Apie mus

Aprašymas apie amatų skyrių, sritis ir dar bent 7-10 sakinių kas tai yra.

Svarbesnės informacijos vieta

Edukacinės programos

AKMENSKALDYSTĖS PRADŽIAMOKSLIS

Akmentašių dirbtuvėse išgirsite pasakojimą apie akmens fizines savybes. Susipažinsite su apdirbimo įrankiais, patys bandysite akmenį perskelti, formuoti, tašyti. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

* Edukacinę programą galima užsisakyti balandžio – rugsėjo mėn.

TRADICINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI

Susipažinsite su tradiciniais dumpliniais, styginiais, pučiamaisiais, mušamaisiais instrumentais, klausysitės folkloro garso įrašų. Praktinio užsiėmimo metu patys galėsite pamuzikuoti. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

LIPDYTINĖS KERAMIKOS GALIMYBĖS

Užsiėmimo pradžioje sužinosite keramikos atsiradimo istoriją, kuri nukels į priešistorę. Išgirsite pasakojimą apie molio kilmę, jo rūšis. Dirbtuvėse mokysitės molį formuoti: kočioti, pjaustyti, sulipdyti atskiras detales, dekoruoti. Kiekvienas dalyvis išbandys molio plastiką, lipdys molinuką. Darbai bus išdegti. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

AUDIMO PRADŽIAMOKSLIS

Papasakosime apie liaudies audimo tradicijas, susipažinsite su įvairiais audimo būdais. Kiekvienas dalyvis galės nusiausti pintinę ar vytinę juostelę. Iš anksto praneškite, kokius audimo būdus norėsite išbandyti. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

TRADICINĖS GRAFIKOS ABĖCĖLĖ

Susipažinsite su grafikos technikų įvairove, kūrybos procesu. Dirbtuvėje išbandysite lino raižinio techniką: raižysite ant linoleumo, raižinį dengsite dažais ir presu atsispausite savo kūrybos darbus. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

KARPINIAI

Sužinosite karpinių atsiradimo istoriją, kaip ir kodėl jie atkeliavo į Lietuvą, kokia jų paskirtis šiandien. Karpinys – unikalus kūrybinis darbas, sukurtas žirklėmis ir rėžtuku. Užsiėmimo metu karpysite iš popieriaus užuolaidėles, dekoracijas, atvirukus, kursite paveikslus. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

LĖLIŲ KŪRIMAS

Susipažinsite su lėlių kūrimo istorija, jų gamybos technologijomis ir galimybėmis pritaikyti šiandieniniame gyvenime. Lėles rišite rankomis, formuosite kūno dalis, derinsite medžiagas ir spalvas. Pagrindinė lėlių kūrimo tema – lėlė lietuviškais tautiniais drabužiais. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

VILNOS VĖLIMAS

Užsiėmimo metu sužinosite šios medžiagos fizines savybes: galimybę veltis, trauktis, keisti formą. Vilna jau nuo seno buvo reikalinga žmogui, o šiandieninės technologijos leidžia kurti ir naudoti ją įvairiausioms paskirtims. Mokysitės vilną velti. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

TRADICINIAI VALGIAI

• „Kepiniai“. Sužinosite žemaitiškų miltinių, tradicinių patiekalų gaminimo technologijas, dalyvausite valgių ruošimo procese. Prieš kalendorines metų šventes gaminsite valgius, kurie yra neatsiejama švenčių dalis. Kol keps pyragai, mokysime liaudies žaidimų ir šokių.

• „Žemaitiško sūrio gaminimas“. Tradicinėmis technologijomis mokysimės pasigaminti sūrų ir saldų sūrį. Skirta suaugusiesiems ir įvairaus amžiaus moksleiviams. Trukmė – 2 val.

EDUKACINĖS KALENDORINIŲ ŠVENČIŲ PROGRAMOS

• „Sukurkime Užgavėnių kaukę“ Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su Užgavėnių papročiais, tradicijomis ir pagrindiniais Užgavėnių personažais. Kiekvienas pasidarys pasirinkto personažo kaukę papjė mašė technika. Bus kuriamos originalios ir tradicinės Užgavėnių kaukės. Dalyviai galės naudotis jau nulipdytomis formomis, ant kurių klijuos popieriaus skiautes ir formuos pasirinkto Užgavėnių personažo kaukę.

• „Kiaušinių marginimas vašku“ Papasakosime apie Velykų tradicijas, simbolius, papročius, kodėl reikia dovanoti ir mušti margučius. Mokysime marginti kiaušinius karštu vašku, dažysime. Būtina su savimi turėti kietai virtų kiaušinių.

• „Šiaudiniai žaisliukai – eglutės puošmena“ Dalyviai supažindinami su Kalėdų eglutės puošimo tradicijomis, šiaudinių žaisliukų vėrimo paslaptimis. Praktinio užsiėmimo metu iš paruoštų šiaudų kiekvienas kurs unikalią eglutės puošmeną.

• „Atviruko kūrimas“ Dalyviai kurs atvirukus, susipažins su atvirukų kūrimo istorija ir įvairove. Pasidarytu atviruku galėsite nudžiuginti bičiulius, artimuosius. Siūlomos įvairios grafinės atvirukų kūrimo technikos ir priemonės.

• „Molinių varpelių lipdymas“ Dalyviai susipažins su molio plastika, jo galimybėmis. Molį minkysime, kočiosime, pjaustysime. Iš jo formuosime įvairius kalėdinius varpelius. Dirbinius išdegsime.

Tartis iš anksto tel.: (8 427) 60 065, 8 614 94 139.

Bilieto kaina suaugusiesiems – 2,00 Eur, moksleiviams – 1,00 Eur.

* Vaišės (žolelių arbata, naminiai sausainiai) už papildomą mokestį.

Amatininkai

Įvykusios Edukacijos

BGmenu01.png
2020 10 rugpjūčio
Kelmės kultūros centras rugpjūčio mėn. edukacinėmis veiklomis „Žolinės laukas“ kūrybingai palydėjo vasarą (2020 08 10 – 08 28)

„Žolinės laukas“ sukvietė 60 vaikų. Buvo organizuojamos kūrybinės-meninės bei kulinarinio paveldo veiklos....

Daugiau
bicycle3.jpg
2021 20 gegužės
Vaikų vasaros dienos stovykla „Menų kiemelis“

Kelmės kultūros centras birželio mėn. organizavo edukacinę vaikų vasaros dienos stovyklą „Menų...

Daugiau
2020 1 gruodžio
Edukacinių renginių ciklas „Kalėdų belaukiant“ (2020 12 01 – 12 09)

Kelmės kultūros centras gruodžio 1–9 dienomis organizavo edukacinių renginių ciklą „Kalėdų belaukiant“...

Daugiau