Jubiliejinė Mečislovo Ežerskio medžio lazdų paroda

Mečislovas  Ežerskis  gimė 1940 m. Kražiuose, Kelmės rajone. Pomėgį drožinėti paveldėjo iš tėvo Antano Ežerskio ir vyriausiojo brolio. Sunki liga jaunystėje privertė atsisakyti sunkaus fizinio darbo ir pradėti „pokalbį“ su medžiu. Palaipsniui lazdų drožimas tapo pagrindiniu užsėmimu ir, galima sakyti, pačiu gyvenimu. Kaip pats menininkas sako: „pabudo noras antram gyvenimui prikelti medį, įkvėpti jame gyvybę ir šilumą“. Meistras lazdas drožia iš įvairiausių medžių: ąžuolo, beržo, lazdyno, gluosnio. Jos turi būti  funkcionalios – patogios įsitverti ir pasiremti, todėl visa išmonė sutelkta rankenoje. Čia meistras ir duoda valią savo fantazijai, o gal įkūnija iš vaikystės pasakų atklydusias būtybes. Dažniausi M. Ežerskio motyvai yra žalčio, velnio, paukščio, arklio ar net žmogaus galvos. Meistro lazdyne netrūksta ir fantastinių -mitologinių būtybių atvaizdų. Taip yra todėl, kad jos betarpiškai susijusios su mišku. Miškas meistrui – neatsiejama jo gyvenimo dalis.
Iki šiol M. Ežerskis pridrožęs daugiau nei 3000 lazdų. Maždaug prieš 25 metus menininkas pradėjo dalyvauti parodose, įgijo liaudies meistro vardą. Drožinėjantį M. Ežerskį galima išvysti tradiciniuose Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursuose Kelmėje bei įvairiose mugėse.
Nuo 2009 metų Mečislovo Ežerskio lazdas, kaip tautinio paveldo produktą, sertifikavo Lietuvos žemės ūkio ministerijos tautinio paveldo skyrius. 
2019 m.  Kelmėje, Kooperacijos g. 33 numeriu pažymėtame namelyje, buvo atidarytas Mečislovo Ežerskio lazdų muziejus, kuriame galima išvysti 1200 eksponuojamų lazdų.


Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.