Back

VELYKOS – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Kiaušinis nuo pagonybės laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, o Velykų numargintiems kiaušiniams būdavo priskiriamos ypatingos, magiškos galios. Tad kovo 25 d. vykusioje edukacijoje ,,Kiaušinių marginimas vašku”, kurią vedė KKC Šaukėnų kultūros ir amatų skyriaus tradicinių amatų koordinatorė A. Meškienė, kiekvienas galėjo išbandyti mūsų senolių paliktą tradicinį margučių marginimo būdą natūraliu vašku.  Sužinojo apie margučių spalvų ir raštų reikšmes bei patys nusimargino gražiausius velykinius margučius!

Saulėtą kovo 15 d. popietę KKC Maironių skyrius kartu su Maironių biblioteka pakvietė į muzikos- poezijos popietę ,,Žodžiai pražysta pavasarį”, kuri vyko bibliotekos patalpose. Renginį pradėjusi bibliotekininkė Birutė Paliulienė priminė, jog prasidėjęs pavasaris atnešė puokštę švenčių: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Tarptautinę moterų silidarumo dieną, Pasaulinę žemės ir poezijos dieną bei kt. Visos šios datos buvo paminėtos popietės metu. Šventinę nuotaiką renginio metu kūrė KKC Šaukėnų kultūros ir amatų skyriaus vokalinis- instrumentinis ansamblis ,,Anima”, vad. Aidas Kalinčikas. Kultūrinių renginių organizatorė Laima Stonienė dėkojo už gražias dainas ir bendradarbiavimą vokaliniam- instrumentiniam ansambliui ,,Anima” ir išreiškė viltį, jog bendradarbiavimas tęsis ir ateityje.

,,Tėviškės vardas – žemė gimtoji

Ir viršum josios padangė melsva.

Širdis manoji taip ir kartoja –

Visas tas grožis – tai Lietuva.”(Zita Budrienė)

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. 1918 m.vasario 16 d. buvo teisiškai atkurta Lietuvos valstybė. Ši data svarbi kiekvienam lietuviui. Ji liudija Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės siekius.

Šia proga KKC Maironių skyrius kartu su Maironių biblioteka suorganizavo V. Almanio knygos ,,Antrasis žemgalių išėjimas” pristatymą. Knyga „Antrasis žemgalių išėjimas“ – tai nepaprastas ir neįprastas pasakojimas apie pokario laikus Šiaurės Lietuvoje – senojoje žemgalių žemėje – daugiausiai Viešučių kaime. Joje pateikiami vaiko ir paauglio išgyvenimai, nuotykiai.

Renginyje dalyvavo poetas ir fotografas Vytautas Šimkūnas, kuris nuoširdžiai bendravo, paskaitė savo kūrybos eilėraščių.