Back
16_10_132

Valdas BANDZA

Valdas Bandza gimė 1964 m. Yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos narys. 2009 m. jam suteiktas tautodailininko – meno kūrėjo vardas. Valdas Bandza vykdo aktyvią akmentašystės tradicijas populiarinančią veiklą: nuo 2000 m. meistras yra sukūręs apie 200 įvairaus dydžio akmens skulptūrų. Nuo 2004 m., kas antri metai, yra akmentašių simpoziumo, skirto Kelmiškiui akmentašiui Juozui Liaudanskiui atminti dalyvis, Kelmei sukūręs 7 skulptūras. Tradicinį akmens tašymą Valdas Bandza populiarina ir perduoda mokydamas jaunimą ir suaugusius, dalyvaudamas regioniniuose ir respublikiniuose etnokultūriniuose projektuose, renginiuose, mugėse. Nuo 2006 metų dalyvauja projektuose: „Tradicinės akmentašystės dirbtuvės“, „Žemaičių etnomuzikavimo ir liaudies amatų vasaros kursai“, „Tradicinių amatų mokymai Kelmės krašto bendruomenėms.

Savo kūrinius Valdas Bandza pristato rajoninėse, regioninėse ir respublikinėse parodose. Daugelis amatininko skulptūrų puošia užsieniečių ir Lietuvos žmonių sodybas. Nemažai meistro „Rūpintojėlių“, „Angelų“, „Marijų“ užsakoma kapaviečių papuošimui.

2014 m. kovo 14 d. Šiaulių dailės galerijoje surengtoje parodoje V. Bandza pelnė geriausio metų liaudies meistro regioninio turo III vietos diplomą vaizduojamosios dailės srityje.

2015 m. respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ antroji vieta vaizduojamosios dailės kategorijoje buvo skirta kelmiškiui Valdui Bandzai už akmens skulptūrų kolekciją.

Valdo Bandzos „Angelai“ ir „Rūpintojėliai“ tapo reprezentuojantys Kelmės miesto unikalumą suvenyrai. Šios skulptūros yra padovanotos daugeliui kultūros ir švietimo svečiams iš užsienio šalių.

Lietuvos Žemės ūkio ministerija 2009 m. jam suteikė tautinio paveldo produkto sertifikatą.

Liaudies meistro Valdo Bandzos skulptūrų pavyzdžiai: