Back

Saulėtą birželio 21 dienos penktadienį, Joninių šventės proga Jonai ir Janinos buvo sveikinami kitaip nei įprastai. Kukečių bendruomenės narės Eugenijos Grišienės muzikos akordai kvietė Janinas ir Jonus išeiti į kiemą. Varduvininkams sveikinimo žodį tarė seniūnė Kristina Turevičienė, renginių organizatorė Vaida Gecienė ir bendruomenės pirmininkė Vilma Gureckienė, kurios linkėjo, kad pražydę paparčio žiedai atneštų sėkmės, sveikatos, laimės. Buvo aplankyti ir pasveikinti Kukečių seniūnijoje 22 gyvenantys Jonai ir Janinos.

Edukacija “Šakočio kepimo istorija”

KKC Lupikų sk. kartu vyko su Kukečių kaimo bendruomenė ir parneriais Lupikų ir Vijurkų bendruomenėmis vykdo projektą „Sportiniais ir kultūriniais renginiais kuriame tradicijas“ KELM-LEADER-6B-KV-19-5-2023 (42VS-PV-23-1-04682-PR001).  Birželio 04 d. vykome į Edukacinę programą „Šakočio kepimo istorija“ edukacijos metu sužinojome šio gardėsio atsiradimo istoriją, kaip ir iš ko jis kepamas, kuo skiriasi nuo kitų šalių analogiškų desertų, pavyzdžiui, vokiečių „baumkūcheno“, ir daug kitų įdomių dalykų. Be to, ne tik gyvai pamatėme visą gamybos bei kepimo procesą, bet ir patys jame dalyvavome. Po edukacijos skanavome savo pačių kepto šakočio, mėgavomės gražia gamta, gardžia kava ir arbata. Parodomasis šakočio kepimas, tai ne tik saldi pramoga, bet ir galimybė įgyti naujų žinių apie Lietuvos kulinarinį paveldą. Edukacija vyko Gėnės ir Gintauto Jasiulių sodyboje esančiame Alėjų k., Raseinių rajone.

Kovo 8 d. Lupikų bendruomenės namuose vyko šventinis renginys, skirtas Moters dienai. Šventę pradėjo Lupikų sk. moterų humoro spektaklis ,,Nebelinksmas mūsų kaimas“. Būkite laimingos, jausdamos buvimo šioje žemėje prasmę. Būkite mylimos ir mylinčios. Tegul Jūsų darbus lydi sėkmė, o svajones – sparnai. Šventėje gražius žodžius moterims skyrė Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys Zigmas Filipavičius ir Kukečių seniūnijos seniūnė Kristina Turevičienė. Šventišką ir linksmą renginio atmosferą dainomis apie meilę skyrė KKC Lupikų sk. mišrus vokalinis ansamblis ,,Vakarė“ (vad. G. Ačienė). Bendruomenės vyrai visas renginyje dalyvavusias moteris pasveikino su Kovo 8-ąja įteikdami po rožės žiedą.

Organizatoriai: KKC Lupikų sk., Kukečių seniūnija, Lupikų bendruomenė, Lupikų biblioteka.

Nuotraukos A. Zaleckienės