Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas pernai minėjo   dvi reikšmingas sukaktis - 80  metų nuo pirmosios žemaičių dailininkų kūrybą pristatančios parodos ir 20 metų nuo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto įkūrimo. Šios dvi reikšmingos datos paskatino VDA Telšių fakulteto dėstytojus/menininkus susiburti bendrai parodai, reprezentuojančiai profesionalią akademinę instituciją regione. Tai paskata burtis aktyviai kuriančių menininkų bendruomenei, dalintis kūrybine patirtimi  savo pavyzdžiu motyvuojant pradedančius jaunus kūrėjus. Ši paroda reikšminga ir savo švietėjiška misija Telšių  mieste bei  regione. 
Parodoje pristatomi 27  (šiuo metu arba anksčiau dirbę) VDA TF dėstytojai, kurie per šio fakulteto gyvavimo laikotarpį pirmą kartą savo kūrinius eksponuoja vienoje erdvėje. Bendruomenę sudaro įvairių sričių specialistai: dailininkai, architektai ir humanitarinių mokslų atstovai. Dauguma jų gerai žinomi ir pripažinti savo srityse, dalyvaujantys ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kultūrinės veiklos lauke. Nemažai fakulteto dailininkų yra pelnę garbingus apdovanojimus, įvertinti meno konkursuose,  parodose (daugelis jų - LDS nariai).
Parodoje pateikiami įvairiais laikotarpiais sukurti, skirtingų meno sričių (grafikos, fotografijos, tapybos, medalių meno, skulptūros, tekstilės, juvelyrikos, instaliacijos ir etc.) kūriniai, kurie taikliausiai reprezentuoja kiekvieno dailininko braižą. Parodoje taip pat eksponuojami  šviesios atminties doc. Adolfo Andrijausko (1958 – 2008) ir prof. Vytauto Mockaičio (1958 – 2011) kūriniai.VDA TF prof. Zita Inčirauskienė


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.