Dailininkė Sofija Kanaverskytė

Lietuvos dailininkė ir scenografė Sofija Kanaverskytė 1964 m. baigė scenografijos studijas Vilniaus valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija), dirbo dailininke-statytoja Panevėžio dramos teatre, kuriam vadovavo žymus režisieriui Juozas Miltinis, vėliau – Valstybiniame jaunimo teatre (dabar Jaunimo teatras) Vilniuje. Nuo 1975 m. menininkė gyvena ir kuria Klaipėdoje. Šis laikotarpis yra kūrybiškiausias ir produktyviausias jos gyvenime.
S. Kanaverskytė neseniai pažymėjusi savo kūrybinės veiklos penkiasdešimtmetį – talentinga, spalvinga ir labai kūrybinga menininkė. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. yra surengusi per 30 personalinių parodų, kuriose eksponavo dekoratyvinės tekstilės, tapybos, piešimo, dizaino, teatrinio meno grafinius darbus.
Parodoje „VARDAN TOS“ Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje Sofija Kanaverskytė pristatė visus tris dekoratyvinių vėliavų ciklus, sukurtus pastarųjų penkerių metų laikotarpiu ir skirtus Lietuvos istorijai: „Lietuvos valdovai“, „Lietuvos didieji“ ir „Lietuvos Respublikos Prezidentai“. 
Tradicines bažnytines vėliavas primenantis kompozicijų formatas ir eksponavimo būdas suteikia parodai santūraus iškilmingumo. Visuomenei gerai žinomų praeities ir dabarties asmenybių atvaizdams kurti pasitelkusi tekstilės ir tapybos jungtis, įvairias atlikimo technikas ir medžiagas, dailininkė siekė ir portretinio panašumo, ir dekoratyvaus apibendrinimo. Pasak parodos autorės, „tapyboje tokių portretų turime nemažai, bet atlikti juos tekstilės technikomis buvo tikras iššūkis“.
Ši paroda suteikia galimybę suvokti aukštos meninės kokybės ir patriotinio jausmo kupinus kūrėjos darbus.


Parodą galite apžiūrėti Sofijos Kanaverskytės darbų galerijoje FB,

https://www.facebook.com/SofijaKanaverskyte

 


Parodos „Vardan tos“ darbai sukelti į atskirus albumus: „Lietuvos valdovai“, „Lietuvos didieji“ ir „Lietuvos Respublikos Prezidentai“. Pateikta išsami informacija apie kiekvieną kūrinį.  
Sofijos Kanaverskytės žodis lankytojams video formatu –
https://www.youtube.com/watch?v=wtDOQCXQC08&feature=youtu.be 


 
Kelmės kultūros centras yra pritaikytas specialiesiems neįgaliųjų poreikiams.
Kopijuoti ir platinti www.kelmeskc.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama.