2020 m. gegužės 14 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos dviejų autorių parodos

Tapytoja iš Kernavės Ilona Daujotaitė-Janulienė  pristatė savo kūrybinių darbų parodą „11 PASAKOJIMŲ“. Pasak autorės, tai skirtingais laikotarpiais kurti darbai įvairiomis temomis, tai mano išgyventos emocijos, kurios sugulė į drobes spalvotais vaizdiniais.
Ilona Daujotaitė-Janulienė savo kūryboje apjungia ir į unikalią visumą tapyboje suvienija Lietuvos istorinę praeitį, kultūros tradicijas, dvasingumą ir subtilią moteriškumo pajautą, tad ši originali ir labai meniška dermė nulemia tapytojos kūrinių išskirtinumą. 
Šiauliečio fotomenininko Alvydo Šalkausko fotografijų parodą „VIZIJOS“  plačiau apibudino ir pristatė filosofas Jurgis Dieliautas, kuris analizavo autoriaus daugiasluoksnių akto vaizdinių intriguojančias santalkas, pasklidusias sąmonės regimybių valdose, kurios kelia įvairialypes emocijas žiūrovui.
„Vizija šio ciklo fotografijose nuolat vizualizuoja, kuria naujas paraiškas, perkuria esamas raiškas, tiesia, kloja vis naujas perdangas virš pratisų pasaulio erdvių. Vizijų spalvingi ir apnuoginami paviršiai, nuo daiktų ir kūnų nutolę, svajų ir sapnų paviršiai, jie įkurdina savo šviesą, sukuria savo rašmenis. Fotografija savojo turimo šviesoraščio režime, savų temų regimybėje teikia savo laikmenas. Aktas yra laikina, bet apsupta laikiškumo, įteigto ir įtvirtinto nuogumo laikmena. Tuo pačiu tai prieštaringa, kupina nesibaigiančios, konvencionalios polemikos laikmena“, – teigė filosofas Jurgis Dieliautas.

Nuotraukos Valentino Lukono

Juozo Liaudanskio dailės galerijoje skulptūros ir fotografijos (2021 04 19)

Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerija po ilgo laiko vėl atvėrė duris lankytojams. Pirmame galerijos aukšte buvo galima pasigrožėti tautodailininko Rimanto Paunksnio medžio skulptūrų paroda, kurioje buvo per trisdešimt eksponatų. Šalia tradicinių medžio drožinių meistras parodai pateikė ir kitokio stiliaus dirbinių. Pasak autoriaus, iš drožybos dabar galima gyventi, žmonės mėgsta statytis prie namų koplytėles, kryžius, madingos šventųjų skulptūrėlės, rūpintojėliai. 
Galerijos antrą aukštą užpildė Arūno Kulikausko fotografijų paroda “Jonas ir jo filmų kadrai”. Fotografijose įamžintos Jono Meko gyvenimo akimirkos, jo sustabdytų filmų kadrai. A. Kulikauskas, kartais laikomas išeivijos menininku. Jis 22 metus (1990–2012) gyveno ir dirbo Niujorke. Ten susipažino su Jonu Meku, dirbo jo įsteigtame amerikiečių avangardinio kino archyve. Arūnas Kulikauskas kūryboje suderina asmeniškumą ir dokumentiką, yra pastabus ir jautrus aplinkos stebėtojas, mus supančių detalių, būsenų fiksuotojas, atvirai ir asmeniškai kuriantis fotografinius tikrovės vaizdus.
Paroda skirta Jono Meko atminimui.

Nuotraukos Eugenijos Buivydienės

Dekoratyvinių vėliavų paroda „VARDAN TOS“ (2021 01 13)

Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje Sofija Kanaverskytė pristatė visus tris dekoratyvinių vėliavų ciklus, sukurtus pastarųjų penkerių metų laikotarpiu ir skirtus Lietuvos istorijai: „Lietuvos valdovai“, „Lietuvos didieji“ ir „Lietuvos Respublikos Prezidentai“. 
Tradicines bažnytines vėliavas primenantis kompozicijų formatas ir eksponavimo būdas suteikė parodai santūraus iškilmingumo. Visuomenei gerai žinomų praeities ir dabarties asmenybių atvaizdams kurti pasitelkusi tekstilės ir tapybos jungtis, įvairias atlikimo technikas ir medžiagas, dailininkė siekė portretinio panašumo ir dekoratyvaus apibendrinimo. Pasak parodos autorės, „tapyboje tokių portretų turime nemažai, bet atlikti juos tekstilės technikomis buvo tikras iššūkis“.

Sofija Kanaverskytė – talentinga, spalvinga ir labai kūrybinga menininkė. Lietuvos dailininkų sąjungos narė yra surengusi per 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino, teatrinio meno grafinius darbus.

Parodą buvo galima apžiūrėti Sofijos Kanaverskytės darbų galerijoje FB,
https://www.facebook.com/SofijaKanaverskyte

Nuotraukos Valentino Lukono

Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso Sidabro vainikėlisfinalinė paroda (2020 11 05)

Šiais metais jau 8-tą kartą vyksta Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursas “Sidabro vainikėlis”. Konkurso tikslas skatinti jaunosios kartos domėjimąsi tradiciniais amatais, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.
Tradiciškai “Sidabro vainikėlio” parodos vykdavo pavasarį, o mokiniams besiruošiantiems užverti mokyklų duris, įvykdavo ir parodos finalas. Tačiau neįprasta epidemiologinė situacija šalyje pakoregavo ir “Sidabro vainikėlio” eigą. 
2019-2020 mokslo metais įvyko 7 regioninės parodos. Konkursinių parodų nugalėtojai išrinkti Vakarų Aukštaitijos, Rytų Aukštaitijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos, Dzūkijos, Sūduvos regionuose bei Kauno mieste. Šių regioninių parodų nugalėtojų darbai pristatyti į Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galeriją. Gruodžio viduryje bus paskelbti konkurso nugalėtojai.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro
Tautodailės specialistė
Asta Valiukevičienė

Nuotraukos Valentino Lukono

Juozo Liaudanskio dailės galerijoje – trys parodos (2020 09 26)

Rugsėjo 26 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos trys –  šiauliečio Antano Šerono tapybos, kuršėniškės Virgilijos Silvestros Šufinskienės keramikos ir vilniečio Evaldo Babensko senovinės juvelyrikos – parodos. Žanrai skirtingi, tačiau ekspozicijos autorių kūryboje daug bendrų simbolių ir ženklų menančių mūsų preitį, papročius, tradicijas, mūsų tautinį tapatumą. Šios parodos – tarptautinio folkloro fetivalio “Ir pajauga žali leipa” programos dalis.
Atidarymą pradėjo „Judlės”  folkloro ansamblis. Parodų autorius pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas. Renginyje dalyvavę kūrinių autoriai, trumpai pristatė savo kūrybą. Apie tapytojo Antano Šerono  parodą „Rakandai“ plačiau papasakojo filosofas Jurgis Dieliautas.

Nuotraukos Valentino Lukono

DAILĖS FESTIVALIS „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA 20“ KELMĖS KULTŪROS CENTRE (2020 08 07)


Rugpjūčio 7 d. Kelmės kultūros centre vyko Šiaulių “Laiptų galerijos” tradicinio tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika’20“ renginiai. Šiais metais festivalis išplėtė savo geografiją į regionus ir pristatė kelmiškiams bei miesto svečiams  nedidelę dalį savo programos.
17 val. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje buvo pristatyta Miriam Meras (Paryžius) litografijų paroda. Renginio pradžioje žodį tarė Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Egidijus Ūksas, kuris pasveikino dalyvius ir pasidžiaugė, kad autorės paroda turi sąsajų su Kelmės kraštu, kadangi menininkė – Ickocho Mero dukra. Parodos dalyvius pasveikino festivalio rengėja „Laiptų galerijos” direktorė Janina Ališauskienė. Apie autorės kūrybą plačiau papasakojo ir parodą pristatė dailėtyrininkė dr. Danutė Zovienė.   
18 val. Kelmės kultūros centro foje vyko Čiurliolio kvartero koncertas, kurio paklausyti susirinko kelmiškiai ir svečiai iš Šiaulių.

Nuotraukos Valentino Lukono

Dviejų autorių kūrybos darbų parodos (2020 07 10)

Liepos 10 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje I–II a. atidarytos dvi parodos: Šiaulių „Aušros“ muziejaus parengta paroda „Gamtos poezija Julijos Daniliauskienės karpiniuose“ bei jubiliejinė Mečislovo Ežerskio drožtų medžio lazdų paroda. Penktadienio popietę į parodų pristatymą rinkosi draugai, giminės, kelmiškiai. Renginyje dalyvavo Šiaulių „Aušros“ muziejaus Dailės skyriaus vedėja Odeta Stripinienė, kuri pristatė karpinių meistrės Julijos Daniliauskienės parodą, trumpai apžvelgė jos biografiją, nueitą kūrybinį kelią ir tamprias sąsajas su Kelmės kraštu.

Mečislovas Ežerskis apie save kalbėjo nenoriai. „Miškas man antrieji namai“, – sakė meistras, pridūręs, jog su mišku lengviau susikalbantis negu su žmogumi. Lazdos, pasak drožėjo, ne jo, o pačios gamtos sukurtos. Jis tik truputį padailinantis.

Atidarymą pradėjo „Tadujos“ folkloro ansamblio dalyviai. Parodų autorius ir rengėjus pasveikino Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė, kuri įteikė Mečislovui Ežerskiui Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojo, laikinai einančio mero pareigas, Egidijaus Ūkso padėkos raštą, dovanas nuo Kelmės rajono savivaldybės administracijos. Daug gerų žodžių buvo pasakyta jubiliatui, kurį pasveikinti susirinko Kelmės krašto muziejaus direktorė Danutė Žalpienė, parodos organizatoriai,  giminaičiai, draugai, jo kūrybos gerbėjai.

Parodos skirtos Tautodailės metams.

Nuotraukos Valentino Lukono

GRAFIKOS DARBŲ PARODA 2K/KISARAUSKAI: SAULĖS MOLIOTIPIJOS, VINCO LINORAIŽINIAI (2020 06 03)

Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje nuo birželio pradžios lankytojai galėjo susipažinti su Saulės ir Vinco Kisarauskų kūryba. Paroda sudaryta iš dviejų dalių:  V. Kisarausko linoraižiniai, sukurti 1936–1986 m., eskizų, sukurtų 1975–1987 m. ir S. Kisarauskienės moliotipijų, sukurtų 1965–2009 m.

Vincas Kisarauskas (1934–1988) yra žinomas kaip eksperimentatorius, nuolat ieškojęs, turėjęs koliažinį mąstymą menininkas. Jo kūriniai tarsi dėlionės konstruojami iš įvairių detalių, erdvių, horizontalių ir vertikalių formų kontrastų. Viena iš įdomiausių menininko savybių – gebėjimas jungti konstruktyvumą su įtaigia jausmų išraiška, racionaliai kompozicijai suteikti gyvybės ir intrigos. Tarp V. Kisarausko eksponuojamų linoraižinių išskirtinę vietą užima Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ iliustracijos (1963), prancūzų poeto, diplomato, Nobelio premijos laureato Saint Johano Perse’o poemos „Anabasis“ iliustracijos (1973) ir knygos monochrominis variantas, spalvoti linoraižinių estampai iš ciklo „Veidas ir veidas“ (1974) ir nespalvoti estampai iš ciklo „In memoriam Mikalojus Konstantinas Čiurlionis 1875–1975“ (1975).

Saulė Kisarauskienė (g. 1937) kuria moliotipijas  (molio plokštė išraižoma, padengiama storu aliejinių dažų sluoksniu ir atspaudžiama ant spalvoto popieriaus). Jomis mėginama nupasakoti dailininkės kūrybinį kelią – moters, žmonos, motinos, močiutės išgyvenimus. Šiame kelyje būta visko: šviesių akimirkų, ieškojimų, atradimų, praradimų. Dailininkės kuriami personažai yra tarsi praradę žmogaus formą, vaizduojami ištęstomis, grakščiomis linijomis, spalvotomis dėmėmis, spinduliuojantys vidinę stiprybę ir veržlumą, nors dažnai atrodo lengvai pažeidžiami ir trapūs. S. Kisarauskienės kūryba artima abstrakčiojo ekspresionizmo filosofijai, kuri savitai gvildena žmogaus egzistencijos klausimus, vidines psichologines kovas, žmogaus ir gamtos santykį. Visa tai atskleidžia kūriniai: „Močiutė nori papasakoti“ (2004), „Vėjas“ (1966), „Graikų tragedijos motyvais“ (2004, 1974–2007), „Sūnus palaidūnas“ (2004), „Trys prie stalo“ (2004), „Prie stalo“ (2007).

Menotyrininko Kęstučio Šapokos žodžiais tariant, V. ir S. Kisarauskai yra ištisos epochos simboliai, tapę atskira mūsų kultūros visata, kurią buvo bandoma izoliuoti, nepastebėti, neigti, tačiau ji darė ir tebedaro didžiulę įtaką mūsų dailės mentalitetui.
 
Šiaulių „Aušros“ muziejus
Ch. Frenkelio vila
 

Tautodailininko Rimanto Daugino tapybos darbų paroda (2020 06 03)

Nuo birželio 3 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje (I a.) veikė tautodailininko Rimanto Daugino tapybos darbų paroda. Autoriaus kūryboje dominuoja gamtos, daugiausiai miškų ir kalnų motyvai, besikeičiantys metų laikai.
Rimantas Dauginas gimė 1964 m. kovo 14 d. Prienų mieste. Šiauliuose gyvena nuo 1966 metų. Teptuką ir pieštukus į rankas paėmė darželyje, piešimo pagrindus gavo mokykloje piešimo mokytojos Zitos Beinoravičienės ir mamos Irenos Dauginienės dėka. Dailės ir meno mokyklų Rimantas nėra baigęs, laisvalaikiu piešdavo savo malonumui.
2018 metų rudenį buvo pakviestas į dailės studiją “Paletė“. Pradėjo mokytis tapymo meno ir kurti nesudėtingus paveikslus, lankė tapybos kursus.
Tapymas man, tai – meditacija, žaidimas spalvomis ir galimybė savo kūrybą parodyti Lietuvos žmonėms. Su savo tapybos darbais  dalyvauju tautodailės parodose Šiauliuose, surengiau personalines parodas Joniškyje, Prienuose, Kuršėnuose, Radviliškyje, Kėdainiuose, Kaune. Dalyvauju pleneruose, nuo 2019 metų esu tautodailininkų sąjungos narys“ - teigia Rimantas Dauginas.

Nuotraukos Eugenijos Buivydienės

„30 LAISVĖS METŲ“ (2020 03 11)

Kovo 11 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Kelmės krašto  muziejaus parengta paroda „30 Laisvės metų“. Ekspozicijoje pateiktos dokumentinės nuotraukos įvairia tematika: vykę svarbūs renginiai, pokyčiai švietimo ir kultūros srityse, renovacija, kuri neatpažįstamai pakeitė Kelmės miestą.
Pasak Kelmės krašto muziejaus direktorės Danutės Žalpienės, parodoje nėra  nė vienos  atsitiktinės nuotraukos. Tai arba  reikšmingas įvykis, arba  šventėje, renginyje  užfiksuoti   žmonės: rajono vadovai,  kurie priiminėjo  tame laikmetyje svarbius  sprendimus, Garbės piliečiai, padarę daug gerų  darbų, aukštus rezultatus pasiekę  sportininkai,  rašytojai, kurių knygos žinomos  Lietuvoje bei šio laikotarpio  ryškūs įvairių sričių specialistai, kultūros ir  visuomenės veikėjai. Kai kuriose  nuotraukose – kelmiškių  nuotaikos, atspindinčios  mūsų džiaugsmą, kad gyvename  Nepriklausomoje  Lietuvoje.

Nuotraukos Eugenijos Buivydienės

PARODOJE TRIJŲ AUTORIŲ KŪRYBA (2020 02 07)

Vasario 7 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje pristatyta trijų autorių paroda. Parodos autoriai: klaipėdietis fotomenininkas Vytas Karaciejus – fotografija, šiauliečiai tautodailininkai Vydmantas Vertelis – keramika ir Regina Vaišnorienė – tekstilės darbai. Renginyje dalyvavę autoriai, pristatė savo darbus, papasakojo apie nueitą kūrybinį kelią. Skirtingą kūrybos ir gyvenimo patirtį turintys menininkai pateikė ekspozicijai savo geriausius pastarųjų metų sukurtus darbus, kurie derėjo šiai parodai, skirtai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Parodos autorius sveikino Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, svečiai iš Kuršėnų, draugai, kolegos.
Ekspozicijos lankytojai turėjo galimybę pamatyti išskirtinę Vydmanto Vertelio keramiką, Reginos Vaišnorienės rankšluosčių audinius ir susipažinti su Vyto Karaciejaus fotodrobėmis, kuriose atsispindi LDK istorijos buvimo ženklai.

Nuotraukos Valentino Lukono

Fotografijų paroda „ALMANIO ALTAJUS“ (2020 01 17)

Sausio 17 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerija pakvietė lankytojus į susitikimą su gamtininku, entuziastingu kalnų žvalgybininku, rašytoju Vytautu Almaniu. Galerijos II a. erdvėse lankytojai turėjo galimybę pasigrožėti užburiančiais Altajaus vaizdais, ten gyvenančiais žmonėmis. Vytautas Almanis ir jo sūnus Andrius pasidalijo išgyvenimais, patirtais nuotykiais ir įspūdžiais gyvenant Altajuje. Pasak V. Almanio, dažniausiai fotografijose viskas atrodo geriau, negu yra iš tikrųjų. Altajuje – atvirkščiai. Kalnai, žolynai, upės, bitynai ir jų šeimininkai gyvenime yra ryškesni, spalvingesni, negu visa tai matome ant popieriaus.
Andrius Almanis padėkojo šios parodos iniciatoriams Oksanai Judakovai ir Arūnui Kulikauskui, kurių dėka Vytauto Almanio kelionės iš skaidrių sugulė į nuotraukas, į taikliai sudėliotą Kalnų Altajaus panoramą, kaip nuorodą į kitokį pasaulį.

Nuotraukos Valentino Lukono

Juozo Budraičio fotografijų paroda „Sienos ir žmonės“ (2019 11 22)

Lapkričio 22 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta vieno žymiausių Lietuvos kino aktorių Juozo Budraičio paroda „Sienos ir žmonės“.
Menotyrininkas, humanitarinių mokslų daktaras Helmutas Šabasevičius, kalbėdamas apie parodą sakė, jog šios nuotraukos mums visiems Vilnių atskleidžia kitokį, nei Vilnių esame įpratę matyti atvirukuose, albumuose. Kiekvienas parodos vaizdas leidžia Vilnių pamatyti labai asmeniškai, šiltai ir jautriai.
Juozas Budraitis parodos atidaryme sakė, jog fotografija domėjęsis visą gyvenimą ir, nors šio meno niekada nesimokė, visada jautė jam ypatingą potraukį.
Parodos atidaryme teatrologė Daiva Šabasevičienė kelmiškiams pristatė savo knygą „Juozo Budraičio teatrinis likimas“, kurioje atskleidžiama teatrinė aktoriaus kūryba, vaidmenys, aplinkybės, paskatinusios kino žvaigždę ateiti į teatrą. 
Aktorių ir fotografą Juozą Budraitį pasveikino Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas. 

Jelgavos (Latvija) dailininkų vizualaus meno kūrybos darbų paroda (2019 09 27)

Rugsėjo 27 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Jelgavos (Latvija) dailininkų vizualaus meno kūrybos paroda. Parodai pateikti įvairiais laikotarpiais sukurti, skirtingų meno sričių – grafikos, tapybos, metalo plastikos, skulptūros, tekstilės, vitražo, instaliacijos – kūriniai. Ekspozicijoje savo kūrybą pristatė 24 autoriai.

Parodos atidaryme dalyvavo nemažas būrys svečių iš Latvijos, bei šios parodos kuratorius – Jelgavos dailininkų sąjungos pirmininkas, menotyrininkas Maris Brancis, kuris papasakojo apie jų įkurtos sąjungos veiklą ir autorius, kurie pristatė savo kūrybą šioje parodoje.
Menininkus sveikino Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai, draugai, kolegos dailininkai iš Šiaulių.

Atidarytos dviejų meno kūrėjų parodos (2019 07 10)

Liepos 10 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos karpinių meistrės Nijolės Rimkienės ir skulptoriaus Valdo Bandzos parodos.
Apie autorius pranešimą skaitė Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, kuris išsamiai papasakojo apie abiejų autorių kūrybinį kelią ir pasiekimus, apie karpinių trapumą ir akmens ilgaamžiškumą.
Menininkus sveikino Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai, draugai, kolegos. 

ATIDARYTOS RIMANTO DICHAVIČIAUS IR LATVIŲ MENININKŲ PARODOS (2019-06-08)


Birželio 8 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos dvi parodos: retrospektyvinė fotomenininko Rimanto Dichavičiaus kūrybos paroda „Tobulybės vizija“ ir Uogrės (Ogre, Latvija) profesionalių dailininkų kūrybos darbų paroda. Parodos dalyvius pristatė Kelmės kultūros centro parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė. Menininkai supažindino su savo kūryba ir galerijoje eksponuojamais darbais. Parodos dalyvius pasveikino Kelmės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Ūksas.

2019 04 26 VDA Telšių fakulteto dėstytojų ir studentų kūrybos darbų paroda


Dviejų reikšmingų datų paminėjimas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojų ir studentų darbų parodoje „80+20” sukvietė parodų lankytojus į Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galeriją. Parodoje pristatyti 27 esamų ir buvusių dėstytojų darbai, kurie per šio fakulteto gyvavimo laikotarpį pirmą kartą eksponuojami kartu vienoje erdvėje. Kartu su dėstytojų darbais eksponuojami ir metalo meno bei juvelyrikos studentų darbai. Parodai pateikti įvairiais laikotarpiais sukurti, skirtingų meno sričių – grafikos, fotografijos, tapybos, medalių meno, skulptūros, tekstilės, juvelyrikos, instaliacijos – kūriniai, kurie taikliausiai reprezentuoja kiekvieno dailininko braižą.
Parodos atidaryme dalyvavo parodos sumanytojai ir kuratoriai – VDA Telšių fakulteto profesorė Zita Inčirauskienė, docentas Tomas Vaičaitis, VDA Telšių fakulteto dekanas, docentas Ramūnas Banys, kuris sakė, jog ši paroda reikšminga savo švietėjiška misija ne tik Telšių mieste, bet ir Žemaitijos regione. Parodos pristatyme dalyvavo ir šio fakulteto profesoriai – Romualdas Inčirauskas ir Remigija Vaitkutė.

Mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Infuzija“ (2019 03 21)

(AV17) galerija jau ketvirti metai pristato mobilią Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų parodą „Infuzija“, kuri kovo 21 d. buvo atidaryta Kelmės Juozo Liaudanskio dailės galerijoje. Šį kartą jungtinėje parodoje savo kūrinius pristatė dešimt Lietuvoje puikiai žinomų šiuolaikinių skulptorių: Nerijus ir Andrius Erminai, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas, Džiugas Šukys ir Marius Skudžinskas.

Prieš parodos atidarymą vyko paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“, kurią vedė menotyrininkė Agnė Mackevičiūtė. Paskaitoje buvo aptariamos šiuolaikinės skulptūros kryptys, procesai ir tendencijos bei supažindinama su ryškiausių užsienio bei Lietuvos autorių kūryba.

Livijos Andriukaitytės tapybos darbų paroda (2019 03 08)


Kovo 8 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerija pražydo gėlėmis, akį traukė įspūdingi peizažai. Paveikslų autorė – lietuvė, didžiąją gyvenimo dalį praleidusi Latvijoje, dailininkė ir juvelyrė Livija Andriukaitytė. Menininkė studijavo Latvijos meno akademijoje. Dalyvavo parodose Latvijoje, Vengrijoje, JAV, Japonijoje ir daugybėje kitų šalių. L. Andriukaitytės darbų yra Maskvos, Peterburgo, JAV, Lietuvos, Latvijos ir Armėnijos meno muziejuose.
Deja, autorės jau nebėra tarp mūsų, tačiau ji neliko pamiršta. Tytuvėnuose gyvenantis jos klasiokas, vaikystės draugas Aldutis Prapuolenis saugo dalį jos paveikslų kolekcijos. Jis prisimena, kaip stipriai Livijai reikėjo kurti: “… ir pas mane atvažiavusi ji prašydavo lapo popieriaus, dažų, o jei jų nebūdavo – nors tušinuko, kad galėtų piešti…”.
Prisimenant menininkę, kūriniai buvo išimti į dienos šviesą tam, kad žmonės galėtų jais pasigrožėti.

Paroda „Viduramžių Lietuvos valdovai“ (2019 02 16)

Vasario 16 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje vyko parodos „Viduramžių Lietuvos valdovai“ pristatymas. Paroda skirta Žemaitijos paminėjimo metams. Atidaryme dalyvavo parodos iniciatorius ir mecenatas Antanas Gedvilas, istorikai Inga ir Tomas Baranauskai. Renginio pradžioje eiles skaitė Marijus Čekavičius.
Galerijoje eksponuojamą paveikslų kolekciją sudaro XIII–XV amžiaus 57 dailininko Artūro Slapšio nutapyti Lietuvos kunigaikščių, kunigaikštienių ir karo vadų portretai.


Dviejų menininkų parodos (2019 01 11)

Sausio 11 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo ir vieno žymiausių Lietuvos metalo plastikos kūrėjų, VDA Telšių fakulteto profesoriaus Romualdo Inčirausko parodos.
Parodų atidarymo pradžioje skambėjo Kelmės A. Lipeikos menų mokyklos moksleivių atliekama muzika. Eiles skaitė Šiaulių dramos teatro aktorė Irena Liutikaitė.
Fotomenininkas A. Ostašenkovas pristatė fotografijų parodą „Neįvardyto laiko portretas. 1968–2018“. Pasak fotomenininko, bėgant laikui mes klausiame ir ieškome atsakymų, ieškome savo identiteto, remdamiesi dabartine savo patirtimi grįžtame į praeitį. Parodoje eksponuojamos nuotraukos, kurtos nuo 1968 metų iki šių dienų.
VDA Telšių fakulteto profesorius R. Inčirauskas kelmiškiams pristatė parodą „Skulptūra tarytum juvelyrika“, skirtą kūrybinės veiklos 40-mečiui. Ekspozicijoje – naujausi, 2016–2017 metais sukurti darbai: skulptūrinės instaliacijos „Civilizacijos“ I ir II dalys, metalo plastikos ciklas „Tarytum juvelyrika...“

Vitos Morkūnienės kūrybos vakaras (2018 12 06)


Gruodžio 6 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje vyko žurnalistės Vitos Morkūnienės kūrybos vakaras, skirtas kunigo, kapucinų vienuolio Tėvo Stanislovo 100-mečiui.  Atidaryta fotografijų paroda „Paberžės giedantys daiktai“ ir pristatyta naujausia Vitos Morkūnienės knyga „Tėvo Stanislovo Paberžė, giesmė Esimui“. 
Autorė pasidalino prisiminimais apie šviesaus atminimo Tėvą Stanislovą ir savo knygas. Vakaro metu skambėjo R. M. Rilkės poezija, išversta Tėvo Stanislovo, ištraukos iš knygų „Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje“ ir „Tėvo Stanislovo Paberžė, giesmė Esimui“.
Dalyvavo Šiaulių valstybinio dramos teatro aktoriai Nomeda Bėčiūtė ir Vladas Baranauskas.

Skulptūrų paroda „SKULPTORIAI ATKURTOS VALSTYBĖS ŠIMTMEČIUI“ (2018 10 19)

Spalio 19 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta įspūdinga mažosios plastikos skulptūrų paroda „SKULPTORIAI ATKURTOS VALSTYBĖS ŠIMTMEČIUI“. Parodos atidaryme dalyvavo parodos sumanytojai ir kuratoriai – skulptoriai Lietuvos Dailininkų sąjungos Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė Aušra Jasiukevičiūtė ir Daumantas Kučas, skulptūrų autoriai – Vilniaus dailės akademijos profesorė Dalia Matulaitė, VDA Telšių fakulteto profesorius, metalo meno kūrėjas Romanas Inčirauskas, Jurga Užkurnytė, Justinas Vidas Simonavičius ir Rimantas Eidėjas.
Parodos autorius sveikino Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Stasys Jokubauskas, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, bičiuliai, kūrybos gerbėjai.

Dviejų autorių kūrybos darbų parodos (2018 09 21)

 Rugsėjo 21 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos dvi vilniečių parodos: Ugnės Žilytės “KASDIENYBĖS ANATOMIJA“ (grafika ir piešiniai) bei Vidmanto Minkštimo fotografijų paroda “VIENIŠIAI”. Atidaryme dalyvavo ir apie savo kūrybą pasakojo abu autoriai. Renginį papildė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos moksleivės Emilijos Strelkauskystės daina. Nors žanrai skirtingi, tačiau jaunosios kartos grafikės Ugnės Žilytės ir fotografo Vidmanto Minkštimo kūryba puikiai dera ir papildo viena kitą.  

Parodos autorius sveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, bičiuliai, giminės, kūrybos gerbėjai.

Romualdo Vaitkaus fotografijų paroda (2018-08-24)

Rugpjūčio 24 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje  atidaryta žinomo fotomenininko Romualdo Vaitkaus kūrybos darbų paroda.
Romualdas Vaitkus yra  Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, daugybės parodų dalyvis bei autorius, įvairių apdovanojimų laureatas. Energijos nestokojantis, meniškos sielos tauragiškis daugeliui žmonių pažįstamas iš renginių, kuriuose jis akimirkas įamžina profesionaliu fotoaparatu. Tiesa, tapęs Tauragės krašto muziejaus direktoriumi, R. Vaitkus fotoaparatui leidžia vis dažniau pailsėti.
Parodoje pristatomos fotografijos socialine tema, kuriose užfiksuoti žmonės įvairiose gyvenimo akimirkose.

Dviejų autorių kūrybos darbų parodos (2018-07-18)


Liepos 18 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje I–II a. atidarytos dvi parodos: Dalios Stalauskienės tapybos ant stiklo paroda  ir Raimondo Bakšio medžio skulptūrų paroda. Atidaryme dalyvavo ir apie savo kūrybą pasakojo abu autoriai. Nors žanrai skirtingi, tačiau liaudies simbolika atsispindi abiejų kūryboje ir puikiai tiko prie tuo metu vykusiu Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursų. 
Menininkus sveikino Kelmės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai, draugai, kolegos. 

Tarptautinio Nidos  tapybos plenero kolekcijos paroda Kelmės dailės galerijoje  (2018-06-22)

Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Nidos tapybos kolekcija „NIDOS IŠRINKTIEJI“  100 tapytojų Lietuvos 100-mečiui. Tarptautinis tapybos pleneras Nidoje vyksta daugiau nei 20 metų. Šioje parodoje eksponuojami  tapybos darbai autorių iš įvairių pasaulio šalių: Lietuvos, Lenkijos, JAV, Indijos, Baltarusijos, Vokietijos, Armėnijos, Ispanijos, Danijos, Suomijos, Ukrainos, Karaliaučiaus.
Iš Pagėgiuose vykstančio plenero atvykęs šios parodos iniciatorius, dailininkas Saulius Kruopis su kolegomis pasidžiaugė paroda, papasakojo apie parodos autorius ir Nidos tapybos plenerą, kuris šiais metais švenčia savo 25 metų jubiliejų.

Tautodailės  paroda (2018 05 26)


Gegužės 26 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta paroda. Parodos autoriai: Vilma Marė (Lietuva, JAV) – mados ir tekstilės instaliacija „Saugos ženklai“, Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė (Vilnius) – žolynų skulptūros, Albertas Martinaitis (Šiauliai) – tradicinių muzikos instrumentų, akmens, metalo juvelyrikos, medžio dirbinių paroda „Šalia mamos“, Arūnas Stankus (Šiauliai) – tradiciniai muzikos instrumentai, Raimonda ir Vytautas Ramanauskai (Mažeikiai) – dirbiniai iš beržo tošies.
Parodą atidarė Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė. Menininkus pristatė Kelmės kultūros centro parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė. Galerijoje vyko tekstilės dirbinių edukacinis užsiėmimas, kurį vedė tekstilės dizainerė Vilma Marė.

Jubiliejinė, 50-oji Lietuvos karikatūrų paroda „KAD TAVE KUR 100!“ (2018 05 14)

Gegužės 14 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje (II a.) atidaryta jubiliejinė, 50-oji, Lietuvos karikatūrų paroda „Kad tave kur 100!”. Autoriai satyriškai žvelgia į Lietuvą nuo 1918 metų. Daug dėmesio sutelkta ir į šių dienų aktualijas – emigraciją, dvigubą pilietybę, pilietiškumo stoką, korupciją, sveikatos apsaugą, santykius su kaimyninėmis valstybėmis. Parodos akcentas – šalies herbas Vytis ir jo interpretacijos. Parodoje eksponuojami 33 autorių darbai.

Šiauliečių menininkų paroda „TRYS DIENOS“ (2018-05-03)

Gegužės 3 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijos I a. vyko skulptoriaus Kazio Bimbos ir fotografo Vilmanto Dambrausko kūrybos darbų parodos atidarymas. Renginio pradžioje eiles skaitė Šiaulių dramos teatro aktorius Juozas Bindokas. Parodoje V. Dambrausko fotografijų ciklas puikiai derėjo prie K. Bimbos skulptūrų. Autoriai deklaruoja moters grakštumą ir tyrumą per fotografiją ir skulptūrines formas. Renginio pabaigoje šiauliečius menininkus sveikino Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, bičiuliai, giminės, kūrybos gerbėjai.

Skiautininkų klubo „MAŽEIKIŲ LAMSTAS“ paroda (2018 04 17)

Balandžio 17 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje atidaryta margaspalvių skiautinių paroda, kurioje savo darbus pristatė skiautininkų klubas „Mažeikių lamstas“. Pasak klubo pirmininkės Almutės Valtienės, iš skiaučių sukurti darbai puošia namus, rengiamos parodos, turime tradiciją dovanoti visų klubo moterų bendrai pasiūtus skiautinius.
Šioje parodoje naujausius savo darbus pristatė: Kristina Zymantienė, Eugenija Sakalauskienė, Almutė Valtienė, Danguolė Butienė, Svajonė Rudienė, Asta Perminienė, Danutė Budreckienė, Audronė Čiapienė, Sigrida Norvaišienė, Ina Latakienė.

Vaidoto Janulio kūrybos paroda „GRAFIKA/OBJEKTAI“ (2018 03 23)

Kovo 23 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta žymaus grafiko, Šiaulių universiteto Menų katedros profesoriaus Vaidoto Janulio grafikos ir koliažų „Vidinės atminties archyvas“ darbų paroda. Menininkas surengė per 40 autorinių parodų, kuriose eksponavo lakštinės grafikos, ekslibrisų, knygų iliustracijų, kaligrafijos, akvarelės, objektų ir instaliacijų kūrybos darbus. Su darbais apkeliautas šalis ir surengtas parodas, bei apdovanojimus norint išvardinti – prireiktų nemažai laiko. Juozo Liaudanskio dailės galerijoje – profesoriaus, grafiko Vaidoto Janulio darbai, kurti įvairiais gyvenimo ir kūrybos laikotarpiais, nuo diplominio darbo, baigiant tuometinį Šiaulių pedagoginį institutą, iki šių dienų kūrybos. Darbai atlikti sudėtinga technika. Pristatydamas savo darbus profesorius sakė, jog darbuose naudoja dvi technikos rūšis: šilkografiją ir skaitmeninę spaudą. Vaidotas Janulis teigė, jog kaligrafijos reikšmė grafikos kūriniuose neprarandama, o technologijoms greitai kintant, pasidaro įdomiau jas jungti tarpusavyje ir stebėti, kas iš to gaunasi. I-jame galerijos aukšte eksponuojami meniniai objektai, sukurti naudojant korius, vašką, senas fotografijas. Tai vidinės atminties archyvas, mano giminės istorija, neatsiejama nuo Lietuvos istorijos,– sakė Vaidotas Janulis.

2018 03 02 tapybos paroda “Gyvenimas kartu”

Kovo 2 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta vilniečių dailininkų Sauliaus Kruopio ir Skaidrės Butnoriutės tapybos paroda „Gyvenimas kartu“, skirta jų bendro gyvenimo 25-ečiui. Saulius Kruopis, pristatydamas parodą, prisiminė praeitį. Abiejų autorių giminės iki šiol dar gyvena Kelmės rajone. Su dideliu užsidegimu dailininkas pasakojo apie savo artimuosius, rodė nuotraukas stende. Ypač šiltai dailininkas visos parodos pristatymo metu kalbėjo apie žmoną Skaidrę. Tapybos paroda „Gyvenimas kartu“ – tarsi jų bendro gyvenimo atspindys.
Saulius Kruopis – žinomas dailininkas, fotomenininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Nidos menininkų asociacijos ,,Tiltas“ pirmininkas, tarptautinių Nidos tapybos plenerų iniciatorius ir vadovas. Menininkas yra surengęs daugybę tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja įvairiuose pleneruose.
Parodos autorius sveikino Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pavaduotoja S.Venckienė, dailininkų bičiuliai, giminaičiai.

Alfonso Čepausko kūrybos paroda (2018 02 09)

 Vasario 9 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta vilniečio dailininko Alfonso Čepausko grafikos, instaliacijų ir skulptūrų paroda. Pirmame aukšte eksponuojamos medžio skulptūros, mažosios metalo plastikos skulptūrėlės ir smėlio instaliacijų ciklas „Žaidimai Neringos smėlynuose“. Antrame galerijos aukšte išeksponuoti trys skaitlingi ciklai apie Lietuvos istoriją: „Išlikimo kelias“, „Karšuvos mitas“, „Lietuvos karaliai“. Alfonso Čepausko kūryba, jo savitas mitologinis, filosofinis pasaulis, pagrįstas Lietuvos istorijos, tėvynės temų interpretacijomis papildė Kelmės rajone vykstančius renginius, skirtus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Dalvio Udrio jubiliejinė tapybos paroda „55“ (2018-01-12)

Sausio 12 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje (II a.) atidaryta šiauliečio dailininko Dalvio Udrio jubiliejinė tapybos paroda. Dalvis Udrys yra vienas iš savičiausių ir intensyviausiai dirbančių Šiaulių dailininkų. Menininkas kasmet surengia įsimintiną personalinę parodą, supažindindamas gerbėjus su kūryba, kuri netelpa į jokius rėmus. Pats dailininkas savęs nesutapatina su jokia menininkų grupe ir vertina kūrybos laisvę. Jis tiesiog mato pasaulį kitaip, savaip, nesuskaidytą į atskirus objektus juodų linijų, vientisą, besimaišantį ir spalvotą, nejudantį, jaudinantį ir kintantį. Tai – energija pulsuojantys darbai. Parodą pristatęs autorius kalbėjo trumpai, tiesiog leido pačiam žiūrovui keliauti jo kūrybos labirintais.

Nikolajaus ir Sviatoslavo Rerichų tapybos reprodukcijų paroda (2017-12-05)

Gruodžio 5 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje atidaryta Nikolajaus ir Sviatoslavo Rerichų tapybos darbų reprodukcijų paroda. Parodą pristatė Lietuvos Nikolajaus Rericho draugijos pirmininkė, Lietuvos Edukologijos universiteto profesorė Irena Zaleckienė ir Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų organizacijos koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė. Parodos atidaryme visus pasitiko Taikos vėliava. Taikos vėliavoje vaizduojamas Trijų sferų ženklas aiškinamas įvairiai: religija, menas ir mokslas kultūros žiede; tiesa, grožis ir teisingumas; praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate. Reprodukcijų parodoje – Nikolajaus ir Sviatoslavo Rerichų darbai. Nikolaus Rerichas – dailininkas, folosofas, archeologas, keliautojas, etnografas, pasaulio kultūros valdovas. Nikolajus nuo mažumės tapė, domėjosi archeologija, istorija, Rytų kultūriniu paveldu. Jis puikiai derino rytietišką išmintį ir vakarietišką kultūrą. Nikolajaus Rericho sūnus Sviatoslavas Rerichas – akademikas, tarptautinių premijų laureatas, dailininkas, apdainavęs Indijos gamtą ir ypatingą dėmesį skyręs žmogui, tęsęs savo darbuose tėvo idėjas.

Bonaventūro Šalčio tapybos paroda (2017-10-20)

Spalio 20 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje (II a.) atidaryta šiauliečio dailininko Bonaventūro Šalčio tapybos paroda. Menininkas gimė Kelmės rajone, baigė Kražių vidurinę mokyklą. Dailininkas 37-erius metus dirbo Šiaulių universiteto Menų fakulteto piešimo katedros dėstytoju, docentu, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1973 m. dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Apie savo kūrybą dailininkas kalbėjo juokaudamas: „Mano pagrindinis tikslas yra neieškoti baravykų po alksniais, nes mene reikia aiškiai, tiesiai ir šviesiai žinoti, kur jie auga, o tada reikia ieškoti ąžuolo. Jaučiuosi ąžuolyną radęs“. Bonaventūrą Šaltį parodos atidarymo proga sveikino Kelmės rajono savivaldybės atstovai, buvę studentai, vaikystės draugai, pažįstami, kūrybos gerbėjai.

Alvydo Šalkausko fotografijų paroda „TRIO“ (2017-09-22)

Rugsėjo 22 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje (II a.) atidaryta šiauliečio fotomenininko Alvydo Šalkausko fotografijų paroda „TRIO“. Trys nesusipykusios erdvės vienoje parodoje sutalpino viską, ką norėjo parodyti menininkas. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius pristatė savo kūrybą. Daugiau apie Alvydą Šalkauską papasakojo kolegos ir draugai, kurie pasveikino autorių ir pasidžiaugė kūrybiniais pasiekimais.

VIZUALUS MENAS ALYTUS 2017 (2017-08-25)

Rugpjūčio 25 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijos parodinėse erdvėse atidarytos dvi Alytaus profesionalių dailininkų ir fotomenininkų retrospektyvinės parodos, kurias pristatė tęstinio kultūros projekto „Vizualus menas Alytus“ vadovas Evaldas Grinius. Galerijoje eksponuojami Alytaus profesionalių menininkų – tęstinio kultūros projekto „Vizualus menas Alytus“ dalyvių, pastarųjų penkerių metų laikotarpyje (2012 – 2017 m.) sukurti kūrybos darbai.

Virginijaus Kašinsko tapybos darbų paroda „Mitologiniai akmenys“ (2017-07-12)

Liepos 12 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje (II a.) atidaryta Virginijaus Kašinsko tapybos darbų paroda „Mitologiniai akmenys“. Parodoje eksponuojami paveikslai sukurti 2008–2009 m. Lopaičių etnomitologiniame komplekse (Rietavo sav. Tverų seniūnija) tapybos plenerų metu. Parodą pristatė tapybos darbų autorius Virginijus Kašinskas.
Virginijus Kašinskas yra Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto docentas, tapytojas ir lietuvių mitologijos tyrinėtojas. Autoriaus kūryba persmelkta lietuvių liaudies meno ir gilių tautos tradicijų apmąstymais, ritualinių tradicijų nuotaika ir motyvais, kurie atsispindi V. Kašinsko paveikslų kompozicijoje, simbolikoje, abstrakčioje, ekspresionistinėje tapybos išraiškoje.
Parodos pristatyme dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, kuri pasveikino dailininką ir pasidžiaugė jo išskirtiniais darbais. Apžiūrėjus parodą, autorius pakvietė renginio dalyvius į paskaitą, parodė vaizdus iš tų Žemaitijos vietų, kur buvo atrasti keistų formų ir dydžių akmenys su neįprastais simboliniais ženklais.

Dviejų autorių kūrybos darbų parodos (2017-06-09)

Birželio 9 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje I–II a. atidarytos dvi parodos: Evaldo Snieškaus foto improvizacijų paroda „Daiktai, šešėliai, atspindžiai, siluetai, spalvos“ ir Justinos Bukantaitės juvelyrikos paroda „Gintaro paslaptingumas“. Penktadienio popietę į parodų pristatymą rinkosi giminės, draugai, kelmiškiai. Atidaryme dalyvavo ir apie savo kūrybą pasakojo abu autoriai. Daug gerų žodžių buvo pasakyta iš Kelmės krašto kilusiai Justinai Bukantaitei, kurią pasveikinti susirinko giminaičiai ir draugai.

Gegužės 27 d.  surengtos  Regionų tautinio kostiumo, archeologinių ir tautinių kostiumų fotografijų ir Adolfo Teresiaus sakralinių medžio skulptūrų parodos (2017-05-27)

Gegužės 27 d. Kel­mės kul­tū­ros cent­ro Juo­zo Liau­dans­kio dai­lės ga­le­ri­ja pa­kvie­tė į Re­gio­nų tau­ti­nio kos­tiu­mo, ar­cheo­lo­gi­nių ir tau­ti­nių kos­tiu­mų fo­tog­ra­fi­jų ir tau­to­dai­li­nin­ko Adol­fo Te­re­siaus sak­ra­li­nių me­džio skulp­tū­rų pa­ro­das. Jas atidarė ir dalyvius pasveikino Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, Kelmės kultūros centro parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė.

Pa­ro­dos atidaryme dalyvavo skulptūrų au­to­rius Adolfas Teresius. „Dar­bų at­ve­žiau pa­ro­dy­ti tiek, kiek til­po au­to­mo­bi­ly­je. Eks­po­nuo­ja­mi drož­ti šven­tie­ji, tė­vai, kai­my­nas, viš­tų „kup­čius“, da­vat­kė­lė Olelė...“ – pasakojo meistras.

 Adolfas Teresius – vienas žinomiausių sakralinės skulptūros kūrėjų Lietuvoje, apdovanotas dviem  „Aukso vainikais“ ir Liongino Šepkos premija. Per 30 metų sukūrė virš 450 monumentalių darbų, kuriuos pristatė Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Danijoje, Belgijoje, Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Islandijoje, JAV, Australijoje ir Japonijoje. Surengė 45 personalines parodas, dalyvavo kuriant skulptūrų parkus Lietuvoje ir užsienyje.

 

Ramūno Dagio tapybos paroda „PRISILIETIMAI“ (2017-04-21)

Balandžio 21 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje atidaryta Ramūno Dagio tapybos paroda. Autorius gyvena ir kuria Radviliškyje yra aktyvus plenerų ir parodų dalyvis. Nuo 2003 m. surengė daugiau nei dvidešimt personalinių parodų Lietuvoje, penkias Prancūzijoje, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose. Parodos pristatyme dalyvavo autorius. Jis trumpai apžvelgė savo kūrybą, papasakojo kaip gimsta idėjos, kurios sugula į drobes.
„Mano tapyba, lyg džiazavimas, niekada nepiešiu eskizų, viskas gimsta spontaniškai, išsilieja spalvomis ir potepiais, spalvų žaismui teikiu pirmenybę, nekankinu savo darbų, viskas priklauso nuo nuotaikos, jausmo ir temos, kurią noriu perteikti drobėje“, – sakė tapytojas Ramūnas Dagys.

Parodos atidarymo akimirkos

Paroda „Indija – sanskrito tėvynė“ (2017-03-22)

Kovo 22 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje atidaryta šiauliečio teisininko, keliautojo Jono Nekrašiaus fotografijų paroda „Indija – sanskrito tėvynė“. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius sakė, jog nuotraukos – iš 2013 metais, lapkričio 10-28 dienomis po Indiją vykusios ekspedicijos, skirtos garsiam keliautojui Antanui Poškai (1903–1992) atminti bei jo vardui Lietuvoje ir Indijoje garsinti. Jonas Nekrašius pasidalino kelionės metu patirtais įspūdžiais. Apžiūrėję parodą, renginio dalyviai buvo pakviesti filmo apie Indiją peržiūrai.

Kazio Bimbos skulptūrų paroda (2017-03-17)

Kovo 17 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje atidaryta Kazio Bimbos personalinė skulptūrų paroda. Į parodos pristatymą rinkosi kolegos, bičiuliai, šeimos nariai, meno gerbėjai. Skulptorius kelmiškiams gerai žinomas, nuo 2004 metų jis dalyvauja akmentašių simpoziumuose, kurie skirti liaudies meistrui Juozui Liaudanskiui atminti. Kazio Bimbos monumentalūs kūriniai puošia Kelmės miesto viešąsias erdves.

Šioje parodoje buvo eksponuojamos medžio skulptūros sakraline tematika. Parodos atidaryme dalyvavęs autorius papasakojo apie save ir pristatė savo kūrybą. Kazį Bimbą sveikino Kelmės valdžios atstovai, draugai, kolegos.

Parodos atidarymo akimirkos

Tapybos paroda „Šiaurės Lietuvos asmenybių portretai“ (2017-02-17)

Vasario 17 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje (II a.) atidaryta tapybos paroda „Šiaurės Lietuvos asmenybių portretai“. Kolekcija pradėta kurti 2012 metais Lietuvos mokslininkų sąjungos Šiaulių skyriaus „Salduvė“ valdybos pirmininko prof. Vaclovo Tričio iniciatyva. Portretuose įamžinti asmenys, kurie savo darbais įtakojo Lietuvos kultūrą, mokslą, meną, literatūrą, praturtino Lietuvą savo pasiekimais, idėjomis, kūrybiniu palikimu. Portretus sukūrė Lietuvos dailininkų sąjungos nariai Bonaventūras Šaltis, Ričardas Garbačiauskas, Kornelijus Užuotas, Voldemaras Barakauskas ir Egidijus Darulis. Drobėse įamžinti: Simono Daukanto, Motiejaus Valančio, Juozo-Tumo Vaižganto, Jono Šliūpo, Dionizo Poškos, Juliaus Janonio, Žemaitės ir kitų portretai. Prie kiekvieno darbo pateiktos garsių žmonių biografijos. Asmenybių, kurių portretus norima nutapyti, sąraše yra 73 pavardės. Šis sąrašas nuolat tikslinamas. Kelmės Juozo Liaudanskio galerijoje buvo eksponuojamas 21 darbas.

Tautodailininko Sauliaus Tamulio kūrybos autorinė paroda „Užgavėnių kaukės“(2017-02-06)

Vasario 6 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje (I a.) atidaryta tautodailininko Sauliaus Tamulio Užgavėnių kaukių paroda. Jas šiaulietis drožia per du dešimtmečius. Dirba žemaitis su meile, tad jo išdrožtų kaukių personažai išraiškingi, kiekvienas su savo charakteriu. Saulius Tamulis yra nuolatinis Užgavėnių šventės dalyvis. Autorius sako, jog kaukių drožyba – jo gyvenimo dalis. Meistras surengė ne vieną autorinę parodą Lietuvoje. Nemaža dalis jo kaukių išvyko į Čikagą, Kanadą, Vokietiją, Daniją, Olandiją, pas ten gyvenančius lietuvius. 2015 m. išleista Sauliaus Tamulio knyga-albumas „Šalta žiema, bėk iš kiemo".

ONOS Pusvaškytės autorinė grafikos paroda (2017-01-18)

Sausio 18 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio galerijoje  atidaryta Onos Pusvaškytės grafikos darbų paroda. Tautodailininkė parodose dalyvauja nuo 1972 metų, surengė dvi dešimtis autorinių parodų, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose. 1995 m. tapo Kultūros ministerijos Pauliaus Galaunės vardo premijos laureate. 2008 m. respublikinės-konkursinės tautodailės parodos „Aukso vainikas“ Kauno apskrities turo laureatė, 2008-ųjų respublikinės-konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatė vaizdinės liaudies dailės srityje. Onos Pusvaškytės lino raižinių siužetuose daug religinės ir senųjų kaimo darbų tematikos. Grafikė įkvėpimo ieško tautosakoje, gamtoje ir kaimo gyvenime. Buitis vaizduojam tiksliai, bet kartu poetiškai. Jos personažai raižiniuose pakylėti, su gera nuotaika, apipinti liaudies ornamentais ir augalų motyvais. Tautodailininkės darbuose atpažįsti neišsemiamus mūsų liaudies kūrybos aruodus.

Irenos Šliuželienės ir Gitanos Kaltanienės kūrybos darbų paroda „SENSUM“ (2016-12-16)

Gruodžio 16 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Irenos Šliuželienės keramikos, grafikos ir Gitanos Kaltanienės grafikos darbų paroda „Sensum“. „Pakvietėme pažvelgti į Pasaulį per mūsų langą, mūsų akimis ir mūsų mintimis. Galime ieškoti tiesos, ginčytis, nesutikti, nes mintys darbuose atėjo iš mūsų patirties, iš pažinimo, iš savasties ieškojimo. Reikėjo susitarti su naudojama medžiaga – popieriumi, vandeniu, dažais, pieštuko pėdsaku, molio gumulu, ugnimi ir auksu... Ir byrėjo iš rankų vaizdiniai – dėmės, linijos, formos, įkūniję pradinę mintį, įgavę naują prasmę, padiktuotą technologinio įnorio. Liko nuspręsti, ar norime ir galime Tau parodyti savo šios dienos meistrystę, savo požiūrį, savo vidines būsenas“, – tokiais žodžiais į parodos lankytojus kreipėsi dailininkės. Šiauliečių dailininkių darbai gražiai derėjo tarpusavy ir papildė vienas kitą suteikdami parodai Kalėdinę dvasią. Šiaulietes menininkes sveikino ir už gražią parodą dėkojo Kelmės kultūros centro direktorius Arnas Arlauskas, draugai, bendradarbiai, kolegos.

TARPTAUTINĖ SKULPTŪROS PARODA KELMĖJE „SKULPTORIAI SKAITO DONELAITĮ“ (2016-10-21)

(Iš projekto „Kristijono Donelaičio epocha“, skirta Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti )

2014 metais minėjome poeto Kristijono Donelaičio, lietuvių pasaulietinės literatūros pradininko, 300 metų gimimo sukaktį. Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Donelaičio 300 metų sukakties minėjimo valstybinės programos rengimo grupė sudarė 2010-2014 m. programą  į kurią įtraukė ir tęstinį 2010¬2014 m. projektą „Bronzos liedinimo simpoziumai ir parodos“-  „Skulptoriai skaito Donelaitį“, kurio kuratorė yra prof. Dalia Matulaitė. Projekto vykdytoja  Lietuvos dailininkų sąjunga. Teminių bronzos liedinimo simpoziumų „SKULPTORIAI SKAITO DONELAITĮ“ kūrinių idėjos buvo renkamos konkurso būdu. Kiekvienais metais nuliedinta iki dvylikos mažosios plastikos darbų, iš kurių ir sudaryta per penkerius (2010-2014) metus skulptorių profesionalų sukurtų kūrinių kolekcija. Šioje parodoje pristatome per penkerius metus bronzos liedinimo simpoziumuose nuliedintų darbų kolekciją. Be autorių iš Lietuvos projekte dalyvauti svečių teisėmis buvo pakviesti skulptoriai iš tų šalių, kurios buvo susijusios su Kristijono Donelaičio kūryba ir gyvenimu :  Lenkijos, Rusijos, Vokietijos . Parodoje eksponuojami autoriniai darbai: Vytauto Tallat-Kelpšos, Valdo Bubelevičiaus, Ryto Jono Belevičiaus, Sigitos Dackevičiūtės, Mariaus Zavadskio, Tamaros Janovos, Jono Gencevičiaus, Arvydo Ališankos, Liutauro Griežės, Kęstučio Lanausko, Mindaugo Junčio, Daliutės Onos Matulaitės, Mindaugo Aučynos, Evaldo Pauzos, Astos Vasiliauskaitės, Daumanto Kučo, Aušros Jasiukevičiūtės, Kęstučio Dovydaičio, Paweł Łęski (Lenkija), Thomas Helbing (Vokietija) ir kitų autorių kūriniai. Sukomplektuota rinktinė kolekcija buvo įtraukta į projektą „Kristijono Donelaičio epocha“ ir jau pristatyta valstybėse, susijusiose su Donelaičio vardu ir lietuvybe: Lietuvoje, Karaliaučiuje, Vokietijoje, Lenkijoje. Dalis kolekcijos 2014 metais pristatyta Ispanijoje.

Projekto kuratorė  Dalia Matulaitė.

Projekto vykdytoja: Lietuvos dailininkų sąjunga

Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.