Back

Nuotraukos Evaldo Jasiūno

Šiauliečių menininkų kūrybos darbų paroda „Vasaros impresija“

 

2022 m. balandžio pradžioje Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Irenos ir Viliaus Šliuželių kūrybos darbų paroda „Vasaros impresija“. Ekpozicijai autoriai pateikė akvarelės, aliejinės tapybos, grafikos, keramikos ir skulptūros darbus.

          „Pakvietėme pažvelgti į Pasaulį per mūsų langą, mūsų akimis ir mūsų mintimis. Galime ieškoti tiesos, ginčytis, nesutikti, nes mintys darbuose atėjo iš mūsų patirties, iš pažinimo, iš savasties ieškojimo. Reikėjo susitarti su naudojama medžiaga – popieriumi, vandeniu, dažais, pieštuko pėdsaku, molio gumulu, ugnimi ir auksu… Ir byrėjo iš rankų vaizdiniai – dėmės, linijos, formos, įkūniję pradinę mintį, įgavę naują prasmę, padiktuotą technologinio įnorio. Liko nuspręsti, ar norime ir galime Tau parodyti savo šios dienos meistrystę, savo požiūrį, savo vidines būsenas“, – tokiais žodžiais į parodos lankytojus kreipėsi dailininkai.

          Parodos autoriai – gerai Šiauliuose ir visoje Lietuvoje žinomi menininkai – rengia personalines kūrybos parodas, dalyvauja pleneruose, simpoziumuose. Irena Šliuželienė ir Vilius Šliuželis – Šiaulių dailės mokyklos pedagogai, tačiau visuomet atranda laiko kūrybai, kuri yra neatsiejama jų bendro gyvenimo palydovė.

Nuotraukos Angelės Jovaišaitės

Kelmės kultūros centre atidarytos dvi įvietinto meno studentų ir dėstytojų parodos

Gegužės 11 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos net dvi Vilniaus dailės akademijos įvietinto meno programos studentų, absolventų ir dėstytojų parodos.

Pirmajame galerijos aukšte eksponuojama paroda „Mozaikos, freskos ir sgrafitai“, kuruota prof. Ievos Skauronės, lekt. Algimanto Kensmino bei menotyrininkės Agnės Mackevičiūtės. Ekspozicijoje pristatomi įvietinto meno studentų darbai, sukurti per pastaruosius keturis studijų metus. Kaip ir nurodo parodos pavadinimas, čia galima pamatyti įvairios tematikos mozaikas: vienos jų atliepia antikinius vaizdinius, sugrąžinančius žiūrovą į šios meno formos ištakas, o kitos atvirkščiai – šiuolaikiškos, vaizduojančios minimalizuotus gamtos siužetus, primenančios lovatieses ar nuotraukų fragmentus. Kūriniuose naudojama ne tik tradicinė smalta, bet ir keramikinės plytelės ar net domino kauliukai. Parodoje taip pat pristatomos studentų freskos ir sgrafitai, klasikinėmis technikomis vaizduojantys portretus bei abstrahuotus peizažus. Parodos kūriniai atskleidžia senųjų dailės formų galimybes tapti absoliučiai šiuolaikiškomis, vaizduojančiomis šiandienos jaunam žmogui svarbias ir aktualias temas. Parodos autoriai: Martynas Arlauskas, Valerija Bartaševič, Uršulė Jankūnaitė, Rimvydas Kušnerovas, Goda Lukaitė, Jonas Lukša, Diana Radvilovičiūtė, Simona Rukuižaitė, Erikas Siliuk, Viktorija Tamaliūnaitė, Rugilė Truncytė, Hubertas Ulvydas ir Greta Virzbickytė.

Antrajame galerijos aukšte eksponuojama tapybos darbų paroda „Mokytojas ir mokinys“, atkleidžianti vizualinį dialogą tarp menininkų prof. Ievos Skauronės, lekt. Algimanto Kensmino bei jų studentės Jolantos Žalalienės, praėjusiais metais baigusios įvietinto meno magistro studijas, darbų. Šių autorių tapybos ciklų kūrimo intensijos skirtingos, tačiau juos jungia kultūrinės atminties, laiko tėkmės ir efemeriškumo temos. Pagrindiniu J. Žalalienės darbų motyvu tampa etnografinės lovatiesės, kurios nyksta, plyšta ir dūla, taip atskleisdamos kultūrinės praeities nostaligiją bei bandymą audinius, jų ryškų koloritą ir ornamentus perteikti naujame paveikslo pavidale. Tuo tarpu menininko ir dėstytojo Algimanto Kensmino darbų triptikas „Nepatirtas raudonos prisiminimas“ žiūrovą nukelia į priešistorę. Uolų piešinius bei filmo kadruotes primenantys paveikslai atskleidžia sapniškas vizijas ir ilgesį laikui, kuriame autoriaus dar nebuvo gyventa. Tapytojos ir Vilniaus dailės akademijos rektorės Ievos Skauronės tapybos ciklas abstrakčia dailės kalba pasakoja apie Lietuvos žydų tragedijas, kurios šiandieniniame karo konfliktų ir nužmogėjimo procesų kontekste tampa ypatingai svarbios. Parodos „Mokytojas ir mokinys“ kuratorė – doc. dr. Dalia Ramutė Karatajienė.

Parodos Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje (Vytauto Didžijo g. 73) veiks iki birželio 8 d.

                                                                                                                                                    Agnė Mackevičiūtė