Apie mus

Kelmės jaunimo centro skyrius

KAS MES ESAME

Kelmės kultūros centro jaunimo centro skyrius (toliau jaunimo centras) – tai 2009 metais atsidariusi jaunimui skirta erdvė, kurioje kiekvienas jaunas asmuo gali ne tik save realizuoti, prisidedant prie įvairių veiklų planavimo bei organizavimo, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį, užsiimant įvairia veikla. Jaunimui čia suteikta apsisprendimo laisvė, kad galėtų jaustis nevaržomi ir užsiimtų juos dominančia veikla. Jaunimo centras nuo kitų jaunimo organizacijų skiriasi tuo, jog čia dirbama taikant atviro darbo su jaunimu principus ir metodus.

Jaunimo centre visos veiklos yra nemokamas. Lankytojai nėra registruojami, tačiau, norint kontroliuoti ateinančiųjų srautus bei vedant statistiką, jaunuolių yra prašoma pateikti savo vardą ar slapyvardį. Pagrindinis jaunimo centro tikslas – atliepti jaunų žmonių poreikius, prisidėti prie jų socialinės integracijos ir reabilitacijos. Bendradarbiaujant ir dirbant kartu su kitomis organizacijomis bei jaunimu – supažindinti su jaunimo problemomis ir stengtis jas spręsti. Jaunimo centre lankytojams suteikiamos prasmingos veiklos ir saugaus, turiningo laisvalaikio praleidimo galimybės, siekiant prisidėti prie savirealizacijos erdvės nerandančių jaunų žmonių integracijos ir įsitraukimo į aktyvų visuomenės gyvenimą.

Šiuo metu jaunimo centre jaunimui yra siūlomos aktyvios veiklos: stalo tenisas, biliardas, oro ritulys, stalo žaidimai, organizuojamos įvairios popietės, meniniai, edukaciniai užsiėmimai, diskusijos, protų mūšiai, žiūrimi ir analizuojami prevenciniai mokomieji filmai. Jaunimui taip pat siūloma dalyvauti bei savanoriauti įvairiuose rajono renginiuose. Jauniems žmonėms teikiamos individualios ir grupinės konsultacijos.

Jaunimo centre jaunam žmogui yra suteikiama galimybė ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir nevaržomai bendrauti. Į jaunimo centrą gali ateiti jaunimas nuo 14 iki 29 m. Jaunimo centro darbo principas – tolerancija ir pagarba kiekvienam jaunuoliui, nėra socialinio žmogaus vertinimo (nesvarbu, ar jis yra rizikos grupės asmuo, ar jaunuolis, atėjęs tiesiai iš gatvės, globos namų).

Komunikavimo ir bendros veiklos metu, jaunimas yra skatinamas gyvenimiškų vertybių puoselėjimo. Atėję lankytojai centre privalo laikytis nurodytų elgesio taisyklių.

BENDRADARBIAVIMAS

Jaunimo centro veikla neapsiriboja vien idėjomis, kurias sugalvoja jaunimo darbuotojai bei jaunimas. Centre yra mielai priimamos įvairios organizacijos, kurios nori prisijungti prie bendrų veiklų ir užsiėmimų organizavimo. Jaunimo centro tikslas – padėti jaunuoliams įgyvendinti jų poreikius, suburiant įvairias kitas organizacijas ir įstaigas bendram tikslui.

Esant poreikiui, jaunuolis gali būti palydėtas į reikiamas įstaigas, padedant išspręsti iškilusias problemas. Jaunimo centras bendradarbiauja su įvairiomis Kelmės rajone esančiomis įstaigomis: Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariatu, Kelmės rajono pedagogine psichologine tarnyba, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Užimtumo tarnyba prie LR SADM, Kelmės skyriumi, Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centru, Maltos ordino pagalbos tarnybos vaikų dienos centru ir jaunųjų maltiečių savanoriais ir kt.

Veiklų apžvalga

Labas! Padaryk gerą darbą, padovanok kraujo! ❤

Labas! Padaryk gerą darbą, padovanok kraujo! ❤Kelmės jaunimo centre,...

Nori savanoriauti pas mus jaunimo centre?

Nori savanoriauti pas mus jaunimo centre?  –> susipažintum kaip...

Administracinė informacija

Kontaktai

Austėja Bagdonavičiūtė

Kelmės jaunimo centro skyriaus projektų koordinatorė

Gerda Paliulienė

Kelmės jaunimo centro skyriaus projektų koordinatorė

Parašykite mums