų grupei bus organizuojami vienos dienos patyriminiai mokymai, skirti gerinti jų psichohigieną ir prisidėti prie kvalifikacijos kėlimo.
Į projekto įgyvendinimą bus įtrauktas 14–29 m. socialinę atskirtį patiriantis, nemotyvuotas, mažiau galimybių turintis Kelmės miesto ir rajono jaunimas ir jaunimas iš socialinės rizikos šeimų, taip pat Kelmės rajone su jaunimu dirbantys asmenys. Planuojama, kad projekto veiklose dalyvaus apie šimtas jaunuolių. Viso projekto metu bus bendradarbiaujama su įvairiomis rajono įstaigomis ir organizacijomis. Projekto veiklos bus viešinamos Kelmės jaunimo centro socialinio tinklo Facebook paskyroje. Visi užsiėmimai ir išvykos bus nemokami.
Projektui skirtas 8 095 eurų finansavimas pagal priemonę „Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2021 metais konkursas“.

 • .

Kovo 15 d. dalyvavome beveik 5 valandų diskusijoje "Paauglystės iššūkiai", kurią organizavo Lietuvos respublikos seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisija.
Susitikimo metu pranešėjai dalinosi įžvalgomis apie jaunų žmonių situaciją Lietuvoje, teikiamas paslaugas, stereotipus, psichologinius aspektus. 
Atskirose nuotraukose pateikiame keleto  pranešėjų rodytas prezentacijas.

 • .

Kovo 9 d. jaunimo centro patalpas užleidome Nacionaliniam kraujo centrui. Džiugu, kad tiek kelmiškių dovanoja kraujo! O ir Austėja pirmą kartą tapo kraujo donore.❤

 • .

Austėjos intervizijų grupelės antrajame susitikime, kovo 4 d. buvo diskutuojama apie naujų lankytojų pritraukimą ir esamų lankytojų išlaikymą, kokios veiklos ir metodai labiausiai įtraukia ir sudomina jaunuolius. Taip pat, buvo analizuojamas vienas atvejis, apie tai, koks vaidmuo ir pozicija turėtų būti iš AJE / AJC pusės  dalyvaujant atvejo vadybos procese.

 • .

Pavasarį pradėkite gerais darbais ir tapkite kraujo donoru! ❤
Kovo 9 d. antradienį, nuo 10 val. kviečiame atvykti į Kelmės jaunimo centrą ir padovanoti kraujo.
Būtina išankstinė registracija paskambinus šiuo tel. nr. 865028690.

 • .

„Štai kaip leidžiame dienas savanoriaudamos mobiliajame koronos punkte.   Praeitą savaitę dar kiek sniego buvo, o šiandien jau šiltas ir saulėtas pavasaris! 
Būkite sveiki! ❤"
Austėja ir Gerda.

 • .

Vasario 25 d. Gerda dalyvavo pirmajame jaunimo darbuotojų intervizijų grupelių susitikime, kuriuos organizuoja Jaunimo reikalų departamentas. Intervizijas moderavo provokatyvios terapijos specialistas, supervizorius, socialinis darbuotojas ir pedagogas Artūras Malinauskas. 
Pirmojo susitikimo metu  buvo diskutuota kaip jaunimo darbuotojai  atsiduria ties profesinio „perdegimo“ riba arba susiduria su darbinėmis situacijomis, kurių patys vieni nebepajėgia išspręsti, abejoja dėl savo veiksmų ir laikysenos. Intervizijos vyks reguliariai ir kartu su jaunimo darbuotojų grupe, spręsime iškilusius iššūkius bei bandysime suprasti, analizuoti iškilusias situacijas ir kaip padėti ir palaikyti vieni kitus sudėtingose įvykiuose. Pirmojo susitikimo metu buvo analizuota viena situacija ir bandyta ieškoti sprendimo būdų problemai išspręsti.

 • .

Vasario 22 d. Austėja dalyvavo pirmajame jaunimo darbuotojų intervizijų grupelių susitikime, kuriuos organizuoja Jaunimo reikalų departamentas. Už sklandų grupelės veikimą, moderavimą ir palydėjimą susitikimų metu atsakingas supervizorius Nerijus Januškevičius. 
Pirmojo susitikimo metu susipažinome su grupe, intervizijos reikšme, išsakėme savo siekius bei iššūkius, remdamiesi atvejo analize, išnagrinėjome ir aptarėme vieną probleminę situaciją.

 • .

Vasario 18 d. dalyvavome Erasmus+ webinare "Juice Up Your Meetings", kurio metu buvo pristatyti patarimai ir pagalbiniai įrankiai,  kaip tinkamai organizuoti susitikimus ir kūrybinius užsiėmimus nuotolinėje erdvėje.  Svarbiausi punktai išskirti webinaro metu: 
1. Planuoti laiką, ne ilgiau nei 3 val. Daryti pertraukėles.
2.  Pasiruošti bent kelis veiklų ir įrankių (online tools) variantus, jei iškiltų techninių kliūčių.
3. Naudoti ir kombinuoti skirtingas platformas zoom + jamboard; zoom + padlet; zoom + menti ir kt.
4. Nebijoti naudoti energizers (net ir suaugusiųjų grupėse).
5.  Didelį dėmesį skirti elektroniniams laiškams prieš susitikimą (mini apklausos apie temą).


 • .

Dar vieni "Youthpass" papildė mūsų pažymėjimų skyrelį, tuo pat padidėjo ir mūsų turimų žinių bagažas, kuris bus sėkmingai panaudotas dirbant atvirą darbą su jaunimu.
Tarptautiniai Erasmus+ mokymai "UnderSTAND", kuriuos organizavo "Inovacijų biuras" sėkmingai baigti!❤

 • .

Vasario 11 d. 
"Nemanykite, kad per visus mokymus ir susitikimus mes užmirštame mūsų mylimus lankytojus! Norime pabrėžti, kad nuolat palaikome ryšį ir bedraujame virtualiai. Vyksta individualios konsultacijos, bandome spręsti iškilusias problemas, padedame išbūti šioje, vis dar keistoje, dabartyje.  
Esame visada pasiruošusios ir laukiame jūsų, JAUNIME,  žinučių ar skambučių!
Na, o kaip visada, taip ir šią savaitę, susitinkame ZOOM, tik atkreipkite dėmesį, jog šįkart suimatysime PENKTADIENĮ, 18 val. P. s. turėsime labai gerų žinių mūsų lankytojams! Nuoroda bus penktadienį."
Gerda ir Austėja

 • .

Vasario 10 d. 

Kaip jau įprasta šią savaitę matyti, dalinamės akimirkomis iš Erasmus+ mokymų "underSTAND". 5 ir 6 mokymų dienas gilinomės į konflikto sąvoką - iš ko jie kyla, kokios būna mūsų reakcijos, kaip bandome juos išspręsti ir kaip turėtume jų išvengti arba bent jau žinoti būdus, kaip reikėtų juos valdyti. Taip pat, kalbėjome apie bendravimą, kaip mes gebame suprasti vienas kitą, ar sugebame aktyviai klausytis ir kaip tai yra svarbu. Įvykus žodiniam konfliktui, kaip sugebame kalbėdami išspręsti problemas, kaip jaučiamės laimėdami ar pralaimėdami tose situacijose. Ką sprendžiant konfliktus lemia mūsų turimi asmeniniai išgyvenimai, patirtys, išsilavinimas. 
Liko dar 3 mokymų dienos!

Būdama jaunimo reikalų tarybos nare, vasario 10 d. Austėja dalyvavo naujiems tarybos nariams skirtuose įvadiniuose mokymuose, kuriuose Jaunimo reikalų departamento darbuotoja priminė kas yra jaunimo politika, kokios pagrindinės funkcijos turėtų būti vykdomos jaunimo reikalų taryboje. Savo patirtimi dalinosi buvusi Panevėžio SJRT narė, taip pat, pasiūlė idėjas, kurios prisidėtų prie sklandaus  SJRT darbo.

 • .
Vasario 10 d. dalyvavome Jaunimo Reikalų Departamento organizuotame su jaunimu dirbančių asmenų tinklo susitikime, kurio metu buvo pristatytas ypatingai įdomus ir kiekvienam jaunimo darbuotojui naudingas tyrimas, skirtas aprašyti AJE ir AJC teikiamą poveikį ir naudą visuomenei. Taip pat departamento darbuotojos papasakojo apie praeitų metų įsimintiniausias akimirkas bei pristatė būsimas pirmo pusmečio veiklas bei pagrindinius įvykius. 

 • .

Vasario 8 d. Akimirkos iš trečiosios ir ketvirtosios Erasmus+ "underSTAND" mokymų dienos. Per šias dvi dienas daug laiko buvo diskutuojama grupelėse bei dirbant individualiai, analizuojant kas esu aš, kam aš priklausau, kalbama apie kultūros ledkalnio modelį, kas apskritai yra kultūra. Taip pat, buvo aptarta konflikto sąvoka, kokios būna jo rūšys bei kokias asocijacijas šis žodis gali sukelti. Diskutuojant grupėse buvo analizuojama iš ko kyla konfliktai ir kaip juos reikėtų spręsti, didelis dėmesys skirtas etninių konfliktų temai.  

 • .

Štai kaip jaunimo darbuotojos Gerda ir Austėja leidžia savaitgalį - dalyvaudamos Erasmus+ mokymuose "underSTAND". Per dvi mokymų dienas jos susipažino su mokymų dalyviais, atliko praktines kūrybines užduotis mažose grupelėse, išmoko keletą naujų skaitmeninių būdų, kurie pravers dirbant su jaunimu. Liko dar 7 mokymų dienos! 

 • .

Vasario 5 d. Gerda ir Austėja ruošia savo darbo stalus ir pradeda 9 dienų nuotolinius tarptautinius Erasmus+ mokymus „underSTAND“!
Šie Erasmus+ remiami mokymai yra skirti asmenims, dirbantiems su jaunimu arba jaunimui aktualiomis temomis. 
Mokymų dalyviai per 9 dienas praplės savo tarpkultūrinį akiratį bei jautrumą, reikalingą darbui su kitų kultūrų jaunimu, vystys bendravimo ir konfliktų valdymo įgūdžius ir ugdys supratimą apie tai, kaip galima spręsti bendruomenės problemas per jaunimo užimtumą ir veiklas. 
Baigus šiuos mokymus, bus gauti nauji kompetencijas įrodantys pažymėjimai.

 • .

Vasario 4 d. turėjome labai jaukų ZOOM  pokalbį su jaunimo centro lankytojais! Ačiū naujai prisijungusiems ir jau "etatiniais" tapusiems Zoomo pašnekovams ❤️ 
Per valandos trukmės susitikimą pasikalbėjome apie būsimus projektus, pirmo pusmečio pamokų įvertinimus, olimpiadas. Taip pat, mūsų draugas Neilas, kuris gyvena Norvegijoje, papasakojo, jog savanoriauja vietiniame jaunimo centre ir pažadėjo, jog kurį kartą parodys kas gero ir įdomaus vyksta jų centre. Pokalbio metu Neilas dar ir parodė triukų su savo BMX.
Iki kito ketvirtadienio! 

 • .

Sausio 29 d. Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptartas tarybos 2021 m. veiklos planas. Jaunimo reikalų taryba, kaip ir pernai,  jaunimo organizacijoms skelbs konkursą, kurio metu bus galima laimėti finansavimą savo projektams. 
Jaunimo reikalų taryba planuoja skelbti „Metų iniciatyvos“ konkursą, surengti Jaunimo dienas. Aptartos galimybės surengti bendras veiklas su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis.
Jaunimo reikalų tarybos veikloje dalyvauja ir jaunimo centro darbuotoja.

 • .

Primename, jog kiekvieną ketvirtadienį jaunimo centro lankytojai gali prisijungti prie Zoom platformos ir dalyvauti bendrose veiklose su centro darbuotojomis. Žemiau pateikta akimirka iš sausio 28 d.  susitikimo.

 • .

Sausio 21 d. Gerda dalyvavo paskaitoje - diskusijoje su fenotipologijos autoriumi ir inovacijų kūrėju Marku Lučinu. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie vaikų ir paauglių sėkmingo išgyvenimo pavyzdžius šiuolaikiniame pasaulyje, aptarta vaikų ir tėvų probleminių santykių analizė ir problemų sprendimo būdai, susipažinta su „Stipraus mąstymo technologija” technikomis.
Susitikimo metu Markas Lučinas pateikė keletą tipiškų būdų, kaip jaunas asmuo gali išmokti mąstyti kūrybiškai ir taip ne tik susidoroti su problemomis, bet ir sukurti naujų, įdomių dalykų gyvenime.

 • .

Sausio 21 d. Austėja klausėsi dviejų jaunimo darbuotojų Brigitos Baškevičiūtės ir Gintarės Joteikaitės patirčių, kaip jų tęstinės darbo su jaunimu patirtys virto savanorystės modelio atvirame darbe su jaunimu “Laisvė mokytis savanorystėje” bei karjeros orientavimo atvirame darbe su jaunimu programomis, kurios gali būti perimamos ir kitų kolegų. 
Brigita ir Gintarė papasakojo, kaip prasidėjo jų asmeninės kelionės darbe su jaunimu ir kokiame etape suprato, kad kuriama vertė jauniems žmonėms galėtų plėstis į kitus jaunimo centrus.

Ketvirtadienio pokalbiai su nedidele jaunimo centro lankytojų grupele. Visada gera ir smagu matyti savo lankytojus linksmus ir laimingus! 
Kitas pokalbis įvyks po savaitės. 

 • .

Sausio 14 d. vyko nuotolinis pokalbis su jaunimo centro lankytojais ZOOM platformoje.

,,Kaip smagu bent virtualiai pamatyti savo draugus! Šįkart labai smagiai pabendravome su centro lankytojais, per valandą tikrai spėjome prisipildyti gerų emocijų. O mūsų susitikimas tapo net ir tarptautiniu, sukūrėme ryšį su Norvergija ir mūsų lankytoju Neilu. Šiandien aptarėme karantino, žiemos, pamokų temas, kaip kam sekasi, kokios nuotaikos. Paaiškėjo, kad nuotaikos tikrai neprastos, matyt tas iškritęs sniegas labai teigiamai veikia. Susitinksime kitą savaitę!  ❤”. Austėja.

 • .

Kelmės kultūros centro sukurta šešėlių kompozicija ,,Vienybė. Kova. Laisvė”, skirta paminėti Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. 

Nuoroda į įrašą

 • .

Laisvės gynėjams atminti - visuotinė pilietinė iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija”.

 • .

Sausio 12 d. vakarą jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Laisvės gynėjų dienai skirtame nuotoliniame renginyje ,,Ar per 30 laisvės metų išlikome laisvi?”. Diskusijoje dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Egidijus Ūksas ir Kelmės ,,Aukuro” pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas Artūras
Valonis. Susitikimo metu buvo kalbama apie tai, kokią reikšmę jaunimui turi Sausio 13-oji, kaip per šį laikotarpį pakito lietuvių gyvenimas, ar vis dar galime jaustis laisvais. Diskusija buvo skirta Kelmės krašto jaunimui.

 • .

Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilma Ancikevičienė įspėja kaip reikia saugiai elgtis ant ledo!  
Didesnio formato nuotrauką galite rasti čia: 

FACEBOOK

 • .

Skelbiame Facebook konkurso nugalėtoją!  Burtų keliu išrinkta, laimingąja tapo Judita Simanauskytė! Sveikiname laimėjus termo puodelį su jaunimo centro logotipu! 
Dėkojame visiems dalyvavusiems, kiekviena Jūsų įkelta nuotrauka ar net video koliažas buvo kupina šilumos ir šventinio džiaugsmo! Linkime, kad šie metai būtų sėkmingi ir turiningi! 

 • .

Akimirka iš nuotolinio susitikimo su centro lankytojais ZOOM pltaformoje. 

 • .

Sveiki! Šiais metais šventės buvo kitokios visiems, be didelio draugų rato ir susitikimų su artimaisiais. Kaip Jums sekasi? Ar pasiruošę 2021 metų iššūkiams? O kaip praėjo Jūsų šventės? Pasiilgome jūsų! Kadangi negalime vis dar susitikti realiai, todėl kviečiame Jus pabendrauti, pasikalbėti rūpimais klausimais bei žinoma pasimatyti su šiemet dar nematytais draugais.  Virtualus pokalbis su Gerda ir Austėja vyks Zoom platformoje rytoj, sausio 5 d., 17 val.  Lauksime visų KJC draugų!


Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/6433851898?pwd=SGFWejZhQXFGd0JsUVRmbGt4dTA5dz09
Meeting ID: 643 385 1898
Passcode: 5yH3zb

 • .

Primename, kad Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje vis dar vyksta konkursas, kurio metu galite laimėti termo puodelį su KJC logotipu. Konkursas vyksta iki sausio 6 d. :)

 • .

Mielieji jaunimo centro lankytojai, sveikiname Jus artėjančių švenčių proga! Norėtume Jums palinkėti išlikti tokiems pat nuostabiems, kad išsipildytų visos Jūsų svajonės. Būkite laimingi ir mylimi! 
Ta proga norėtume vienam Jūsų padovanoti termo puodelį su KJC logo.  Jums tereikia Kelmės jaunimo centro paskyroje, po konkurso nuotrauka, komentaruose įkelti vieną savo darytą nuotrauką, kurios tema - Kalėdos! Tai gali būti Jūsų namuose esančios eglutės nuotrauka, nuotrauka iš archyvų su geriausiu draugu, mieste esančios eglės nuotrauka, viskas pagal Jūsų vaizduotę! 
Po visų švenčių, sausio 6 d., burtų keliu išrinksime vieną žmogų, kuriam ir įteiksime termo puodelį! 
Ramių ir jaukių švenčių,
Gerda ir Austėja! ❤❤❤

 • .

Gruodžio 16 d. Gerda ir Austėja dalyvavo Gargždų atviro jaunimo centro organizuotuose nuotoliniuose mokymuose - praktiniame užsiėmime "Pažink savo stresą", kurio metu buvo diskutuojama dėl ko kyla stresas ir nerimas, kokiais būdais reikėtų jį sumažinti bei kokius psichologinius įrankius naudoti siekiant įgyti atsparumą stresui.
Pagrindinė streso atsiradimo priežastis - mintys. Labai svarbu gebėti valdyti mintis, suprasti, kad mes jas valdome, o ne mintys mus. Jei vis dėlto atsitinka, jog nerimastingos mintys užvaldo ir kyla panika, svarbu gebėti grįžti į save, į dabartį, pasinaudoti savo jusle ir pajausti aplink save esančius objektus, garsus, kvapus, mintis nukreipti kitur bei neužmiršti kvėpuoti bei susitelkti į kvėpavimą. Taip pat, jei jaučiate stiprų nerimą skaičiuokite, skaičiuokite nuo 100 atgaline tvarka ir pajausite, jog nerimas mažėja.  
Labai svarbu valdyti stresą ir nerimą, nes iš jo kyla įvairios pasekmės, tokios kaip fiziniai pojūčiai - kūno įtampa, įvairūs skausmai, odos problemos, miego sutrikimai, emocinės problemos - padidėjęs nerimas, irzlumas, apatija. Mąstymo problemos - daug laiko praleidžiama galvojant, sunku išskirti kas svarbiausia, sunku mąstyti bei elgesio sutrikimai - pykčio priepuoliai, sunku mokytis, sunku apsistoti ties viena veikla. 
Susitikimą vedė psichologė, kognityvinės - elgesio terapijos praktikė, lektorė, sertifikuota Mindfulness trenerė Gina Levickienė.


 • .

Gruodžio 16 d. dalyvavome nuotoliniame Europos solidarumo korpuso pristatyme, sužinojome kas yra nauja Europos Sąjungos programose, kokios galimybės yra suteikiamos jauniems žmonėms, siekiant prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo, nuo ko reikia pradėti norint dalyvauti šiose programose. 

Susitikimą vedė Eurodesk Lietuva programos vadovė Neringa Sendriūtė.

 • .

Gruodžio 14 d. Austėja dalyvavo nuotoliniuose mokymuose „Dailės terapija jaunimui — ne dailės pamoka“, kuriuos vedė dailės terapijos specialistė Vaida Virbalaitė. Susitikimo metu buvo pasakojama kas yra dailės terapija, koks yra šio metodo eigos procesas, kuo jis yra naudingas jaunuoliams, taip pat, kokiais metodais reikia įtraukti bei pritraukti juos dalyvauti dailės terapijos procese. Susitikimo metu buvo atliekama ir praktinė užduotis, kurios metu kiekvienas turėjo nupiešti save kaip indą. Po šios užduoties, vyko piešinių aptarimas bei refleksija.

 • .

Jaunimo centro darbuotoja Gerda sėkmingai pabaigė net keturis mėnesius trukusius jaunimo darbuotojams skirtus penkių modulių mokymus, kuriuos organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. „Per 168 ak. val. mokymams skirto laiko, išmokau labai daug naujų dalykų, metodų, teorijos, susipažinau su įvairiausias žmonėmis, išgirdau labai daug patirčių, gyvenimiškų situacijų, su kuriomis susiduria jaunimo darbuotojai. Tikiu, kad šie mokymai man padėjo įgyti naujų kompetencijų, pastiprinti jau turimas žinias, padrąsino veikti, kurti bei tikslingai dirbti jaunimo labui“, sakė Gerda.

 • .

Dėmesio! 
Dėl šalyje sugriežtinų karantino sąlygų visos veiklos ir toliau bus vykdomos tik nuotoliniu būdu. Norint susisiekti su jaunimo darbuotojomis, visuomet galite rašyti elektroniniu paštu kelmesjaunimas@gmail.com arba per jaunimo centro socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyras. Norint su jaunimo darbuotojomis pasikalbėti gyvai, t.y. telefono skambučiu, darbuotojų asmeninius telefono numerius gausite iš anksto parašę aukščiau nurodytais kontaktais. 


Primename, kad karantinas šalyje yra paskelbtas iki š. m. gruodžio 31 d. Visi užsiėmimai (individualios konsultacijos bei grupinės veiklos) vyksta tik virtualioje erdvėje. Visa informacija yra keliama socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram


Būkite sveiki ir saugūs!

 • .

Lygiai prieš metus smagiai ir trankiai šventėme jaunimo centro 10-ąjį gimtadienį! Na, o šiemet 11 pasitinkame beveik tuščiomis, be kasdienio šurmulio, garsios muzikos, kamuoliukų sprygsėjimo ir jūsų emocijų! Tikėkimės jau greit galėsime atverti KJC duris! Mes Jūsų jau pasiilgom, o Jūs?

Austėja ir Gerda

 • .

Lapkričio 25 d. Austėja dalyvavo atrankoje į Kelmės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą. Slapto balsavimo metu, surinkusi daugiausiai balsų, Austėja buvo išrinkta eiti jaunimo reikalų tarybos nario pareigas.

 • .

Lapkričio 16 - 18 d.  Gerda dalyvavo jau trečiame Jaunimo reikalų departamento organizuojamų 5 modulių mokymų susitikime apie socialinį darbą. Šįkart mokymai vyko nuotoliniu būdu.  Susitikimo metu mokymų dalyviai daug dėmesio skyrė savęs pažinimui ir savianalizei, įvairių situacijų analizei, aptarimui bei jų panaudojimui tolimesniame darbe su jaunimu.

 • .

Kviečiame 14-29 m. jaunuolius iš visos Lietuvos registruotis į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą. 
Numatoma Tarnybos pradžia - 2021 m. sausio mėnuo. 
Registracija atvira iki 2020 m. gruodžio 7 d. 18:00 val.  

Registracijos anketą rasite čia: https://jst.jrd.lt/newCandidate

 • .

"Jaunystės požiūriu gyvenimas yra begalinė ateitis; senatvės – labai trumpa praeitis" A. Šopenhaueris.
Šįkart jaunimo centro akcija "Uždek žvakelę" buvo kiek mažesnė, be centro lankytojų. Sutvarkėme apleistus kapus ir uždegėme žvakutes mirusiems atminti. 

 • .

Labas rytas, Jaunime. Nuo šiandien, spalio 26 d. turime karantiną Kelmėje bei Jūsų, moksleivių, atostogas. Ką tai reiškia? Kad reikia būti kuo daugiau namuose, be reikalo nesibūriuoti ir stengtis "neparnešti" viruso savo šeimos nariams. Kadangi dažniausiai girdime frazę "nėra ką veikti", siūlome Jums susitikti online, kur pasikalbėsime, aptarsime naujausius įvykius, pažaisim, pasidalinsime mėgstamais serialais ir t.t.  
Planuojame virtualius susitikimus daryti 3 kartus į savaitę (kol būsim priversti būti namuose). Visi norintys dalyvauti virtualiuose susitikimuose, turi parašyti asmenines žinutes.

Individualios konsultacijos. Kas tai? Jau turbūt beveik visi žinote kas tai, bet priminsime dar kartą. Šiuo metu tai gali būti  asmeniškas pokalbis su darbuotoju 1:1, susiskambinimas, susirašinėjimas. Mes, jaunimo darbuotojos, esame tam, kad galėtumėme padėti išspręsti Jūsų gyvenimiškas situacijas, padėti, paaiškinti kaip reikia elgtis iškilus asmeninėms ar socialinėms problemoms. Visa pokalbio metu sužinota informacija lieka tarp pokalbio dalyvių, jei tai nepažeidžia LR įstatymų bei nesukelia fizinio pavojaus. Žinoma, individualios konsultacijos nėra skirtos spręsti vien tik problemas, jei jaučiatės vieniši, ar norite linksmai paplepėti, visuomet skambinkite ar rašykite, konsultacijoms skirtu laiku. 

Individualios konsultacijos taip pat yra skirtos ir lankytojų tėvams bei artimiesiems, kurių metu mes galime patarti bei padėti išspręsti Jūsų problemas bei iššūkius kylančius santykyje su jaunuoliais. 


Būkite sveiki ir saugūs. Austėja ir Gerda.

 • .

Spalio 20 d. jaunimo centro darbuotoja Gerda išvyko į Kauną, į antrąją jaunimo darbuotojų "Penkių modulių mokymų" dalį apie psichologiją, kurios metu bus ne tik gilinamasi į tai kaip reikia suprasti ir išspręsti jaunuolių problemas, elgseną, o taip pat, kaip jautiesi pats dirbdamas atvirą darbą su jaunimu ir su kokiais emociniais iššūkiais susiduri.
Mokymus organizuoja Jaunimo reikalų departamentas. Antrojo modulio lektorė Brigita Jankauskaitė - Muhri.

 • .

DĖMESIO!

Dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo grėsmės, nuo spalio 15 d. iki lapkričio 2 d. Jaunimas nebus įleidžiamas į centro patalpas. Bendrausime ir draugausime virtualioje erdvėje.

Atsiradus klausimams, visada galite rašyti elektroniniu paštu kelmesjaunimas@gmail.com arba skambinti tel. 842754070.


Informaciją apie veiklas nuotoliniu būdu sekite Facebook bei Instagram paskyrose. 

Saugokite save ir aplinkinius! ❤

 •  .

Spalio 13 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, praktiniame patyrime „Lengvi būdai kaip padidinti atviros jaunimo erdvės aktyvumą“. Mokymus vedė lektorius Tomas Lagūnavičius. Nuotolinio susitikimo metu buvo kalbama apie tai kaip turėtų būti suskirstyta darbo erdvė, kokios veiklos turėtų būti pasiūlytos skirtingo amžiaus jaunimui, taip pat, kaip išlaikyti jaunuolių susidomėjimą. 

 • .

Spalio 6 d. Kelmės jaunimo centre lankėsi socialinis darbuotojas, pedagogas, supervizorius, provokatyvios terapijos specialistas Artūras Malinauskas. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie iššūkius darbo su jaunimu kontekste, įvairių kritinių situacijų sprendimo būdus, kasdieninių problemų pašalimą iš darbinės aplinkos. Individualią konsultaciją organizavo Jaunimo reikalų departamentas.  

 • .

Rugsėjo 17 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo nuotoliniame Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame darbo su jaunimu forume "Ateik. Išgirsk. Dalinkis", kuriame buvo tiesiogiai transliuoti  34 pranešimai aktualiomis darbo su jaunimu temomis. 

 • .

Rugsėjo 15 d. jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengimo darbo grupės susirinkime. 

 • .

Ketvirtadienio popietę jaunimo centro darbuotojos lankėsi Druskininkų jaunimo užimtumo centre bei susitiko su centro direktore Aušra. Ji aprodė puikiąsias centro erdves, papasakojo apie planuojamas veiklas. Ypatingai didelę nuostabą sukėlė lauko erdvė, pritaikyta aktyviam jaunuolių laisvalaikiui, gausybė pasirinkimų kaip praleisti laisvalaikį, taip pat, didelės patalpos, kurios yra tinkamos bet kokių veiklų organizavimui ir jaunimo kokybiško laiko praleidimui.

foto

 • .

Rugpjūčio 19 - 20 d. Jaunimo centro darbuotojos dalyvavo Moterų informacijos centro organizuotuose mokymuose "Lytis ir švietimas: lyčių stereotipai švietime, profesiniame orientavime ir darbo rinkoje"
Per šias dvi dienas buvo diskutuojama apie lyčių skirtumus visuomenėje, lyčių nelygybės apraiškas darbo rinkoje. Kokios problemos jaunuoliams kyla pasirenkant profesiją, taip pat, apie smurtą lyties pagrindu santykiuose tarp vaikų ir jaunimo. Mokymų metu buvo atliekamos įvairios praktinės užduotys, kurių metu buvo analizuojamos konkrečios situacijos ir jų sprendimų būdai.
Mokymus vedė socialinių mokslų daktarė, lektorė Giedrė Purvaneckienė bei Moterų informacijos centro teisininkė, lektorė Rugilė Butkevičiūtė.

foto

 • .

STARTUOJA NAUJAS FIZINIO AKTYVUMO VEIKLŲ, SKATINANČIŲ FIZINIO AKTYVUMO PLĖTRĄ, PROJEKTAS
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba nuo rugpjūčio mėnesio vykdo ilgalaikį projektą „Judėsiu – sau padėsiu“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Bendra projekto trukmė – 23 mėnesiai, projekto vertė - 25898,50 Eur.
Projekto partneriai: Raseinių kūno kultūros ir sporto centras, Raseinių rajono kultūros centras, Kelmės kultūros centras.
Projektu „Judėsiu - sau padėsiu“ siekiama spręsti jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių fizinės ir emocinės sveikatos problemas, susijusias su nepakankamu fiziniu aktyvumu, mažinti jaunimo nusikalstamumo ir narkotinės elgsenos apraiškas, gebėjimų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje stoką, stiprinti kartų sanglaudą. Projekto tikslas -ugdyti jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių sąmoningumą, plėtoti jų sveikos gyvensenos įgūdžius, kompleksiškai taikant įvairias fizinio aktyvumo formas.
Įgyvendinant projektą bus vykdomi reguliarūs stalo teniso bei biliardo užsiėmimai jaunimui ir vyresnio amžiaus žmonėms, jėgos treniruotės jaunimui sporto klube, plaukimo pamokos baseine jaunimui, linijinių šokių, šiaurietiško vaikščiojimo, jogos, diskgolfo ir aerobikos vandenyje užsiėmimai senjorams. Vyresnio amžiaus žmonės turės galimybę parungtyniauti net keturiose jiems skirtose spartakiadose „Kol judu, tol gyvenu“. Organizuojant vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo veiklas talkins jaunimo atstovai savanoriai. Jaunimas varžysis stalo teniso ir biliardo turnyruose.
Projektas prasidėjo rugpjūčio 8 d. vykusiu bėgimu „Išsitaškyk spalvom“, kuriame dalyvavo per 200 įvairaus amžiaus bėgikų – nuo vaikų iki senjorų. Ši spalvota šventė buvo suorganizuota kartu su Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba, VšĮ „Atrask Raseinius“,  Raseinių rajono visuomenės sveikatos biuru, Raseinių rajono kultūros centru. Organizatoriams talkino net 34 jaunuoliai savanoriai. Štai keletas jų minčių apie patirtas emocijas po bendro darbo: „Tiesiog noriu jums labai labai padėkoti ir pasidžiaugti, kad per tokį trumpą laiką jūs visi tapot man kaip šeima. Niekada nebuvau turėjusi tokios jaukios ir nuoširdžios draugystės, kaip su jumis. Man tai labai daug reiškia“; „Labai smagu pradėti bendrauti su naujais žmonėmis, atnaujinti savo draugų ratą“; „Atrodo seniai turėjau tuos draugus, bet kažkaip nebuvau tokia laiminga, kaip su jumis“; „Anksčiau man buvo, kad bijojau, kad žmonės manęs nepriims tokio, koks esu, o dabar, na, kai atradau tokių draugų, kaip jūs, pradėjau pasitikėti savimi. Ir tada bendrauji su žmogum laisvai, ir nori jį pažinti geriau, na, tai tarsi išpakuoti saldainį ir jį paragauti“.
Taigi, kviečiame jaunimą ir senjorus pasirinkti jiems patinkančią fizinę veiklą ir aktyviai leisti laisvalaikį. Detalesnė informacija apie numatomus užsiėmimus bus skelbiama Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos (RRŠPT) tinklapyje www.rspt.lt, RRŠPT Facebook paskyroje, Raseinių atviro jaunimo centro Facebook paskyroje. Kilus klausimams, skambinkite Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkėms Valdonei Balčaitienei, mob. +370 674 76160, Saulei Sitavičienei, mob. +370 601 74142.

ft
ft

Nuotraukų konkursas "Mano vasaros akimirka" Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje.

foto

Nuostabi ir saulėta diena praleista Kelmės specialiojoje mokykloje švenčiant Tarptautinę jaunimo dieną! Jauni, laimingi ir gražūs.

t

Rugpjūčio 6 d. dalyvavome Kelmės rajono savivaldybės strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengime. Susitikimo metu buvo pristatyti gyventojų bei verslo subjektų ir organizacijų nuomonės atlikto tyrimo rezultatai. Antroje susitikimo dalyje vyko išplėstinis strateginio plėtros plano rengimo proceso koordinavimo darbo grupių posėdis. 

ft

Ketvirtadienį jaunimo centre minėjome tarptautinę dešrainių dieną! Ta proga, drauge su jaunimu gaminome dešrainius ir smagiai leidome popietę kartu. Pilvai pilni, visi laimingi!

fotoo

Trečiadienį svečiuose lankėsi Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centro vaikai. Kelias valandas žaidėme įvairius žaidimus ir leidome laiką drauge!

FOTO

Ketvirtadienio popietę jaunimo centre vyko mini stalo teniso turnyras, kuriame dalyvavo 8 vaikinai: Gedvydas, Paulius, Nojus, Airidas, Martynas, Kevinas, Mantvydas ir Nedas. Finale susitiko ir dėl pirmos vietos žaidė Mantvydas ir Kevinas. Geriausiu tapo - Mantvydas, kuriam atiteko valgomas KJC prizas. 

foto6

Mini stalo teniso turnyras Kelmės jaunimo centro lankytojams!
Liepos 9 d. 14:00 val. Kviečiame jaunimą iki 29 m. dalyvauti stalo teniso turnyre! 
Turnyre kviečiame dalyvauti tik mėgėjus. Registruotis galima susisiekiant su jaunimo darbuotojomis.

foto10

Kelmės jaunimo centre įgyvendinto projekto "Istorijos refleksija gatvės meno projekte" rezultatai jau puošia vidinę centro sieną!

foto11

Liepos pradžioje jaunimo darbuotoja Gerda dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotuose nuotoliniuose mokymuose apie skaitmeninį darbą su jaunimu. Mokymus vedė  VšĮ "Nectarus" ekspertai L. Ragauskas ir N. Kriaučiūnas. Mokymų metu buvo nagrinėjami skaitmeninio darbo su jaunimu ypatumai, siekiama atrasti platesnį skaitmeninio darbo su jaunimu kontekstą, susipažinti su gerosiomis praktikomis ir patirtimis dirbant skaitmeninį darbą su jaunimu. 

foto9

Konceptualaus gatvės meno dirbtuvės Kelmės jaunimo centre

 

Birželio 29 d. Kelmės jaunimo centre vyko projektas „Istorijos refleksija gatvės meno projekte“ – jaunuoliai buvo kviečiami dalyvauti dialoge, reflektuoti savo ir kitų patirtį, kurios Lietuvos istorinės asmenybės jiems įsiminė labiausiai.

Jau antrus metus į Kelmės jaunimo centrą atvyksta VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos vadovas Audrius Laurutis, kuris šįkart net 9 valandas kartu su Kelmės miesto ir rajono jaunuoliais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai susipažino su gatvės meno – graffiti – subtilybėmis, istorija, Banksy stilistikos pavyzdžiais, kūrybinio darbo eiga, išklausė patarimų, kaip pasiruošti trafaretus paveikslams purkšti. Jaunuoliai buvo kviečiami atlikti minties eksperimentą – pagalvoti, kaip juos įkvepianti Lietuvos istorijos ar kultūros asmenybė atrodytų šiandien, būdama tarp jaunimo, kokią žinutę ji skleistų, ar socialiniai tinklai darytų įtaką jų išvaizdai ir pasirinkimams. Dirbtuvių dalyviai turėjo susirasti jiems patinkančias nuotraukas, kurias sumontavus kompiuterinėmis programomis buvo kuriamas trafaretas ir ruošiamas paveikslo turinys. Paruošti eskizai buvo išpurkšti ant plokščių, jas jaunuoliai išmargino individualiai savo mėgstamomis spalvomis, atspalviais.

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunuoliai individualiai arba poromis sukūrė 6 darbus, kuriuose buvo galima pamatyti kunigaikštį Gediminą, Čiurlionį, prezidentę Dalią Grybauskaitę, Eimuntą Nekrošių ir kt.

Šis projektas padėjo Kelmės krašto jaunuoliams prisiminti Lietuvos istorines asmenybes, pagalvoti, kokie žmonės juos įkvepia ir kaip šios istorinės asmenybės atrodytų gyvendamos šiuo metu arba būdamos tarp šiuolaikinio jaunimo. Įgyvendinus projektą ir išmokus šio konceptualaus gatvės meno stiliaus, idėją bus galima plėtoti, toliau kurti grafičius. Visi sukurti paveikslai bus eksponuojami Kelmės jaunimo centre. 

Projektas „Istorijos refleksija gatvės meno projekte“ buvo finansuotas iš Lietuvos kultūros tarybos lėšų, jį įgyvendino VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija.

foto2
foto5
foto 3
foto6
foto

Atsinaujinusios Kelmės jaunimo centro patalpos!
Kviečiame apsilankyti adresu J. Janonio g. 11, Kelmė

2
1
4

Kelmės jaunimo centro lankytojų dėmesiui! 

Birželio 2 - 5 d. veiklos patalpose vyks nuo 12 iki 15 val. 

Primename, kad vis dar yra karantinas, ir būnant centro patalpose, veidus privaloma dengti kaukėmis bei laikytis visų nustatytų reikalavimų, kurie yra pateikti  įėjus į jaunimo centrą. 

Bus stebimas ir ribojamas lankytojų srautas. 

Individualios konsultacijos 1:1 vyks kaip jau įprasta - nuotoliniu būdu bei patalpose, iš anksto susitarus.

Veiklos ir susitikimai lauke galimi kiekvieną darbo dieną, iš anksto susitarus laiką ir vietą. 

foto

Facebook socialiniame tinkle vykusiame konkurse dalyvavo 18 asmenų. Puodelį su KJC logo burtų keliu laimėjo centro lankytojas A. Mušauskis. 

konkursas

Kaip ir kasmet, artėjant gegužės 31 d. - Pasaulinei dienai be tabako, Kelmės jaunimas dalina informacines, prevencines skrajutes apie tabako sukeliamą žalą ir skatina rūkančiuosius geriau į rankas pasiimti obuolį, o ne cigaretę. 
Lankstinukais pasirūpino Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skrajutes nešiojo Kelmės jaunimo centras ir Kelmės MOPT jaunųjų maltiečių savanoriai.

akcija

Kiekvienais metais gegužės 31 d. yra minima Pasaulinė diena be tabako! 2020 m. tema yra skirta atkreipti jaunimo dėmesį ir atskleisti tabako pramonės įmonių taikomas ir į jaunimą orientuotas taktikas.  Tabako pramonė, siekdama paskatinti jaunus asmenis vartoti tabako gaminius, naudoja įvairias strategijas - nuo prekės dizaino iki rinkodaros kampanijų.  Apie tabako sukeliamą žalą ir įmonių manipuliaciją jaunimu - daugiau informacijos rasite Kelmės jaunimo centro Facebook paskyroje. 

foto

KELMĖS JAUNIMO CENTRO LANKYTOJŲ DĖMESIUI!

Vis dar labai pamažu, tačiau jau galime plačiau atverti jaunimo centro duris! Naujos rekomendacijos iš Jaunimo reikalų departamento jau gautos, liko tik šiek tiek pasiruošti, kad būtų užtikrintas lankytojų ir darbuotojų saugumas. Veiklos jaunimo centro patalpose bus atnaujintos nuo birželio 2 d.. Lankytojai apie laukiančius pokyčius, taisykles bei reikalavimus bus informuoti greitu metu. 


KJC

Jaunimo centro darbuotojos gegužės mėn. 22 d. dalyvavo  Jaunimo savanoriškos tarnybos organizuojamame priimančių organizacijų nuotoliniame susitikime. Susitikimo metu buvo kalbama apie JST programą, iššūkius, priimančių organizacijų vaidmenį bei darbą su savanoriais. Nuotolinį susitikimą vedė programos „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ koordinatorė Milda Lukoševičiūtė.

susitikimas su JST

Kviečiame pamėgti naująją Kelmės jaunimo centro paskyrą, esančią socialiniame tinkle Facebook. Ją rasite paieškos laukelyje įvedę - Kelmės jaunimo centras.

KJC

Gegužės 8 ir 12 d. Jaunimo centro darbuotojos Gerda ir Austėja dalyvavo nuotoliniuose Jaunimo reikalų departamento organizuotuose mokymuose apie individualų jaunų žmonių konsultavimą nuotolinėje erdvėje. Abi dienas mokymai vyko po 6 akademines valandas. Mokymus vedė lektorius Nerijus Januškevičius. 

nuotoliniai mokymai

Mieli KJC lankytojai, deja, vis dar negalime susitikti ir kartu leisti laiko jaunimo centre. Saugokime save ir kitus. Be reikalo nevaikščiokime po miestą, parduotuves. Dėvėkime apsaugines kaukes ar kitaip prisidenkime veidus, užsidėkime ir pirštines. Dezinfekuokime rankas, valykime paviršius. Laikykimės reikiamo atstumo. Išnaudokime visas interneto galimybes ir nuotoliniu būdu draugaukime socialiniuose tinkluose. 

Visada galite mums parašyti per instagram paskyrą - Kelmės jaunimo centras, el. paštu - kelmesjaunimas@gmail.com, facebook paskyrose - Austėja Bagd, Gerda Paliulienė, snapchat - b.auste.
Pasiilgome!  Susitiksime po karantino!

karantinas

DĖMESIO KELMĖS JAUNIMO CENTRO LANKYTOJAMS!
Nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. dėl COVID-19 viruso grėsmės ir saugant visų mūsų sveikatą 
į jaunimo centrą nebus įleidžiami jokie lankytojai! ATNAUJINTA - KARANTINAS LIETUVOJE PRATĘSIAMAS IKI GEGUŽĖS 31 D.

Kovo 12 d. dalyvavome savivaldybėje organizuotame susitikime, kuriame buvo pristatytas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamas projektas „JUDAM“.

Projekto tikslas - mažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio 15-29 m. amžiaus jaunimo skaičių, įgyvendinant intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į jauno asmens poreikius ir galimybes.

Dalyvauti projekte gali niekur  nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis 15-29 m. jaunimas (800 jaunų žmonių) ir 50 bedarbių jaunuolių, kurie dalyvaus savanoriškoje veikloje.

Daugiau informacijos apie projektą puslapyje www.jaunimogarantijos.lt
susitikimas

Kovo 5 d. popietę Kelmės jaunimo centras skambėjo merginų balsais. Net 16 jaunimo centro lankytojų susirinko drauge praleisti laiko  - pabendrauti, išgerti arbatos bei susipažinti su makiažo subtilybėmis.  Šis merginų susitikimas vyko norint paminėti kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną. 

kovo 8

IŠKILUS TECHNINIAMS NESKLANDUMAMS, KELMĖS JAUNIMO CENTRO PASKYRA FACEBOOK PLATFORMOJE YRA LAIKINAI UŽBLOKUOTA. VISA KASDIENINĖ INFORMACIJA BUS KELIAMA ČIA, INSTAGRAM PLATFORMOJE BEI JAUNIMO CENTRO DARBUOTOJŲ PASKYROSE:

INSTAGRAM  - Kelmės jaunimo centras
FACEBOOK - Austėja Bagd
FACEBOOK - Gerda Paliulienė

Makiažo pamokėlė jaunimo centro lankytojoms, skirta paminėti kovo 8 d. - Tarptautinę moters dieną.

Makiažo pamokėlė

Valstybinių švenčių proga pasipuošėme jaunimo centro langus.

vasario 16

Vasario 6 d. minint saugesnio interneto dieną, jaunimo centre lankėsi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilma Ancikevičienė, kuri jaunuoliams pasakojo ir su jais diskutavo apie nepilnamečių teisinę atsakomybę, taip pat, rodė specialiai policijos sukurtą vaizdinę medžiagą apie internete tykančius pavojus. 

susitikimas apie saugų internetą

Sausio 30 d. Kelmės jaunimo centre vyko biliardo turnyras, kuriame dalyvavo 12 žaidėjų. Nugalėtojais tapo jaunimo centro lankytojai Erikas Z., Mantvydas S. ir Edgaras M. Pirmų trijų vietų laimėtojams buvo įteiktos saldžios dovanos. 

biliardo turnyras

Sausio 30 d. 16:00 val.  Biliardo turnyras jaunimui!

Biliardo turnyras jaunimui!

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Vienybės ir atminimo žvakutės, prisimenant 1991 m. sausio 13-ąją.  Atmintis ir susikaupimas pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius bei kovojusius už laisvę lietuvius. 


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.