Back
16_3_164

Aivaras NORBUTAS

Aivaras Norbutas gimė 1968 metais. Pasak Aivaro,  viskas prasidėjo nuo atsuktuvo ir faneros gabalo, kai jis, penkiametis pyplys, paėmė tėčio atsuktuvą ir, pagalandęs jį, tiksliau, kažkiek patrynęs į galąstuvą, faneros lape bandė išdrožti bareljefą. Nors vaizduotėje aiškiai matė kaip ir kas turi būti, deja, nei kaltas-atsuktuvas, nei faneros lapas jo neklausė. Ir dar gavo bart, už jų sugadinimą… Bet noras prakalbinti ir prisijaukinti medį liko.

Labai didelę įtaką meistro gyvenime padarė jo tėvai. Tėvelis ilgą laiką dirbo darbų mokytoju, o mama – dailės mokytoja. Nuo pat jaunystės buvo didžiulis noras turėti savo dirbtuvę ir dirbti su medžiu, kuris šiai dienai tapo realybe.

1999 metais buvo pakviestas į skulptorių stovyklą Juodkrantėje, Raganų kalne. Tada išdrožė savo pirmąją skulptūrą. Po keletą skulptūrų darbų yra palikta Lenkijoje, Norvegijoje. Lietuvoje jo darbai gyvena Kelmėje, Kražiuose, Akmenėje, Varėnoje ir Juodkrantėje. Pro Laumės skulptūrą Juodkrantėje, ranka rodančią į Raganų kalno ekspozicijos pradžią, pravažiuoja visi vykstantys į Nidą.

Aivaras Norbutas yra Tautodailininkų sąjungos narys. Jo rūpintojėliai 2014 metais buvo sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktu.

Aivaro Norbuto darbų pavyzdžiai: