Back

2022 m. balandžio pradžioje Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Irenos ir Viliaus Šliuželių kūrybos darbų paroda „Vasaros impresija“. Ekpozicijai autoriai pateikė akvarelės, aliejinės tapybos, grafikos, keramikos ir skulptūros darbus.

          „Pakvietėme pažvelgti į Pasaulį per mūsų langą, mūsų akimis ir mūsų mintimis. Galime ieškoti tiesos, ginčytis, nesutikti, nes mintys darbuose atėjo iš mūsų patirties, iš pažinimo, iš savasties ieškojimo. Reikėjo susitarti su naudojama medžiaga – popieriumi, vandeniu, dažais, pieštuko pėdsaku, molio gumulu, ugnimi ir auksu… Ir byrėjo iš rankų vaizdiniai – dėmės, linijos, formos, įkūniję pradinę mintį, įgavę naują prasmę, padiktuotą technologinio įnorio. Liko nuspręsti, ar norime ir galime Tau parodyti savo šios dienos meistrystę, savo požiūrį, savo vidines būsenas“, – tokiais žodžiais į parodos lankytojus kreipėsi dailininkai.

          Parodos autoriai – gerai Šiauliuose ir visoje Lietuvoje žinomi menininkai – rengia personalines kūrybos parodas, dalyvauja pleneruose, simpoziumuose. Irena Šliuželienė ir Vilius Šliuželis – Šiaulių dailės mokyklos pedagogai, tačiau visuomet atranda laiko kūrybai, kuri yra neatsiejama jų bendro gyvenimo palydovė.

Nuotraukos Evaldo Jasiūno