Aleksandro Ostašenkovo fotografijų paroda „Neįvardyto laiko portretas. 1968–2018“ Kelmėje

 Fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo fotografijų paroda „Neįvardyto laiko portretas. 1968–2018“  iš Radviliškio parodinių erdvių persikėlė į Kelmės kultūros centro galeriją. Anksčiau ji buvo eksponuota Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos meno galerijoje, Pakruojo kultūros centro galerijoje ir Joniškio kultūros centro galerijoje. Parodos atidarymas sausio 11 d. 16 val.
Kelmėje ekspozicija apsistos nuo sausio 11 iki vasario 11 dienos. Visą mėnesį kultūros centro lankytojai galės susipažinti su, bene ilgiausiai fotografijos srityje kuriamu ir dar nebaigtu, ciklu. Jo turinio centre – fotografijos, analizuojančios buvusį, esamą, ir ateinantį laikmetį, žmogaus būtį, jo psichologiją, fizinio kūno ir sielos kitimą, dvasinių vertybių perkainavimą, savo, kaip menininko savistabą laiko, socialinių ir politinių ženklų fone.  
Kelmės krašto profesionaliosios fotografijos gerbėjams autorius pateikė 45 klasikines nespalvotas fotografijas, atrinktas iš gausaus analoginės fotografijos archyvo. Tai pokalbis apie laiką, žmogaus esmę ir vertybes, kompromisus su sąžine, o kartais ir ne visai patrauklią, atgailaujančią žmogaus sielą. Tai menininko siūlymas žiūrovui ir pašnekovui atpažinti kitokį save, suvokti metaforos turinį, reikalaujant pasiruošimo ir gebėjimo atrakinti kūrinio esmę.
Fotomenininkas pristatys savo autorines fotografijų knygas „Kitas krantas“, „Mano miestas“, „Mirties sodas“, „Mano Šiauliai“, „Būsenos“.
Parodos atidaryme dalyvaus autorius, Lietuvos poetų eiles skaitys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Irena Liutikaitė.
Iš Kelmės paroda keliaus į Kuršėnų ekspozicines erdves.
Šią fotomenininko parodą parėmusi Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija prasmingai prisidėjo prie profesionalaus meno sklaidos Lietuvos regionų centruose, rodydama tai, kas sostinės ir didžiųjų miestų gyventojams – kasdienybė.


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.