Parodos

Kovo 24 d. Juozo Liaudanskio dailės galerijos I a. atidaroma šiauliečio dailininko Virginijaus Šimoliūno tapybos darbų paroda „Mistika“. 

Pasak autoriaus, man patinka teiginys, kad mistika egzistuoja nepriklausomai nuo to ar mes ją tikime ar ne, tik netikintys rizikuoja atsidurti kitoje tvoros pusėje, kai toje pusėje mokslas ir progresas nardo mistikos labirintuose. Kurdamas vadovaujuosi  man patinkančiu teiginiu, kuris man diktuoja kelią – „…netapyk ką matai, bet žinok ką tapai…“.

„Virginijaus paveikslai ganėtinai mįslingi, juos skirčiau ekspresionistinei krypčiai su nemaža romantikos ir mistikos doze. Daugiausia tai šalto kolorito plokštumos ir gilios erdvės, kartais persipinančios ir tartum sulaužančios viena kitą, o jų sandūrose ir tiesiog prieš jas atsiranda žmogaus figūra, paukštis ar šiaip koks daiktas. Žmogaus, paukščio ir daikto vieta erdvėje arba apibrėžta griežtomis linijomis, arba tolsta, tampa šešėliais ir ištirpsta. Apskritai šio autoriaus paveikslai reikalauja įsižiūrėjimo, sunkiai nusakomi, jų siužetai – sklandantys ir persisunkę dadaistine filosofija“,– teigė dailininkas, menotyrininkas Vytenis Rimkus.

 

 

Data

Kov 24 2023 - Bal 26 2023
Vyksta šiuo metu...

Laikas

8:00 - 18:00
Kategorija