Atidarytos dviejų autorių parodos
Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidarytos ir visuomenei pristatytos Irenos Šliuželienės keramikos darbų „Gera žinia“ ir Violetos Dastikaitės-Vegelevičienės akvarelės darbų parodos.
Lietuvos dailininkė keramikė, pedagogė Irena Šliuželienė ir jos vyras Vilius – Kelmės krašto bičiuliai, savo akvarelės darbais įamžinę ne vieną mūsų krašto istorijos ir kultūros objektą pleneruose „Kelmės krašto kultūrinio paveldo įprasminimas dailininkų kūryboje“, o kūrybiniame plenere „Užventis’ART“ sukurtos dailininkų šamoto skulptūros puošia Užvenčio šalelę. Šiuo metu dailininkė-keramikė Irena Šliuželienė aplankė Kelmę su keramikos darbų paroda „Gera žinia“. Parodoje 30 angeliukų. Angelas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia – pasiuntinys. Šiandien angelas – neatsiejamas advento laikotarpio ir Šv. Kalėdų simbolis, reiškiantis nemirtingumą, dorybę, nekaltybę, meilę, gerumą ir dangišką prigimtį. Liaudies išmintis sako, jog gražus kaip angeliukas, piktas kaip velniukas ir dar sako, kad jei angelas apleis – velnias ateis. Šventasis raštas teigia, kad angelus Dievas sukūrė antrąją dieną, jog šie rūpintųsi visais visatos reikalais. Šie dangaus pasiuntiniai labai reikalingi ir žmonėms. Sakoma, jog kiekvienas turime po Angelą sargą, kuris mumis rūpinasi nuo gimimo. Ir nors gyvename kompiuterizuotame, elektronikos, technologijų pasaulyje pas kiekvieną namuose rastume po angelo atvaizdą popieriuje, stikle, medyje ar akmenyje. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje sutūpė 30 angelų. Parodos atidaryme dailininkė-keramikė Irena Šliuželienė sakė, jog angelų kolekcija nuolat pildosi, nes vieni angelai iškeliauja, pasklinda po Lietuvą, kiti išskrenda ir į svetimas šalis. Visus parodoje sutūpusius angelus pašventimo Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris, kunigas Rimantas Žaromskis, linkėdamas jiems nešti šviesą ir šilumą į tuos namus, kuriuose jie įsikurs. Dailininkės–keramikės Irenos Šliuželienės darbuose susijungia liaudiškosios ir profesionaliosios kūrybos elementai. Kėdainių rajone Dotnuvoje gyvenanti režisierė Violeta Dastikaitė-Vegelevičienė sakė, jog akvarelė – tai pomėgis, atsiradęs iš poreikio išreikšti jausmus, įspūdžius, pasaulėjautą. Žodis akvarèlė išvertus iš italų kalbos reiškia vandenį. Akvarelė – tapybos technika, kai atskiesti vandeniu dažai minkštu teptuku tepami plonais sluoksniais arba liejami ant sauso arba drėgno popieriaus, pergamento, šilko. Violetos Dastikaitės–Vegelevičienės akvarelės darbuose peizažai, portretai, miesto vaizdai.
Parodų atidarymą dainomis papuošė Kelmės kultūros centro dainavimo studijos tercetas, vadovaujamas Jurgitos Gelumbickienės.
Nuotraukos Ingridos Maleckienės